Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: nazwy plików z ftp do mysql!  (Przeczytany 595 razy)

  • Gość
nazwy plików z ftp do mysql!
« dnia: 2006-07-17, 17:54:11 »
Witam!!!
Mam problem z zainstalowaniem czegokolwiek na Linux Mandriva 2006. Jest to moj 1 system linuksowy, więc z tego wynikaja moje problemy. A problemy mam następujące. Nie moge zainstalować programów ze źródeł. Siedze na próbą zainstalowania XMMS-1.2.10 oraz Beep Media Player. W obu przypadkach mam podobne errory. Są one następujące:

Dla XMMS:

checking for pthread.h... yes
checking for glib-config... no
checking for GLIB - version >= 1.2.2... no
*** The glib-config script installed by GLIB could not be found
*** If GLIB was installed in PREFIX, make sure PREFIX/bin is in
*** your path, or set the GLIB_CONFIG environment variable to the
*** full path to glib-config.
configure: error: *** GLIB >= 1.2.2 not installed - please install first ***

Dla BMP:

checking for IceConnectionNumber in -lICE... yes
checking for pkg-config... /usr/bin/pkg-config
checking for glib-2.0 >= 2.4.0 gtk+-2.0 >= 2.4.0 gthread-2.0 pango... configure: error: Cannot find glib2/gtk2/pango

Wyświetla mi żebym zaistalował GLIB-a który jest już zainstalowany w wersji 2.6.6, atk 1.8.0, pango 1.8.2. Podobne błędy pojawiają się jak chce zainstalować GTK+.
Wiem, że jest sporo wątków na ten temat, ale jakoś nie mogłem doczytać się dlaczego takie mam błędy.

Dziękuje bardzo za pomoc


sys

  • Gość
nazwy plików z ftp do mysql!
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-17, 17:59:41 »
Zostaw zrodla w spokoju. Masz narzedzie, ktore sie nazywa urpmi. Poza tym poczytalbyś troche o pakietach w Mandrivie :P

http://easyurpmi.zarb.org

Po skonfigurowaniu starczy jako root wpisać urpmi xmms i samo sie zrobi,
powodzenia i daj sobie jak na razie spokoj ze zrodłami, kiedy Mandriva korzysta najwięcej z pakietów rpm.

A na przyszłość...temat był wałkowany setki razy.


TheUsh

  • Gość
nazwy plików z ftp do mysql!
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-17, 18:01:12 »
Jako ze jestes poczatkujacy to nie zabieraj sie za kompilacje programow. Najlepiej poszukaj interesujaczych cie programow na plytach instalacyjnych lub na rpm.pbone.net . Zainteresuj sie rowniez programem urpmi http://pl.wikipedia.org/wiki/Urpmi ;)

  • Gość
nazwy plików z ftp do mysql!
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-28, 14:33:33 »
2006-07-17 18:01:12 ush napisał:

> Jako ze jestes poczatkujacy to nie zabieraj sie za kompilacje programow. Najlepiej poszukaj
 > interesujaczych cie programow na plytach instalacyjnych lub na rpm.pbone.net . Zainteresuj sie
 > rowniez programem urpmi http://pl.wikipedia.org/wiki/Urpmi ;)

To ze Kolega poczatkujacy bierze sie za instalowanie programow z rozszerzeniem \\"tar.gz , lub tar.bz2\\" to tylko o mim dobrze swiadczy. Systemy operacyjne linkusowe sa trudne , brakuje waznych informacji i dobrej literatury w jezyku polskim. Programy z rozszerzeniem \\"tar.gz\\" itp sa bardziej uniwersalne bo nie sa pisane pod konkretne O.S. Programy z rozszerzeniem \\"rpm\\" tez nie jest latwo zainstalowac nawet korzystajac z \\"urpmi\\".Dobrym pomyslem bylobym aby zostaly zebrane komunikaty o bledach jakie sie pojawiaja przy instalacji tego typu programow .Tekst angielski bledu i obok niego przetlumaczenie tego tekstu na jezyk polski .Taki caly zestaw i umieszczenie go na jakiejs stronie. Wiecej sie naucze o systemie linuksowym jezeli bede podejmowal proby zainstalowania programow z rozszerzeniem \\"tar.gz , tar.bz2 \\".

Frank

  • Gość
nazwy plików z ftp do mysql!
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-28, 15:11:57 »
Ile razy można czytać o tym że komuś brakuje: glib, pango..?
Jeśli czegoś brakuje to trzeba to najpierw zainstalować - proste ?

spidi321

  • Gość
nazwy plików z ftp do mysql!
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-17, 14:17:08 »
jak mozna rozwiazac taki problem:
chcialbym aby po wrzucaniu jakiś plików na ftp ich nazwy i godziny dodania  automatycznie dodawaly sie do tabeli w mySQL

szukalem rozwiazania w sieci i nic nie znalazlem
za pomoc z gory dzielkuje!