Nowe posty

Autor Wątek: Dzwiny problem w sieci z XPkami + samba  (Przeczytany 1850 razy)

rrt

  • Gość
Dzwiny problem w sieci z XPkami + samba
« dnia: 2006-07-11, 15:09:59 »
probouje zainstalowac galeona na fedore core 5, sciagnalem juz plik galeon-1.3.20.tar.gz ale co dalej z tym zrobic, jak to odpalic to juz nie mam pojecia, prosze o pomoc..

TheUsh

  • Gość
Dzwiny problem w sieci z XPkami + samba
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-11, 15:41:49 »
2006-07-11 15:09:59 rrt napisał:

> probouje zainstalowac galeona na fedore core 5, sciagnalem juz plik galeon-1.3.20.tar.gz ale co
 > dalej z tym zrobic, jak to odpalic to juz nie mam pojecia, prosze o pomoc..

probowales moze galeona przez yuma zainstalowac?
yum install galeon

rrt

  • Gość
Dzwiny problem w sieci z XPkami + samba
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-11, 18:24:07 »
udało sie dzieki

swirek21

  • Gość
Dzwiny problem w sieci z XPkami + samba
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-11, 11:17:22 »
Witam

Mam taki dziwny problem a mianowicie po wpięciu serwera (red hat 9.0) z uruchomioną sambą komputery w windowsach xp się nie widzą w otoczeniu sieciowym.. wejśc można jedynie przez znajdz komputer.. cos mozna na to zaradzic ? roznie juz probowalem z samba, wylanczam serwer kompy sie widza w otoczeniu... co sie dzieje???

greg000

  • Gość
Dzwiny problem w sieci z XPkami + samba
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-11, 13:05:28 »
Dzieje sie tak poniewaz wiecej niz jeden komputer ma ustawiona opcje  "master browser" , chodzi tu o windowsa i sambe. Oczywiscie po po odpowiednim ustawieniu OS LEVEL  w sambie powinno wszystko dzialac, ale nie koniecznie (u mnie raz to dzialalo a raz nie). Najlepiej jak ustawisz tylko jeden komputer na  "master browser" i wtedy bedzie dzialac jak ma.

W sambie ustawia sie to w pliku konfiguracyjnym. W windowsie natomiat  musisz wejsc do "panel sterowania" i jak sie nie myle to w  "zarzadzanie komputerem/uslugi". Usluga ta sie nazywa "Coputerbrowser".
Wylacz ja w windowsie jezeli chcesz aby samba pelnila role "Master browser" lub wylacz ja w sambie jezeli Windows ma by jako "Master browser".

Nie zapomnij zrobic restartu samby jak dokonasz zmian w pliku.


Pozdr

swirek21

  • Gość
Dzwiny problem w sieci z XPkami + samba
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-13, 10:29:08 »
Witam

Fakt samba sie pchala jako autorytatywna przelgadarka, OSLEVEL = 0 i preffered master, local master i domain master na no i dziala...


dzieki