Nowe posty

Autor Wątek: aktualizacja gcc  (Przeczytany 2034 razy)

Genesis72

  • Gość
aktualizacja gcc
« dnia: 2006-06-30, 15:28:28 »
W Mandrake 9.1
Mam dwie karty sieciowe eth0, eth1
i mam je zapisame w /etc/modules.conf
obie dzialaja poprawnie
========
probeall usb-interface usb-uhci
alias eth1 LITE ON LNE 100 TXprobeall usb-interface usb-uhci
alias eth0 via-rhine
alias sound-slot-0 es1371

=========
ale podczas restartu, eth1 nie dziala,wchodze do centrum sterowania sieci/internet, konfiguracja sieci
I w konfiguracji sieci lokalnej widzi mi tylko jedna karte eth0
Dlaczego?
Jak zapisac aby po starcie widzial dwie karty?

Elwis

  • Gość
aktualizacja gcc
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-30, 10:20:57 »
Witam. Mam problem. Chcę sobie skompilować ndiswrappera i w związku z tym muszę sobie zaktualizować gcc( bo mam za starego). Podczas kompilacji wyrzuca mi że ptrzebuje gcc w wersji 3.4 lub nowszej. Dlatego ściągnąłem wersję 3.4.6 i skompilowałem (make, potem make install). Niby wszystko cacy, gcc -v wyświetla poparawną wersję, ale podcas kompilacji jest tak samo. Co pominąłem / skopałem?

astral

  • Gość
aktualizacja gcc
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-30, 10:34:41 »
napisz jakie błędy ci sie pokazują

marcin.kaczmarek

  • Gość
aktualizacja gcc
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-30, 11:00:25 »
2006-06-30 10:20:57 Elwis napisał:

> Witam. Mam problem. Chcę sobie skompilować ndiswrappera i w związku z tym muszę sobie
 > zaktualizować gcc( bo mam za starego). Podczas kompilacji wyrzuca mi że ptrzebuje gcc w wersji
 > 3.4 lub nowszej. Dlatego ściągnąłem wersję 3.4.6 i skompilowałem (make, potem make install).
 > Niby wszystko cacy, gcc -v wyświetla poparawną wersję, ale podcas kompilacji jest tak samo. Co
 > pominąłem / skopałem?
-----------------------------------------------
Samo gcc to niestety nie wszystko... Jak już się rzucasz na wymianę gcc, to pamiętaj, że warto (a czasem nawet trzeba) przekompilować cały toolchain nowym gcc (binutils gcc linux-headers glibc). Cytuję za manualem Gentoo:

"Generalnie mówiąc, uaktualnienia w zakresie jednej wersji, poprawiające tylko drobne błędy (np. z 3.3.5 do 3.3.6) powinny być bezpieczne. Zwykle wystarcza wtedy instalacja nowej wersji i przekonfigurowanie systemu tak, aby jej używał oraz przebudowanie jedynego pakietu, który w takich wypadkach przebudowania wymaga, libtool. Niektóre aktualizacje GCC łamią kompatybilność skompilowanych programów. W takich przypadkach może być wymagana przebudowa także innych pakietów, czasem całego toolchaina, a w ekstremalnych przypadkach nawet całego systemu."

Więcej -> google

chriswebber

  • Gość
aktualizacja gcc
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-30, 23:13:37 »
Tak jak kolega wyżej wspomniał to przskok rzędu 3.3 na 3.4 łamie zależności CONAJMNIEJ na toolchain ( gcc binutils libtool  musisz zainstalować wersje wymagane przez gcc) - jednak ta sytuacja nie miała raczej miejsca bo Ci się gcc skompilował

Nie zmieniłeś gcc-a z którego korzystasz - masz 2 gcc-e ale korzystasz ze starego więc:

      gcc-config i686-pc-linux-gnu-3.4.5

gdzie wpisujesz wersję gcc jaką chcesz używać ( tą nową )

      source /etc/profile

dla aktualizacji zmiennych środowiskowych w tej sesji komputera
i dla pewności sprawdź z którego gcc korzystasz

gccinfo

Elwis

  • Gość
aktualizacja gcc
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-03, 16:44:54 »
A co jeśli nie mam takiego programu jak gcc-config?

Elwis

  • Gość
aktualizacja gcc
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-07-04, 00:24:49 »
Rozwiązałem problem - wystarczy zastąpić /usr/bin/gcc odpowiednią wersją z /usr/local/bin/ -śmiga