Nowe posty

Autor Wątek: Fax-modem Motorola Sprinter V.92  (Przeczytany 2410 razy)

mateuszuk

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« dnia: 2006-06-15, 22:53:43 »
Jestem poczatkujacy i chce zeby moje srodowisko graficzne kde wygladalo tak: http://www.kde.pl/images/shoty/280.jpg lub podobnie. Z gory dzienkuje za pomoc.

Underon

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-15, 23:11:50 »
Nie mieżysz wysoko, ale zacznij od zainteresowania się Superkarambą. Co do tego paska to trochę pogrzeb Centrum Sterowania KDE, pewnie znajdziesz i lepsze efekty. A tu masz moje skromne Screeny, nie żebym się chwalił, ale jak już zainstalowałem karambę (bo się wkońcu zebrałem to mam).

ftp://ftp.republika.pl/zrzut%20ekranu15.png
ftp://ftp.republika.pl/zrzut%20ekranu16.png

Występuje dodatkowo Kadu 0.5.0,a na jednaym z jego okienek moja dziewczyna;)

Pozdrawiam w razie problemów z karambą to pisz ;)

de_laurent

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-15, 23:18:23 »
No, to zero problemu, nie, kolezko?

Na poczatek zacznijmy od dobrych manier, bo widze, ze jestes poczatkujacy w Internecie. Jezeli piszesz cos WIELKIMI literami, to oznacza to, ze krzyczysz! Nie tytuluj wiec tak swoich postow, bo sie ludzie wkurza i nie beda chcieli odpowiadac na twoje posty.

No, a teraz do rzeczy. Wejdz na strone kde-look.org, tam znajdziesz mnostwo stuffu. Przezroczysty pasek? Bagatelka! Klikasz na pasku prawy i wybierasz Dopasuj panel... Tutaj zmieniasz sobie rozmiar, itd.. Klikasz na Wyglad z lewej strony i wybierasz przezroczystosc. Lapiesz?
Dalej, zainstaluj sobie i uruchom Karamba. Chociaz jak masz KDE 3.5, to chyba juz ona \\"wbudowana\\"... Potem wlasnie z kde-look sciagsaz sobie tematy do karamby... No, potem pozostaje ci juz tylko zaprosci znajomego znajacego tylko Windowsa i stresowac go... :D

Pozdrowienia i nie krzycz! ;)

de_laurent

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-15, 23:20:19 »
Nie znam sie za bardzo, Underon, ale chyba potrzeba usernamea i passworda do tych obrazkow ;P

Stilgar

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-16, 09:43:50 »
 >
 > ftp://ftp.republika.pl/zrzut%20ekranu15.png
 > ftp://ftp.republika.pl/zrzut%20ekranu16.png
 >
 > Występuje dodatkowo Kadu 0.5.0,a na jednaym z jego okienek moja dziewczyna;)
 >
 > Pozdrawiam w razie problemów z karambą to pisz ;)

chyba chciales napisac
http://underon.republika.pl/zrzut%20ekranu16.png
http://underon.republika.pl/zrzut%20ekranu15.png :P

powiedz mi tylko, skąd tam napis \\"Gentoo\\" skoro wszystkie inne znaki wskazują na Mandrivę? :D

mateuszuk

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-16, 10:30:54 »
Mam problem z karamba ze nie wiem jak ja zainstalowac i nie mam pakietów odpowiednich.

Underon

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-16, 10:42:46 »
2006-06-16 09:43:50 Stilgar napisał:

>
 >  >
 >  > ftp://ftp.republika.pl/zrzut%20ekranu15.png
 >  > ftp://ftp.republika.pl/zrzut%20ekranu16.png
 >  >
 >  > Występuje dodatkowo Kadu 0.5.0,a na jednaym z jego okienek moja dziewczyna;)
 >  >
 >  > Pozdrawiam w razie problemów z karambą to pisz ;)
 >
 > chyba chciales napisac
 > http://underon.republika.pl/zrzut%20ekranu16.png
 > http://underon.republika.pl/zrzut%20ekranu15.png :P
 >
 > powiedz mi tylko, skąd tam napis \\"Gentoo\\" skoro wszystkie inne znaki wskazują na
 > Mandrivę? :D

Masz racje zły protokół;P Co do napisu to mi się nie chce zmieniac, a temacik mi się podoba;) to tak coi do lenistwa;)

A co do karamby to poszukaj rpmów na www.rpm.pbone.net tak będzie łatwiej niż ze źródeł.

Underon

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-16, 10:44:52 »
A i jeszcze tak na wszelki to podaj jakiej dystrybucji używasz, bo to się niekiedy przydaje (niech żyje URPMI w mandarynie- tylko, że reszta do niczego ;( )

sys

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-16, 12:26:41 »
2006-06-16 10:44:52 Underon napisał:

> A i jeszcze tak na wszelki to podaj jakiej dystrybucji używasz, bo to się niekiedy przydaje


To, że mu pakietów brakuje to się fachowo nazywa pech i tak jak Laurent napisał zamiast krzyczeć powinien sobie jakieś narzędzie do instalacji opanować.
Mateuszuk zanim zaczniesz cokolwiek robić poczytaj trochę i zobacz co czego wymaga. Moze na początek się naucz różne rzeczy instalować a potem się baw wyglądem. No i niestety nasza nadworna wróżka ma wolne i nie chce nam zdalnie kuli odpalić, żeby sprawdzić jaki masz system :)

 > (niech żyje URPMI w mandarynie- tylko, że reszta do niczego ;( )
Dziękuję, mi MDK 10.1 działa wszystko co trzeba i prosze mi tu nie insynuować panie Underonie :P
parafrazując :P niech żyje urpmi tylko user lama ??:P:P

sys

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-06-16, 12:43:11 »
2006-06-16 12:26:41 sys napisał:

> 2006-06-16 10:44:52 Underon napisał:
 >
 > > A i jeszcze tak na wszelki to podaj jakiej dystrybucji używasz, bo to się niekiedy
 > przydaje

aaa znalazłam :D
http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=94267

dzieciątko ma MDK 10.1 więc marsz urpmi konfigurować!

Underon

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-06-16, 12:51:59 »
 > Dziękuję, mi MDK 10.1 działa wszystko co trzeba i prosze mi tu nie insynuować panie Underonie
 > :P
 > parafrazując :P niech żyje urpmi tylko user lama ??:P:P
 >

Nie no URPMI jest boskie. Ale coś mnie cały czas dręcy w tej mandarynce. Ogólnie to distro jest bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. No i jak się posiada podstawową obsługę konsoli (taki poziom mam nadzieję prezentuję) to właściwie nie ma problemów. Coś mi keidyś nie pasowało z bibliotekami i spędziłem trochę na robieniu symlinków. I chyba to mnie zraziło. No i jeszcze instalacja ze żródeł, też często sprawia dużo, za dużo problemów. Ale wsumie to wszystko się do przeżyć byle tylko mie wsiadać znowu na XP ;/

sys

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-06-16, 15:12:01 »
2006-06-16 12:51:59 Underon napisał:
> Nie no URPMI jest boskie. Ale coś mnie cały czas dręcy w tej mandarynce. Ogólnie to distro jest
 > bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. No i jak się posiada podstawową obsługę konsoli (taki
 > poziom mam nadzieję prezentuję) to właściwie nie ma problemów. Coś mi keidyś nie pasowało z
 > bibliotekami i spędziłem trochę na robieniu symlinków. I chyba to mnie zraziło. No i jeszcze
 > instalacja ze żródeł, też często sprawia dużo, za dużo problemów. Ale wsumie to wszystko się do
 > przeżyć byle tylko mie wsiadać znowu na XP ;/

ojej biedactwo Ty moje :) tak Cię zależności dobiły :P
Mi chodzi tylko o to, żeby tacy newbie jak nasz kolega z tematu byli na tyle uprzejmi z zachowaniem elementarnych zasad netykiety w miare jasno podawali o co chodzi. Tyle, że jesli się nie chce troche poczytać i ułatwic sobie pracy nawet na takim distro jak MDK to o czym my tu rozmawiamy, kiedy jedyne co umie napisać jest to, że paczek nie potrafi zainstalować z zaleznościami. I proś tu, zeby sobie urpmi zrobił to po 2 tematach jak grochem o sciane...

Underon

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-06-16, 15:27:11 »
 > ojej biedactwo Ty moje :) tak Cię zależności dobiły :P

Dobiły, czy nie, ale przyznaj, że jak zaczynaleś z linuxem to też miałeś z tym problemy. To pierwsze wrażenie, jak ludzie znający się piszą jak instalować, a tu Ci wyskakuje jakis błąd i nie wiesz co i jak. A podobno to proste jest. Na szczęście można tu podejść troche metoda prób i błędów. Jednak ostecznie w porównaniu z systemami rodem z Redmont to już wolę się denerwowac na zależności, niż nie wiedizeć dlaczego ten XP się nie włącza.

sys

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-06-16, 15:49:28 »
2006-06-16 15:27:11 Underon napisał:

>
 >  > ojej biedactwo Ty moje :) tak Cię zależności dobiły :P
 >
 > Dobiły, czy nie, ale przyznaj, że jak zaczynaleś z linuxem to też miałeś z tym problemy.

Slonko ja kobieta jestem i system ten poznawałam na googlach tak jak piszesz metoda prób i bledów. Fakt sporo się naczytałam i naklełam nad konsola :) ale co mnie ten system nauczyl pokory i cierpliwości to moje. Dlatego choć może to nieuprzejmie wygladać upieram sie, zeby newbie sprawdzil i poczytał a nie lineczek na tacuni dwuklik i ma działać.  

Na takim forum jak to jest mnóstwo art począwszy od tego jak pakiet zainstalować poprzez konfiguracje az do takich rzeczy jak vim. Czytac sprawdzać i jeszcze raz czytać. I pomalutku, bo nie od razu Kraków zbudowano :)

mateuszuk

  • Gość
Fax-modem Motorola Sprinter V.92
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-06-16, 16:01:07 »
Mam Mandrake 10.1 Kde 3.2.3 Relase 2.6.8.1-12mdk Machine i686. Nie mam pakietów: g++ c++ gpp aCC C cxx cc++ cl FCC KCC RCC xlC_r xlC. Nie mam ich na płycie. Wiec prosze niech ktoś mi napisze pod spodem krok po kroku skad wzionc i jak skonfigurowac mój system tak aby wygladał jak na zdjenciu zamieszczonym na samym poczatku. Z góry dzienki.