Nowe posty

Autor Wątek: SuSE 10.0 + neostrada + router SURECOM  (Przeczytany 374 razy)

  • Gość
SuSE 10.0 + neostrada + router SURECOM
« dnia: 2006-05-12, 19:50:24 »
Jestem początkującą użytkowniczką MandarkeLinux 10.1, i mam pewien problem. Być może ktoś mógłby mi pomóc.

Otóż używam karty sieciowej Realtek RTL8139 Fast Ethernet na złączu PCI. Korzystam z opcji Dialnet DSL. Próbowałam już w różny sposób skonfigurować połączenie, jednak za każdym razem system uparcie twierdzi, że nie jestem podłączona do sieci. Dodam, że Mandrake wykrywa kartę prawidłowo. W Windowsie wszystko działa poprawnie.
Dodam, że mam stały adres IP, muszę jeszcze podawać numer bramki, maski podsieci i dwa DNS-y.
Ratujcie!!!
Za pomoc z góry serdecznie dziękuję!

cvbn90

  • Gość
SuSE 10.0 + neostrada + router SURECOM
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-26, 16:25:55 »
2006-05-12 19:50:24 maarja napisał:

> Jestem początkującą użytkowniczką MandarkeLinux 10.1, i mam pewien problem. Być może ktoś mógłby
 > mi pomóc.
 >
 > Otóż używam karty sieciowej Realtek RTL8139 Fast Ethernet na złączu PCI. Korzystam z opcji
 > Dialnet DSL. Próbowałam już w różny sposób skonfigurować połączenie, jednak za każdym razem
 > system uparcie twierdzi, że nie jestem podłączona do sieci. Dodam, że Mandrake wykrywa kartę
 > prawidłowo. W Windowsie wszystko działa poprawnie.
 > Dodam, że mam stały adres IP, muszę jeszcze podawać numer bramki, maski podsieci i dwa DNS-y.
 > Ratujcie!!!
 > Za pomoc z góry serdecznie dziękuję!


Mam ten sam problem co pan wyrzej =[ i niewiem co z tym fantem zrobic na windows\\'sie wsyzstko ladnie chodzi a na linuxie niemoge sie polaczyc z interntem :( potrzebuje pilnej pomocy ... tak jak juz wczesnij pan napisal RATUCJE!! xD
moje gg 6690678 e-mail cvbn90@o2.pl z gory BIG THX

gomath

  • Gość
SuSE 10.0 + neostrada + router SURECOM
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-26, 21:30:30 »
Mam kartę na tym chipsecie i nie mam z nią żadnych problemów...

Nie znam się na konfiguratorach w Mandrake. Najprościej skonfigurować połączenie tak:

ifconfig eth0 MOJE_IP netmask MOJA_MASKA up
route add default gw ADRES_BRAMY

W /etc/resolv.conf powinny znajdować się adresy DNS, np:
nameserver 194.204.152.34
nameserver 217.98.63.164

Sprawdzamy połączenie:
ping newbie.linux.pl

Jak już powiedzie Wam się taka konfiguracja i będziecie pewni parametrów, poszukajcie w google jak to ustawić w mandrake na stałe.

SHaKe

  • Gość
SuSE 10.0 + neostrada + router SURECOM
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-21, 21:33:25 »
2006-07-26 21:30:30 gomath napisał:
 > W /etc/resolv.conf powinny znajdować się adresy DNS, np:
 > nameserver 194.204.152.34
 > nameserver 217.98.63.164

Mam taki sam problem jak koledzy powyżej, tym, że spojrzałem jeszcze do tego pliku i tam chyba znalazłem, dlaczego nie działa internet.
Po prostu podczas każdego uruchomienia systemu linux sam dopisuje tam trzeci DNS domyślny, u mnie wygląda to mniej, wiecej tak:
nameserver 127.0.0.1
nameserver 154.204.152.34
nameserver 154.204.159.1
Próbowałem edytować ten plik (usuwałem zbędna linjke, komentowałem ją, przenosiłem na koniec itd.) i za każdym razem po uruchomieniu znowu nie widać moich zmian i net nie działa.
Chciałem nawet zrobić: chmod 000 resolv.conf; po ponownym uruchomieniu ciągle widać tą nieszczęsną linijkę.

Ratujcie!!

Aha, Mam Mandrake 10.0 i sieć komputerową korzystającą z DSL\\'a.






khaz

  • Gość
SuSE 10.0 + neostrada + router SURECOM
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-12, 14:17:06 »
Niedawno zrobiłem upgrade sprzętu. Szukałem dystrybucji dla architektury x86_64. Kubuntu i Mandriva 2006 nie dały sobie rady z kartą graficzną  ale SuSe 10.0 pociągnął temat. Ponieważ wcześniej miałem dużo zachodu i kłopotów z uruchamianiem netu, to zaopatrzyłem się w modem/router SURECOM EP-4704SX-AA4. Podobno przy połączeniu kompa i modemu przez ethernet nic się nie konfiguruje i dostęp do internetu jest od razu. Pod windą wszystko było O.K. więc dumny i blady odpaliłem SuSE i włączam FireFoxa a tu lipa - nic! Nie ma internetu! No nawściekałem się solidnie i przez przypadek spróbowałem otworzyć jakąś stronę w Konquerorze - i tu wielkie ździwienie - otworzyła się!! W Konquerorze net działa tylko dużo wolniej, Kontakt odbiera mi pocztę (przed chwilą 'nie mógł połączyć się z serwerem) ale Firefox, Mozilla i, co gorsze, YaST, nie widzą sieci. Co mam zmienić i jak? B. proszę o info.
   Wcześniej szukałem podpowiedzi na newbie.linux.pl i google i okazało się, że SURECOM jest wyjątkowo mało popularny. Doczytałem się czegoś o proxy (http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=77713) i sprawdziłem swoje ustawienia:
   - Firefox: Menu Edycja->Preferencje->Ogólne->Ustawienia połączenia...->Bezpośrednie połączenie z internetem (zaznaczone)
   - Konqueror: Menu Ustawienia->Konfiguracja: Konqueror->Pośrednik (Proxy)->Bezpośrenie połączenie z internetem (zaznaczone)
   Ponieważ skończyły mi się pomysły i niemal nic o moim problemie nie znajduję, więc postanowiłem zapytać o to na tym forum. Dlatego b. proszę o podpowiedź.
-------------------
Mój sprzęt:
A64 3000+, DFI na NF4Ultra, 1GB RAMu PATRIOT, GeForce 7600GT, modem/router SURECOM EP-4704SX-AA4
Mój soft (sprawdzony pod kątem opisanego problemu):
SuSE 10.0 (stan opisany wyżej), Winda XP (internet O.K.), Winda 64 XP (internet O.K.)