Nowe posty

Autor Wątek: poczatek. jak zrobic z plyt .iso mandrivy 2006 instalki?  (Przeczytany 2781 razy)

tiil

  • Gość
Mam zainstalowane i skonigurowane Wine 0.9.12, dziala mi Flash MX, ale mam problem z Photoshopem. Podczas odpalania programu pojawia sie komunikat:

Could not start Adobe Photoshop because the volume Windows is using for virtual  memory does not have enouth free space which could lead to stability problems, see Windows help for information on increasing available virtual memory.

Za malo ramu?

I jeszcze, chcialbym prosic UZYTKOWNIKOW PHOTOSHOPA (obecnych lub bylych) o opinie na temat Gimpshopa i programu Krita.  

wielkie dzieki,
pozdro z Zielonej Wyspy

radon

  • Gość
poczatek. jak zrobic z plyt .iso mandrivy 2006 instalki?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-09, 23:31:49 »
2006-05-09 20:05:55 tiil napisał:

> Mam zainstalowane i skonigurowane Wine 0.9.12, dziala mi Flash MX, ale mam problem z
 > Photoshopem. Podczas odpalania programu pojawia sie komunikat:
 >
 > Could not start Adobe Photoshop because the volume Windows is using for virtual  memory does
 > not have enouth free space which could lead to stability problems, see Windows help for
 > information on increasing available virtual memory.
 >
 > Za malo ramu?
 >
 > I jeszcze, chcialbym prosic UZYTKOWNIKOW PHOTOSHOPA (obecnych lub bylych) o opinie na temat
 > Gimpshopa i programu Krita.  
 >
 > wielkie dzieki,
 > pozdro z Zielonej Wyspy

do uruchomienia fotoszopa polecam crossover office.
opinii na temat krity nie mam - po screenshotach moge stwierdzic, ze szkoda czcionki na porownywanie tego do fotoszopa.
gimpshopa nie znam ale moze to byc ciekawy projekt.

  • Gość
poczatek. jak zrobic z plyt .iso mandrivy 2006 instalki?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-10, 18:11:04 »
> I jeszcze, chcialbym prosic UZYTKOWNIKOW PHOTOSHOPA (obecnych lub bylych) o opinie na temat Gimpshopa i programu Krita.  



Krita - nie znam. Jeśli chodzi o Gimpshopa - owszem obsługą nieco bardziej przypomina photoshopa. Menu edycji, warstw, selekcji, filtrow itp podobnie poukładane, co jest znczącym ułatwieniem dla użytkownikow szopa. Jeśli jesteś  przyzwyczajony do skrótów klawiszowych, to trzeba mocno pogrzebać - po standardowej instalacji są gimpowe :/. Pracuje się rzecz jasna na wastwach, podobnie jak w szopie są maski warstw, grupy itd.
Dwie rzeczy jednak sprawiają, że częściej używam programu adobe - brak w gimpie i gimpshopie narzędzia pędzla historii i mechanizmów zarządzania kolorem. To pierwsze można rzecz jasna obejść maskami na zduplikowanej warstwie z zadanym filtrem. Nie ma jednak żadnej możliwości zarządzania profilami icc i konwersji do innych modeli kolorystycznych poza rgb, grayscale i indexed. Gimpa i gimpshopa polecam zatem do grafik przeznaczonych na monitory a nie do druku - choć i to zastosowanie będzi nieco trudniejsze niż w photoshopie, szczególnie dla kogoś kto mocno przywykł do photoshopa.

de_laurent

  • Gość
poczatek. jak zrobic z plyt .iso mandrivy 2006 instalki?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-10, 21:38:22 »
Uzywalem Photosklepa (amatorsko) na Windowsie przed kilku laty. Od tego czasu uzywam tylko Gimpa i jak dla mnie jest wystarczajacy do wszystkiego co robie. Trzeba oczywiscie sie przyzwyczaic do nieco innego interfejsu (chyba, ze zainstalowalo sie wtyczke upodobniajaca menu do sklepa).

 > Dwie rzeczy jednak sprawiają, że częściej używam programu adobe - brak w gimpie i gimpshopie
 > narzędzia pędzla historii i mechanizmów zarządzania kolorem. To pierwsze można rzecz jasna
 > obejść maskami na zduplikowanej warstwie z zadanym filtrem. Nie ma jednak żadnej możliwości
 > zarządzania profilami icc i konwersji do innych modeli kolorystycznych poza rgb, grayscale i
 > indexed.

Do gimpa dostepne jest cale mnostwo wtyczek, rowniez CMYK, np. tutaj:
http://registry.gimp.org/list?category=13

wektor

  • Gość
poczatek. jak zrobic z plyt .iso mandrivy 2006 instalki?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-09, 14:48:54 »
witam.

sciagnalem 3 plyty mandrive 2006 maja rozszezenie .ISO, jak zrobic z nich plyty instalacyjne?  czy jest mozliwosc zainstalowanie go obok windowsa, aby byl wybor przy staracie systemu? pozdrawiam :)
wektor

gelon

  • Gość
poczatek. jak zrobic z plyt .iso mandrivy 2006 instalki?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-09, 14:57:54 »
... .ISO, jak zrobic z nich plyty instalacyjne?
nagrać obraz na płytę, nie cd z danymi, tylko nagraj jako OBRAZ płyty


 > czy jest mozliwosc zainstalowanie go obok windowsa, aby byl wybor przy staracie systemu?
tak, najlepiej na innej, wolnej partycji (6gb wystarczy...:)

kmp

  • Gość
poczatek. jak zrobic z plyt .iso mandrivy 2006 instalki?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-09, 15:05:37 »
2006-05-09 14:48:54 wektor napisał:

> witam.
 >
 > sciagnalem 3 plyty mandrive 2006 maja rozszezenie .ISO, jak zrobic z nich plyty instalacyjne?

Nagrac np. w Nero wybierajac opcje "Nagraj plik obrazu"


 > czy jest mozliwosc zainstalowanie go obok windowsa, aby byl wybor przy staracie systemu?

Tak. Uwazaj na komunikaty instalatora Mandrivy, to dostosujesz instalacje dokladnie do swoich potrzeb.
Moze przed instalacja warto rowniez odwiedzic jakies stronki i nieco poczytac, np:
http://strefamandrivy.pl/baza_wiedzy/starter/index.html





wektor

  • Gość
poczatek. jak zrobic z plyt .iso mandrivy 2006 instalki?
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-05-09, 21:21:43 »
2006-05-09 15:05:37 kmp napisał:

> 2006-05-09 14:48:54 wektor napisał:
 >
 > > witam.
 >  >
 >  > sciagnalem 3 plyty mandrive 2006 maja rozszezenie .ISO, jak zrobic z nich plyty
 > instalacyjne?
 >
 > Nagrac np. w Nero wybierajac opcje "Nagraj plik obrazu"
 >
 >
 >  > czy jest mozliwosc zainstalowanie go obok windowsa, aby byl wybor przy staracie systemu?
 >
 > Tak. Uwazaj na komunikaty instalatora Mandrivy, to dostosujesz instalacje dokladnie do swoich
 > potrzeb.
 > Moze przed instalacja warto rowniez odwiedzic jakies stronki i nieco poczytac, np:
 > http://strefamandrivy.pl/baza_wiedzy/starter/index.html
 
Serdeczne dzieki! Tak myslalem, bo robilem podobnie z Knopixem, ale tamten tylko z plyty szedl, nie chcialem instalowac, choc wiem, ze pozniej mozna. Mysle, ze sobie poradze. Jeszcze raz dzieki :) pozdrawiam

wektor