Nowe posty

Autor Wątek: to znowy ja motyka !!!  (Przeczytany 1428 razy)

mikeACX

  • Gość
to znowy ja motyka !!!
« dnia: 2006-05-08, 11:30:31 »
Mam problem z wyświetlaniem filmów na telewizorze. Po uruchomieniu filmu w VLC kolory zmieniają się na żółto-zielone (tylko na tv) i tak już pozostają nawet po wyłączeniu VLC.
Dodam, że w Mplayer wszystko działa bez zarzutu. Niestety ja potrzebuję VLC.
Karta graficzna to zintegrowana via.

Z góry dzięki za wszelki sugestie.

motyka91

  • Gość
to znowy ja motyka !!!
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-08, 00:29:47 »
Witam to znowu ja zielony w linuxie motyka..
Chcialem wiedziec jak mam na linuxie na pulpicie katalog domowy to jak z niego wejsc na dysk C bo tam nie mam a chce przegladac zasoby windows co mam zrobic ?

piotrek22

  • Gość
to znowy ja motyka !!!
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-08, 02:37:47 »
2006-05-08 00:29:47 motyka91 napisał:

> Witam to znowu ja zielony w linuxie motyka..
 > Chcialem wiedziec jak mam na linuxie na pulpicie katalog domowy to jak z niego wejsc na dysk C
 > bo tam nie mam a chce przegladac zasoby windows co mam zrobic ?

Jeśli to NT lub XP to zapytaj swój system:
mount | grep ntfs            dla win98  ntfs zamień na vfat
Brak odpowiedzi oznacza, że nie jest zamontowany. Z odpowiedzi pozytywnej wywnioskujesz gdzie został zamontowany /dev/xxxX  - to nazwa twojej partycji i dalej  /aaa/bbb to nazwa katalogu gdzie go znajdziesz.  Prz braku odpowiedzi pytasz dalej:
cat /etc/fstab | grep ntfs
Brak odpowiedzi  - system nie widzi partycji Windows
Jest odpowiedż, będzie wyglądała podobnie, najpierw nazwa urządzenia potem powinien być punkt montowania. Może to być /xxx albo  /mnt/yyy albo podobnie.
Wydajesz wtedy polecenie jako root:
mount /dev/xxxX  /mnt/yyyy   i już masz swój Windows w katalogu /mnt/yyyy
                                             możesz wybrać dowolny katalog np./home/motyka/C,  jeśli przedtem utworzyłeś "folder" C,
odmontowujesz umount /dev/xxxX.
Jak już się nauczysz posługiwać linuksem, to zrobisz to tak, żeby mieć zawsze podmontowane. Nie umiejętne zmiany w /etc/fstab uniemożliwjają następny start systemu.
Bądź bardzo ostrożny, ponieważ system Cię nie ostrzeźe przed zmianą krytycznych dla windowsa plików.