Nowe posty

Autor Wątek: Kopia bezpieczenstwa systemu  (Przeczytany 4632 razy)

marmon

  • Gość
Kopia bezpieczenstwa systemu
« dnia: 2006-05-04, 17:45:48 »
Witam

Mam problem na swoim serwerze dedykowanym, od wczoraj pisze mi ze mam zajete 95% miejsca na partycji ale jako wolne miejsce podaje 0MB

Wersja psa v7.5.3_build75050506.13 os_FedoraCore 2

screen z plesk

http://img381.imageshack.us/img381/2933/dysk0sw.gif

chmooreck

  • Gość
Kopia bezpieczenstwa systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-04, 19:18:01 »
no masz...
ale co w zwiazku z tym ?
bo nie doszukalem sie pytania...

marmon

  • Gość
Kopia bezpieczenstwa systemu
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-04, 20:35:58 »
2006-05-04 19:18:01 chmooreck napisał:

> no masz...
 > ale co w zwiazku z tym ?
 > bo nie doszukalem sie pytania...


gdzie jest te 5% miejsca ? nie moge teraz nic wrzucic za pomoca php na serwer

marmon

  • Gość
Kopia bezpieczenstwa systemu
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-04, 20:38:50 »
2006-05-04 20:35:58 marmon napisał:

> 2006-05-04 19:18:01 chmooreck napisał:
 >
 > > no masz...
 >  > ale co w zwiazku z tym ?
 >  > bo nie doszukalem sie pytania...
 >
 >
 > gdzie jest te 5% miejsca ? nie moge teraz nic wrzucic za pomoca php na serwer



przepraszam za dwa posty ale w dodatku nie dziala polowa funkcji w plesk\\'u

chmooreck

  • Gość
Kopia bezpieczenstwa systemu
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-04, 20:46:36 »
wprawdzie plesk\\'a nie znam, ale roznica moze sie brac stad, ze nie zawsze wielkosc pliku odpowiada ilosci miejasca na dysku, jaki on zajmuje...

stad roznice miedzy fizyczna iloscia zajetego miejsca, a suma wielkosci wszystkich plikow

jesli temat cie interesuje, to google stoi otworem ;-)

rada na dzis: czysc czesciej logi i /tmp\\'a (o ile nie robi tego system automatycznie przy zamykaniu/starcie)

poza tym root powinien zdajsie miec troszeczke miejsca zarezerwowane tylko i wylacznie na swoj uzytek - mozesz sie tam podlaczyc przez ssh i troche posprzatac ?

marmon

  • Gość
Kopia bezpieczenstwa systemu
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-04, 22:15:54 »
2006-05-04 20:46:36 chmooreck napisał:

> wprawdzie plesk\\'a nie znam, ale roznica moze sie brac stad, ze nie zawsze wielkosc pliku
 > odpowiada ilosci miejasca na dysku, jaki on zajmuje...
 >
 > stad roznice miedzy fizyczna iloscia zajetego miejsca, a suma wielkosci wszystkich plikow
 >
 > jesli temat cie interesuje, to google stoi otworem ;-)
 >
 > rada na dzis: czysc czesciej logi i /tmp\\'a (o ile nie robi tego system automatycznie przy
 > zamykaniu/starcie)
 >
 > poza tym root powinien zdajsie miec troszeczke miejsca zarezerwowane tylko i wylacznie na swoj
 > uzytek - mozesz sie tam podlaczyc przez ssh i troche posprzatac ?

przepraszam za zawracanie glowy

dziekuje za rade

sprawdzilem qmaila i okazalo sie ze w kolejce jest 100tys maili , prawdopodobnie skrypt sie zapetlil

pozdrawiam!

demoh

  • Gość
Kopia bezpieczenstwa systemu
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-04, 16:21:54 »
Chce wykonac kopie bezpieczenstwa calego systemu. Aktualny jego rozmiar to 6.5 GB z czego prawie wszystkie pakiety sa kompilowane recznie.

Czy tarem lub/i karchiver moge dokonac kopii wszystkich plikow? z ukrytymi wlacznie? oraz ich chmodami?

Chce zrobic kopie poszczegolnych katalogow systemowych aby w razie awarii moc przywrocic system.

Jaki format jest najlepszy do tego celu?


Jak by co to troche sprawdzalem ale nie jestem pewny do konca a ta operacja niesie jakies pozniejsze konsekwencje. Dlatego chce byc pewny na 100% ze nie siadzie mi pol systemu tylko dlatego ze zle go zaarchiwizowalem.

Z gory dziekuje.

dzordz

  • Gość
Kopia bezpieczenstwa systemu
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-05-04, 20:27:15 »
2006-05-04 16:21:54 demoh napisał:

> Chce wykonac kopie bezpieczenstwa calego systemu. Aktualny jego rozmiar to 6.5 GB z czego prawie

ja wykonuje obrazy całych partycji i dysków Ghostem . Na twoim miejscu zrobiłbym obraz całego dysku , i po kłopocie.
pozdr


demoh

  • Gość
Kopia bezpieczenstwa systemu
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-05-04, 20:39:08 »
a ile to GB zajmnie? nie mam na skladzie drugiego takiego samego dysku

dzordz

  • Gość
Kopia bezpieczenstwa systemu
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-05-04, 23:00:20 »
2006-05-04 20:39:08 demoh napisał:

> a ile to GB zajmnie? nie mam na skladzie drugiego takiego samego dysku


ghost jest o tyle fajny ze potrafi kompresowac pliki , i szcunkowo wystarczy w twoim przypadku 1 płyta dvd lub ok 3 cd . chyba ze nie masz nagrywarki to musisz miec troche wolnego miejsca na dysku.


demoh

  • Gość
Kopia bezpieczenstwa systemu
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-05-05, 12:13:07 »
Mam nagrywarke dvd

A pokaze mi przed zgrywaniem ile miejsca zajmnie kopia?




A jak pakuje do *.tar.bz lub podobne to uprawnienia sa zachowywane w opisie pliku w archiwum? poprostu niechce stracic uprawnien do niektorych plikow a zauwazylem ze np gentoo ma stage jak archwum z zapisanymi w nim uprawnieniami. Dobrze mysle? tylko mi o to biega czy sie chmody plikow zapisza w archiwum.

dzordz

  • Gość
Kopia bezpieczenstwa systemu
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-05-05, 12:46:32 »
2006-05-05 12:13:07 demoh napisał:

> Mam nagrywarke dvd
 >
 > A pokaze mi przed zgrywaniem ile miejsca zajmnie kopia?
 >
 >
 >
 >
 > A jak pakuje do *.tar.bz lub podobne to uprawnienia sa zachowywane w opisie pliku w archiwum?
 > poprostu niechce stracic uprawnien do niektorych plikow a zauwazylem ze np gentoo ma stage jak
 > archwum z zapisanymi w nim uprawnieniami. Dobrze mysle? tylko mi o to biega czy sie chmody
 > plikow zapisza w archiwum.


bez  obaw programik pakuje w swoim pliku nazwa.gho i do wykonania kopi dysku lub partycji nie potrzebuje działającego systemu .Poprostu jest to bootowalna płyta lub 2 dyskietki. a obraz mozna nagrac na płyte dvd .

 > A pokaze mi przed zgrywaniem ile miejsca zajmnie kopia?
pokaze tylko orientacyjnie ile potrzebuje płyt do wykonania obrazu