Nowe posty

Autor Wątek: sarge+pure-ftp+linki folderow  (Przeczytany 1998 razy)

svan

  • Gość
sarge+pure-ftp+linki folderow
« dnia: 2006-04-02, 03:58:55 »
Witam!
przez ostatnie dni  staram sie zainstalowac jakos na wszystkie sposoby ta karte pod debianem na kernelu 2.4(czy mzoe na 2.6 pojdzie?) i jakby na zlosc nie chcialo..byłbym bardzo wdzieczny jakby ktos mogl mi napisac czy jest to mozliwe ,a jak tak to w jaki sposob..byłbym bardzo wdzieczny za jaka kolwiek odpowiedz...bo juz nie wiem co robic..mozna sie tylko bezprzewodowo powiesic :/

sakul

  • Gość
sarge+pure-ftp+linki folderow
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-02, 00:39:37 »
WItam,

mam 2 pytanka odnosnie pure-ftpd,

1. w jaki sposob zablokowac userow w ich katalogu domowym?

2. tworze sobie katalog /home/folderwymiany/
chce aby mieli do niego dostep wszyscy userzy, jako ze chce ich zablokowac w /home/user/ robie kazdemu w katalogu domowym dowiazanie do katalogu /home/programy/

wszystko fajnie tylko laczac sie poprzez FTP user po wejsciu na skrot zostaje przeniesiony do /home/programy/ ale kiedy znowu chce wrocic wyzej (../) to wychodzi do /home/ ni emowiac juz o tym  ze moze lazic po katalogach innych userow...


nie bardzo wiem jak to roziwazac, myslalem o zrobieniu w katalogu /home/programy/ linku ktory by wracal do konta /home/user/ ale nie wiem czy jest taka mozliwosc, pozatym user musialby miec tez blokade wychodzenia z katalogu /home/folderwymiany/


a moze po prostu jest jakis prostrzy sposo a ja kombinuje jak kon pod gorke?;)

 pozdrowionka:)

jezior

  • Gość
sarge+pure-ftp+linki folderow
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-02, 11:13:37 »
2006-04-02 00:39:37 sakul napisał:

 > a moze po prostu jest jakis prostrzy sposo a ja kombinuje jak kon pod gorke?;)

Moze to nie do konca to ale napewno pozwoli Ci sie zorientowac jak mozesz to zrobic (art jest jeszcze w fazie "akceptacji" wiec moze miec braki )

http://www.unixy.pl/forum/viewtopic.php?t=476