Nowe posty

Autor Wątek: Problem z instalacją SUSE 10.0  (Przeczytany 438 razy)

tom123

  • Gość
Problem z instalacją SUSE 10.0
« dnia: 2006-02-26, 18:00:22 »
Nie wiem czy to dobry dzial dla tego postu,ale jeszcze nie zainstalowalem linuxa,wiec umieszczam go w instalacji.

Moje pytanie brzmi,ktora dystrybucje wybrac,suse czy mandrive?

Komp ogolnie uzywany jest do netu,wiec zalezy mi na bezpieczenstwie.Choc czesto tez ogladam filmy i slucham muzyki,wiec i multimedia.

Wiem ze nie wiele jest wirow pod linuxa i trzeba miec pecha by je zlapac.Co w takim razie z zapora,wiem ze jakas jest w dystrybucjach,ale czy ona wystarcza.Jesli nie to gdzie szukac,co zmieniac,co instalowac
Mam dosc stary sprzet pentium III 446,512 RAM,GF 2 MXMX 400

Ps.napewno to nie wszystkie moje pytania,reszta wyjdzie

Z gory dzieki za pomoc


coppertop

  • Gość
Problem z instalacją SUSE 10.0
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-26, 19:40:49 »
Raczej SuSE. Ma opinię bardziej dopracowanego niż Mandriva. Ale najlepiej wypróbować oba, jeśli masz czas na taką zabawę. Co do firewalla to ten co jest w distrach powinien wystarczyć. Podczas instalacji możesz sobie wybrać (na 100% w Mandrivie, nie wiem jak w SuSE bo nie instalowałem) stopień zabezpieczenia kompa.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Problem z instalacją SUSE 10.0
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-26, 21:33:20 »
Mi bardziej podoba się suse - uzywam openSuSE10, jednak skaner z hp psc1410 udało mi sie uruchomic tylko na mandrivie...
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

marcinqu

  • Gość
Problem z instalacją SUSE 10.0
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-26, 22:26:52 »
2006-02-26 18:00:22 tom123 napisał:

 > Moje pytanie brzmi,ktora dystrybucje wybrac,suse czy mandrive?

Dla newbie takiego jak ja polecam SuSE10, miałem mandrive i wcześniejsze i zależności w niej są \\"powalające\\" jak i choćby aktualizacje KDE.
W SuSE nie mam problemów z aktualizacjami czy odtwarzaniem mediów :)


gangalf711

  • Gość
Problem z instalacją SUSE 10.0
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-27, 11:45:11 »
2006-02-26 18:00:22 tom123 napisał:

> Nie wiem czy to dobry dzial dla tego postu,ale jeszcze nie zainstalowalem linuxa,wiec umieszczam
 > go w instalacji.
 >
 > Moje pytanie brzmi,ktora dystrybucje wybrac,suse czy mandrive?
 >
 > Komp ogolnie uzywany jest do netu,wiec zalezy mi na bezpieczenstwie.Choc czesto tez ogladam
 > filmy i slucham muzyki,wiec i multimedia.
 >
 > Wiem ze nie wiele jest wirow pod linuxa i trzeba miec pecha by je zlapac.Co w takim razie z
 > zapora,wiem ze jakas jest w dystrybucjach,ale czy ona wystarcza.Jesli nie to gdzie szukac,co
 > zmieniac,co instalowac
 > Mam dosc stary sprzet pentium III 446,512 RAM,GF 2 MXMX 400
 >
 > Ps.napewno to nie wszystkie moje pytania,reszta wyjdzie
 >
 > Z gory dzieki za pomoc
 >
 > Używam mandrivy
  miewałem różne problemy
  jednak odkąd mam stałe łącze
 i skonfigurowałem sobie coś
 co się nazywa urpmi
( instaluje programy z zależnościami)
 jestem bardzo zadowolony
ale jak możesz to próbuj obydwu
 

 

marecki71

  • Gość
Problem z instalacją SUSE 10.0
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-27, 21:11:32 »
Raczej polecam Mandrive ze środowiskiem graficznym IceWM http://icewm.golf-olszewka.pl/ które możesz sobie wybrać przy instalacji systemu i które doskonale sprawdza się na słabym sprzęcie.W Suse które miałem kiedyś o ile pamiętam to nie było możliwości takiego wyboru i domyślnie instalowało się KDE i Gnome a do tego trzeba mieć troche mocniejszego kompa.Poza tym wydaje mi się że dla Mandrivy jest więcej dodatkowych pakietów ze względu że jest chyba bardziej popularna no i łatwość ich instalacji przez urpmi.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Problem z instalacją SUSE 10.0
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-27, 22:46:43 »
2006-02-27 21:11:32 marecki71 napisał:

> Raczej polecam Mandrive ze środowiskiem graficznym IceWM http://icewm.golf-olszewka.pl/ które
 > możesz sobie wybrać przy instalacji systemu i które doskonale sprawdza się na słabym sprzęcie.W
 > Suse które miałem kiedyś o ile pamiętam to nie było możliwości takiego wyboru

Teraz jest, mozna sobie wybrac Ice\\'a,  i chyba jeszcze 5 innych.

powodzenia
roca
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

tom123

  • Gość
Problem z instalacją SUSE 10.0
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-28, 01:38:43 »
widze ze zdania sa podzielone(suse-mandriva)
Narazie nie mam nic na kompie  wiec moge potestowac.Zainstalowalem suse,dopiero ruszyl net,narazie ok.Wkurzaja mnie tylko pop-up,jest ich troszke.

Ps.napewno sa osoby na tym forum ktorym rowniez zalezy na bezpieczenstwie kompa,wiec nadal czekam na ich sugestie

Pozdrawiam

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Problem z instalacją SUSE 10.0
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-02-28, 13:43:06 »
 > Ps.napewno sa osoby na tym forum ktorym rowniez zalezy na bezpieczenstwie kompa,wiec nadal
 > czekam na ich sugestie
 

http://security.linux.pl/
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

cider1

  • Gość
Problem z instalacją SUSE 10.0
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-02-26, 15:51:08 »
Mam problem. Przy instalacji suse 10.0 eval DVD na dzien dobry monitor (LCD Philips 170c5b grafika Celestica ATI Radeon 9250 64MB) wyświetla błąd CANNOT DISPLAY THIS VIDEO MORE CHANGE COMP> DISPLAY INPUT TO 1280x1024@60HZ
w opcjach ustawiam rozdzielczość na 1280x1024 i ekran robi się czarny.
W konsoli TEXT MODE udaje mi się go zainstalować ale przy pierwszym uruchomieniu ekran znowu robi sie czarny.
Przy próbie bezpiecznego uruchamiania (wybór z GRUB przy starcie) wszystko idzie dobrze do czasu aż pojawia się napis:
LOGIN:
PASSWORD:
wpisanie czego kolwiek powoduje wyświetlenie komunikatu INCORRET ERROR.
Już mi ręce opadają co ma jeszcze zrobić by to ruszyło