Nowe posty

Autor Wątek: Mldonkey i pobieranie torrent  (Przeczytany 332 razy)

vmario

  • Gość
Mldonkey i pobieranie torrent
« dnia: 2006-01-26, 12:01:26 »
Wiem, że kwestia drukowania kilku stron na kartce była już wiele razy poruszana na różnych forach, jednak nigdzie nie natknąłem się na taki problem, jak u mnie. Otóż wcześniej bez problemów mogłem drukować dwie strony na kartce, ale w pewnym momencie pojawiły się kłopoty. Zauważyłem, że opcje w oknie konfguracji drukarki (okno otwierane przyciskiem \\"Właściwości\\" obok listy drukarek w oknie drukowania) nie działają. Wybranie 2 stron na kartce nic nie zmienia. Dodałem więc filtr \\"Filtr do wydruku wielu stron na jednej kartce\\". I rzeczywiście działa, tylko że wydruk jest przesunięty w górę strony. Przy drukowaniu 2 stron na kartce mamy wydruk w orientacji pejzaż, obcina mi więc prawy brzeg drugiej strony. Próbowałem zmieniać ustawienia marginesów, eksportować wydruk do PostScriptu i nic - tylko na podglądzie jest OK. W końcu zacząłem zmieniać parametry filtru. Zmiana na:

psnup -s0.7 -p%psl %filterargs %filterinput %filteroutput

Poprawia sytuację, ale musicie przyznać, że to mało eleganckie, zresztą parametr -s (skala) trzeba dobierać eksperymentalnie. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Jak poprawić wydruki?

PS Używam CUPS-a i KDE. GNOME ignoruje ustawienie dwóch stron na kartce.

Lilas

  • Gość
Mldonkey i pobieranie torrent
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-26, 06:45:15 »
Być może wyda się to dla kogoś proste ,ale ja jakoś nie mogę dojść ,jak pobierać pliki torrenta .
mldonkey jst skompilowany i zainstalowany tak żeby mógł pobierać pliki i z mula ,torrenta ,ftp i innych.
Z emule nie ma problemu wklejam linki znajduje się od razu w transferach ,z torrentem jest już inna sprawa pomimo że próbowałem różnego ustawiania członów ,do transferó nie mogłem dodać żadnego pliku torrenta .
Natomiast gdy dodawałem link do trackera ,to miałem przy opisie ze ściągam ftp .
Mógłby ktoś pokazać w jaki sposóob dodaje plik torrenta ,że ten później się uazuje w oknie transferów .Najlepiej gdyby było widać całą nazwę pliku torrenta który dodaje .