Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: 2 ŁĄCZA na jednym serwerze  (Przeczytany 672 razy)

stupido

  • Gość
2 ŁĄCZA na jednym serwerze
« dnia: 2006-01-08, 16:47:59 »
Dostałem email od onet.poczty. A w nim informację o jakże wspaniałym OnetPlejerze. Zaraz po kilku kliknięciach okazało się jaki to on wspaniały. Okazało się że kiedy spróbowałem otworzyć teledysk pokazała się informacja dotycząca używanego przezemnie systemu, no że to chyba nie jest windows i dla tego mogę co najwyżej pomarzyć o zobaczeniu jakiego kolwiek klipu, konkretnie informacja to:
\\"Prawdopodobnie używasz innego systemu operacyjnego niż Windows lub Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript\\". Zapewniam że obsługę JavaScript mam włączoną w swoim FireFoxie 1.5, za to używam SuSe 10.0. Następnie spróbowałem odsłuchać jakiąś muzyczkę (spodziewając się już jednak jaki będzie efekt próby):
\\"
Na twoim komputerze nie można wyświetlić strony Onet Plejer.
Aby uzyskać dostęp do tej strony, musisz posiadać:
    * Komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows; Windows 98, ME, 2000 lub XP
    * Przeglądarkę Internet Explorer w wersji 6.0 lub wyższej. Wersja 6.0 jest dostępna do pobrania za darmo ze strony Microsoft. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak zainstalować przeglądarkę na twoim komputerze. (Ograniczenia te wynikają z zastosowanej przez naszego partnera OD2 technologii zabezpieczającej pliki przed kradzieżą - DRM \\'digital rights management\\' Microsoftu)
    * Windows Media Player (wersja 7.0 lub wyższa). Windows Media Player 9 jest dostępna do pobrania za darmo. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak zainstalować tę aplikację na twoim komputerze.
    * Flash Plug In (wersja 5 lub wyższa)
\\"

Dla mnie to poprostu skandal. A co mają zrobić użytkownicy którzy nie wybrali jedynego, wspaniałego, najcudowniejszego i słusznego systemu windows????!!!!!. Przecież jest Linuks,BSD,Solaris,MacOS...
A później użytkownicy windowsa dziwią się czemu ten system tak często jest nienawidzony przez posiadaczy innych systemów. Nie na jednym forum mogłem przeczytać niezrozumienie użytkowników (jak się wyżej okazało) jedynego słusznego systemu że ktoś się przesiada z windowsa na np. linuksa i zaraz napełnia się nienawiścią do poprzednio posiadanego systemu, i na dodatek sam niewie czemu.
No przecież jak tak można, już dawno się tak nie zdenerwowałem jak dziś. SKANDAL, dyskryminacja.

P.S
Teraz naprawdę znienawidziłem ten system Win....d...o przez gardło mi ta nazwa nie przechodzi.

Stilgar

  • Gość
2 ŁĄCZA na jednym serwerze
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-08, 17:21:07 »
spokojnie, nie ma sie co denerwować... a z nienawisci do czegokolwiek jeszcze nic dobrego nie wyszlo...

skoro Onet chce robic serwis tylko dla userów Windows, ma do tego prawo. sam windows nie jest temu winny w zaden sposob. moze jak Onet sie zorientuje, ze traci klientow to cos zmieni...

stupido

  • Gość
2 ŁĄCZA na jednym serwerze
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-08, 18:01:36 »
2006-01-08 17:21:07 Stilgar napisał:

> spokojnie, nie ma sie co denerwować... a z nienawisci do czegokolwiek jeszcze nic dobrego nie
 > wyszlo...
 >
 > skoro Onet chce robic serwis tylko dla userów Windows, ma do tego prawo. sam windows nie jest
 > temu winny w zaden sposob. moze jak Onet sie zorientuje, ze traci klientow to cos zmieni...

Faktycznie - trochę mnie poniosło z tą nienawiścią.
No i racja, trzeba przyznać że to trochę chamstwo ze strony onetu a nie ze strony windows. I trzeba też przyznać że to polityka globalnego monopolu microsoftu przyczynia się do tego typu sytuacji jaka ma miejsce w onet.plejer.

Oprócz tego że ktoś woli inny system ludzie z Onet.pl zapominają że nie każdego stać na windows, i to mnie drażni najbardziej. Przez takie incydenty czuję się jakbym nie istniał, jakiś gorszy jestem dla nich czy co?...

axlinux

  • Gość
2 ŁĄCZA na jednym serwerze
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-08, 20:45:18 »
Ja uważam że jeden ze słabych stron Linuksa to właśnie to i podobne problemy. To nie jest napewno wina osób tworzących Linuksa a tylko firm które preferują MS. I jak tu nie mówić o monopolu i jak go ograniczyć jeżeli większośc firm wydaje np. sterowniki tylko dla Windosw a ty użytkowniku radź sobie sam. Jeżeli popatrzać by na to racjonalnie i firmy tworzyły by sterowniki dla linuksa i jakieś wsparcie dla tych systemów to było by super a tak  jak wolisz opensurce to radź sobie sam...i to mnie bardzo boli :(

de_laurent

  • Gość
2 ŁĄCZA na jednym serwerze
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-08, 22:52:47 »
2006-01-08 20:45:18 axlinux napisał:

> Ja uważam że jeden ze słabych stron Linuksa to właśnie to i podobne problemy. To nie jest

To nie jest slaba strona Linuksa tylko ludzka ignorancja i rynek zdominowany przez MS.
Mnie tez szlag trafia, bo mam drukarke (i skaner) Lexmark X215 i nie ma do niej sterownikow pod Linuksa, to samo z mp3 playerem jakies malo istotnej firemki z Korei, a ostatnio z kamerka internetowa Creative Vista Plus. Dlatego odradzam wszystkim po prostu kupowanie sprzetu tych producentow i pisemne wyrazanie swojego niezadowolenia. Jak zaczna tracic grube miljony na klientach uzywajacych Linuksa i dostawac mejle (NIE z pogruszkami, tylko z grzecznym zapytaniem o sterowniki), to moze im sie odmieni. Warto tez zanim sie cos kupi skorzstac ze stron kompatybilnosci sprzetu z Linuksem.

Oczywiscie w twoim przypadku daj sobie spokoj z Onetem i zacznij uzywac Interii. Tam tez dostepne sa teledyski, ale da rade odtworzyc je na Linuksie. Nie jest to moze rozwiazanie problemu, ale...

Trzeba pokazac im kto rzadzi, bo chyba zapomnieli. To ze Windows jest na wiekszosci komputerow nie znaczy, ze wszyscy klienci go uzywaja. Tak wiec trzeba promowac tych ktorzy sa po naszej stronie i wypinac sie na tych ktorzy nie sa.

Maciek_Rutecki

  • Gość
2 ŁĄCZA na jednym serwerze
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-09, 09:22:55 »
2006-01-08 22:52:47 de_laurent napisał:

> 2006-01-08 20:45:18 axlinux napisał:
 >
 > > Ja uważam że jeden ze słabych stron Linuksa to właśnie to i podobne problemy. To nie jest
 >
 > To nie jest slaba strona Linuksa tylko ludzka ignorancja i rynek zdominowany przez MS.
 > Mnie tez szlag trafia, bo mam drukarke (i skaner) Lexmark X215 i nie ma do niej sterownikow pod
 > Linuksa, to samo z mp3 playerem jakies malo istotnej firemki z Korei, a ostatnio z kamerka
 > internetowa Creative Vista Plus. Dlatego odradzam wszystkim po prostu kupowanie sprzetu tych
 > producentow i pisemne wyrazanie swojego niezadowolenia. Jak zaczna tracic grube miljony na
 > klientach uzywajacych Linuksa

Z tymi milionami przesadziłeś, użytkowników Linuksa są śladowe ilości więc tak dużo nie tracą jak w przypadku np. rezygnacji z klientów Windowsa.

--
Maciek

stupido

  • Gość
2 ŁĄCZA na jednym serwerze
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-09, 11:44:01 »
W swoim skromnym proteście nie będę odwiedzał strony onet.pl przez czas blizej nie określony. Chciałem też zrezygnować ze skrzynki pocztowej poczta.onet.pl ale w opcjach nigdzie nie widziałem \\"usuń konto\\" czy \\"skrzynkę\\", w każdym razie nie będę odbierał już poczty z onet.poczty, zmieniłem serwer na o2.pl
Chociaż i tak nikt tego nie zauważy, ale przynajmniej dla mnie będzie to taki symbol sprzeciwu.

Stilgar

  • Gość
2 ŁĄCZA na jednym serwerze
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-01-09, 12:59:08 »
mozesz napisac do nich maila i poprosic o usuniecie konta bo sie na nich obrażasz :-)
dobrym pomyslem moze byc tez zalozenie strony na ktorej bedziesz zbierac podpisy pod sprzeciwem dla tego jak sie zachowuje onet, a potem przekazac im petycje z tysiacami podpisów :P

zebra

  • Gość
2 ŁĄCZA na jednym serwerze
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-01-09, 14:38:06 »
2006-01-09 12:59:08 Stilgar napisał:

> mozesz napisac do nich maila i poprosic o usuniecie konta bo sie na nich obrażasz :-)
 > dobrym pomyslem moze byc tez zalozenie strony na ktorej bedziesz zbierac podpisy pod sprzeciwem
 > dla tego jak sie zachowuje onet, a potem przekazac im petycje z tysiacami podpisów :P

Dobry pomysł. Podpisze sie pierwszy, bo mnie tez drażni onet. Blokuje większość moich komentarzy, gdy wysyłam z linuxa.
O mediach na tym portalu nie wspomne.

jk33

  • Gość
2 ŁĄCZA na jednym serwerze
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-01-09, 18:03:49 »
Osobiście nie lubię produktów/usług,
których dostawcy nie wspierają, albo wręcz uniemożliwiają korzystanie z innych systemów niż windows.
Chociażby komunikatory tlen,gg.

Przykładem jest chociażby mp3player, który co prawda działa
jako dysk usb, ale podczas zapisu większej ilości plików
naraz w jakiś sposób ulega uszkodzeniu tablica partycji
i tablica FAT.

Do kolegi wyżej odnośnie serwerów mejlowych.
Wydaje mi się, że w tej chwili najlepszym rozwiązaniem jest
gmail ( nie ma spamu, połączenia pop3 i smtp przez ssl
wygodny interfejs przez www, również w wersji bez JS,
więc działa nawet w linksie),
jakby co mogę wysłać zaproszenie, daj znać na
jasio539 .. gmail .. com

A co do samych teledysków z onetu:
udało mi się oszukać, nie wiem czy to
zawsze działa i na ile jest zgodne z prawem,
ale jak podejrzysz źródło strony z przyciskami
tak/nie, i wyszukasz tekst \\"innego\\" (albo jakiś inny
kawałek tekstu z komunikatu), to trochę dalej będzie
coś takiego: mms://stream.onet.pl/[jakiś adres].wmv
można to skopiować i kazać odtwarzać mplayerowi.

pozdrawiam

Czester

  • Gość
2 ŁĄCZA na jednym serwerze
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-01-08, 13:14:07 »
Mam 2 dsl-e i chce je podłączyc do servera.
Server stoi na slacku ale niewiem jak to skonfigurowac
Powinno to wygladac tak


                     +----------DSL1------INTERNET
                     |                                          
LAN--------SERWER
                     |
                     +----------DSL2------INTERNET

Eht0 - LAn
Eth1 - DSL1
Eth2 - DSL2

Wiem ze jest to mozliwe  mozema ktos opis konfiguraci ?