Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
Dzisiaj o 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: GTK+ i problemy z formatem PNG  (Przeczytany 769 razy)

syserror

  • Gość
GTK+ i problemy z formatem PNG
« dnia: 2006-01-04, 03:52:49 »
Witam wszystkich serdecznie.
Czytam o linuksie od kilku dni zainstalowałem wersje Slack 10.1 kernel 2.4.29 sama nie wykryła karty dźwiękowej po odpaleniu alsaconf mam angielski komunikat  \\"prawdopodobnie używam Ibm think pad 600E lub 770 notebook.Na Tym sprzęcie powinien być użyty sterownik CS4236 wykryty chip cs46xx. i pytanko czy chce spróbować {modprobe} snd-cs4236 driver ISA \\" odpowiadam YES następnie mam jeden wybór sterownika cs4236 Cirrus Logic CS4235-9 niestety po długim namyśle pojawia się \\"No legacy cards found. :( mam też problem z ndiswrapper-em przetważając sterowniki do mojej karty sieciowej wywala że nie może skopiować błąd lini 171 wirless opartą na acx100 (d-link dwl-60+) także nie moge potraktować ndiswrapper-em bo wywala ten sam komunikat.

czytam o tym bardzo dużo ale Cienki jestem a akurat o tym są tylko stronki w języku angielskim nie wiem czy nie za dużo pytań na raz zadam ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy dobrze zrozumiałem w kernelu są zawarte wszystkie informacje i główne sterowniki do sprzętu czy więc nie można ściągnąć sobie kernel do danego laptopa który będzie miał sterowniki do pcmcia USB Serial com a reszty niepotrzebnej nie będzie a jedynie modułami doinstaluje sobie karty sieciowe na pcmcia nie wiem czy dobrze to zrozumiałem proszę o odpowiedź... system Linux bardzo mnie wciągnął od tygodnia chciałbym całkowicie na niego przejść z czasem pozbywając się windows dzięki waszemu Forum po tym jak uszkodziłem linux dostałem się do plików które były dla mnie ważne instalując nową partycje linux i system w którym wmontowałem partycje z uszkodzonymi plikami dzięki temu zgrałem dane które tam przechowywałem Uważam tą stronke za najlepszą bardzo gorąco was pozdrawiam.

syserror

  • Gość
GTK+ i problemy z formatem PNG
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-04, 04:11:32 »
zjadłem litere D-link dwl650+. nie potrafie stwierdzić czy moja pcmcia jest zainstalowana na pewno ładuje mi się ze startem sys hotplug wykrywa 2 sockets lecz kiedy mam karte billiton (na kabel LNRDL-100B2)wywala \\"
 cardmgr[4053: open_sock(socket 0) failed:
 device or resource busy
cardmgr[4053]: another cardmgr is already running ?
w tym momencie nie mam wpiętego kabla sieciowego a druga pcmcia jest pusta. komenda dump_cis podaje mi pięknie parametry oraz firme mojej karty także wireless...
czy to oznacza że pcmcia jest dobrze zainstalowana?

feaber

  • Gość
GTK+ i problemy z formatem PNG
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-03, 22:07:23 »
Jestem nowym uzytkownikiem linux'a.

Ostatnio cos kompilowalem.. i niebardzo szlo.. wiec dokompilowalem jakaś wersje libpng i zaczely się jazdy.. :)

Każdy program wyświetlał info w konsoli że jak chciał kożystać z libpng to niebardzo wiedział jaka to wersja..

Od tamtej pory troche czasu minelo bo wyszlo tak ze całe srodowisko GNOME + GDM nie potrafią czytać PNG !! (bo podobno nie wiedza co to za format :(( )

Nic.. tylko ixy.. i białe kwadraciki.. podobnie RealPlayer.. i wszystko co na gtk+ napisane chyba..

Probowalem przeinstalowac cale gtk+ i GNOME z GDM'em

I przy okazji nauczylem się ze w Debianie wszystko najlepiej instalowac menadzerem paczek (deb) :)

Po reinstalacji paczek nic sie nie zmienilo.. wiec wziolem sobie najnowsze libpng (chyba 1.2.8) i skompilowalem, a potem zainstalowalem...

potem 'ldconfig' (z dodaniem '/usr/locla/lib' do '/etc/ld.so.conf' bodajze) i to samo.. nie moze rozpoznac wersji.. bylo tez cos tam o 'libpng12.so' i faktycznie mialem takie cos w '/use/local/lib' to wziolem i tymczasowo to przenioslem gdzie indziej.. aby zostaly tylko 'libpng.so' i takie tam podobne z wersjami w nazwie (typu 'libpng.so.3.0.0' i 'libpng.so.3')

I jestem o krok dalej.. teraz juz programy nie wyswietlaja komunikatow ze nie wiedza co za wersja libpng jest.. ale jezeli chodzi o gtk+ i oparte na niej aplikacje to nadal nic..

Dodatkowo odpalilem jedna w konsoli to wywalal mase bledow tego typu:

Failed to load pixbuf file: /usr/local/RealPlayer/share/realplay/icon.png: Nie moĹźna rozpoznaÄ formatu obrazu w pliku "/usr/local/RealPlayer/share/realplay/icon.png"

(realplay.bin:8633): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_new_from_file: assertion `error == NULL || *error == NULL' failed

Czy spotkal sie ktos z was moze z czyms takim ?