Nowe posty

Autor Wątek: Neostrada w mandrivie tylko dla roota  (Przeczytany 1380 razy)

mlodziq

  • Gość
Neostrada w mandrivie tylko dla roota
« dnia: 2005-12-30, 14:47:08 »
WItam !
Mam maly problem jak uruchomic program ABC do torrentow
program jest napisany w jezyku PYTHON. Sciagnolem najnowsza wersje PYTHONA. ABC mozna pobrac z tad -> http://pingpong-abc.sourceforge.net/download.php .Z tego co szukalem w internecie programy w PYTHONIE odpala sie w konsoli poleceniem \\"python i_nazwa_programu\\" tak robie w przypadku ABC ale niedziala :/ Prosze o pomoc !!

kowal119

  • Gość
Neostrada w mandrivie tylko dla roota
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-30, 14:19:23 »
Zainstalowalem stery do modemu speedtouch. Wszystko dziala super, ale tylko na roocie. Da sie na zwyklym uzytkowniku najpierw wpisac su a potem polecenie uruchamiające połączenie czyli /usr/local/sbin/neostrada_tp start. Dla mnie to zaden problem ale z tego komputera korzysta rowniez moja siostra ktora nie zna sie na tym. Czy da sie zrobic skrytpt, który byłby uruchamiany np z paska Kde i łaczyl z internetem bez uzycia konsoli??

kulcio

  • Gość
Neostrada w mandrivie tylko dla roota
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-15, 13:45:24 »
zobacz tak: odpal terminal, zaloguj sie jako root (i hasło oczywiście) wpisz mc, i wejdż w którymś z okien wejdź do katalogu / (katalog główny) a potem do katalogu etc i tu odszukaj plik rc.local, najeżdżasz na ten plik, wciskasz F4 i na końcu wpisujesz linijkę tą co sam podałeś czyli /usr/local/sbin/neostrada_tp start wcisnij F2 żeby zpisać i F10 żeby wyjść i jeszcze raz F10 żeby wejść. teraz wpisujesz reboot. komp ci się zrestartuje.
oczywiście sam tego nie wymyśliłem a tylko cytowałem pewnego mądrego pana.
u mnie to działa.