Nowe posty

Autor Wątek: fluxbox + start superkaramba  (Przeczytany 1868 razy)

  • Gość
fluxbox + start superkaramba
« dnia: 2005-12-30, 11:38:31 »
Czesc ;-)

 Mam problem-wyzwanie. W moim domu jest tak ze posiadam dwa komputery:
 1) Stacjonarny - uzywa go siostra i brat wiec koniecznie musi byc na nim WinXP, komputer ten posiada podlaczony klucz Bluetooth Dongle USB
 2) Laptop - ASUS A3L 5012, znajduje sie w sasiednim pokoju, jest podlaczony do internetu poprzez karte sieciowa, tez posiada podlaczony identyczny klucz Bluetooth na USB, do tej pory byl na tym laptopie zainstalowany tez system WinXP. I do tej pory udostepnialem internet z latopa porzez bluetootha na ten stacjonarny. Calkiem niezle to smigalo (30-40kB/s). Jesli chodzi o oprogramowanie to wszystko mi robil jeden program - BlueSoleil (nad jego konfiguracja to o malo zebow nie zjadlem)
 
 Lecz teraz z pewnych nieodwracalnych powodow juz na stale musze przejsc na linuxa. Ale nie mam nic przeciwko bo bardzo mnie zafascynowal mimo dlugich godzin spedzonych aby go doprowadzic do stanu uzywalnosci. Jedyne co to samemu nie poradze sobie z tym bluetoothem - kosmos...
 Wybralem Debian Sarge 3.1 i dziala idealnie - tylko to polaczenie internetowe bez ktorego rodzenstwo zyc nie moze. Przez ostatni rok, dwa wygladalo to w ten sposob ze instalowalem u siebie linuxa ale szybko musialem wracac na winde bo tamten komputer nie mogl byc bez internetu a nie udalo mi sie tego nigdy zrobic, tym razem chce juz aby linux u mnie zostal na stale a internet dzialal na obydwu kompach.
 
 Nie moge zastosowac innej konfiguracji sprzetowej, niz mam. Po pierwsze ze wzgledu na koszty a po drugie moj dostaca internetu nie zgadza sie na dwa komputer majace internet na jednym kablu, a ci administratorzy sa tacy cfani ze od razu zauwaza ze sobie dwa podlaczylem(przez kolejna sieciowke albo ruter)
Jesli chodzi o bluetootha to jakos odpuscili, pewnie zdaja sobie sprawe ze przez bluetootha zbytnio im sieci nie obciaze...

Tymczasowo laptop z linuxem dziala na zewnetrzym IP ale lada dzien bedzie poprzez DHCP.
Ja jestem bardzo zielony jesli chodzi o linuxa, wiec jeli ktos ma ochote mi pomoc to blagam aby to zrobil w miare lopatologicznie.
Narazie to odkrylem tylko ze linux mi wykrywa tego bluetootha (lsmod) jesli go podlacze, dalej nei wiem co mam robic. Poprzez google udalo mi sie znalesc tylko jeden artykul jak udostepnic internet dla PDA ale juz widze ze to tylko PDA zadziala na takiej konfiguracji...
A jesli chodzi o przegladanie angielskich stron albo jeszcze innych jezykow to tylko przez moment probowalem ale zero rezultatow bo ja prawie nic angielskiego nie kumam...

Mam juz taka teorie ze wszystko co sie da zrobic na windowsie, to nie wazne jakim sposobem ale na bank da sie tez zrobic na linuxie.
Tak wiec pomocy...

dawtel

  • Gość
fluxbox + start superkaramba
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-30, 01:23:13 »
Witam wszystkich forumowiczów.
 Jestem początkującym uzytkownikiem Linuksa o czym swiadczy moje zapytanie (dla niektórych może wydać się banalne ale jakoś nie mogę sobie z tym poradzić), ale do rzeczy. Mam MDK 10.1 a środowisko graficzne to fluxbox. Mam następujące pytanie, co i gdzie musze wpisać żeby w momencie startu systemu wraz ze startem fluxboxa uruchamiała sie superkaramba z wybranym themsem? Wiem, że na tym forum jest mnóstwo podobnych problemów ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Z góry dziękuję za jakieś wskazówki.
Pozdrawiam