Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: AverTV Studio 303 (M126)  (Przeczytany 2737 razy)

trafo

  • Gość
AverTV Studio 303 (M126)
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-12-30, 12:38:40 »
2005-12-29 20:46:27 nagodamariusz napisał:


 Jeśli
 > chcesz to wyśle ci linka gdzie krok po kroku opisano instalacje mandriva linux z obrazkami i po
 > polsku. Nie poddawaj sie bo warto.

Jeśli możesz to wyślij tego linka. Mam mandrivę i do kiedy używałem pakietów z płyt dystrybucyjnych wszystko było w porządku. Od dwóch miesięcy mam neostradę i tutaj całkowita klapa. Operacja się udała, pacjent umarł. Na tym forum w innym katalogu jest opis jak to zrobić ale sprzed półtora roku. U mnie to nie działa.
Czy jest gdzieś opis z wyjaśnieniem znaczenia poszczególnych poleceń w czasie instalacji pakietów?
Na razie.

Offline Mariusz Nagoda

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
AverTV Studio 303 (M126)
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-12-30, 13:21:59 »
na tej stronie http://mandrake.pl/ znajdziesz bardzo dużo porad do mandrivy opisów instalacji itp. jeśli nie bedziesz czegoś jeszcze wiedział to napisz postaram się pomóc. Acha jeżli chodzi o instalacje pakietów to w mandrivie najwygodniej jest używać URPMI którego opis konfiguracji jest na podanej wyżej stronie. Jeżeli skonfigurujesz urpmi i masz połączenie z internetem bedziesz mógł instalować programy prosto z internetu. A opis instalacji netstrady masz tutaj: http://mandriva.org.pl/content/view/42/28/

TheUsh

  • Gość
AverTV Studio 303 (M126)
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-12-30, 13:49:02 »
2005-12-30 10:12:55 chmooreck napisał:

 > chyba jeszcze nie miales gentoo ;-)

Gentoo kiedys mialem, ale nie dzialalo :/ Cos ta plytka z linux+ skopana byla :/

P.S. Ale jak ktos poda mi sposob na zainstalowanie gentoo przez neostrade z modemem speedtouch to sie nie pogniewam :]

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
AverTV Studio 303 (M126)
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-04-08, 16:00:28 »
2005-12-29 20:22:05 kaza114 napisał:

> Witam
 > Chciałbym na początek napisać że ci co nie znają języka angielskiego to niech nie myślą o
 > linuxie,dlatego że prawie wszystkie programy do niego są w języku angielskim,a przede wszystkim
 > to każdy musi dużo wiedzieć o tym systemie, a żeby umieć się nim obsługiwać to trzeba o nim
 > czytać,tylko że tak jak pisałem wcześniej trzeba znać angielski.Linux jest dobrym systemem,ale
 > nie jest tak prostym jak windows,bo w linuxie chcąc zajnstalować jakiś program to trzeba znać
 > bardzo dużo regułek,które muszą być wpisywane w konsole,a i to nie zawsze pomaga bo zawsze są
 > jakieś problemy z pobranymi programami,bo to\\"rpm\\"albo\\" gz\\" lub
 > \\"bz2\\",programów tych jest mnóstwo ale żadnego nie można zainstalołać ponieważ zawsze
 > czegoś brakuje,tak że jeżeli ktoś by chciał zrezygnować z windowsa i przejść na linuxa to
 > radziłbym żeby nie robić tego pochopnie,jeżeli ktoś myśli że da sobie rade,bo mu ktoś pomoże to
 > się grubo myli,bo w sumie to mało kto zna się tak dobrze na tym systemie.niestety ale jest to
 > system bardziej skomplikowany niż windows,a jeżeli ktoś pisze że jest łatwiejszy to się
 > myli.Piszę ten post dlatego że jeszcze nikt nie napisał o tym systemie prawdy,a przeczytałem już
 > chyba wszystkie informacje o linuxie oczywiście te które były po Polsku,bo angielskiego nie
 > znam,jeżeli ktoś by miał do mnie jakieś pytania to podaje swój nr.gg.8118604.Pozdrawiam
 > wszystkich i dziękuje za korespondencje ze mną, niestety nic one mi nie pomogły ponieważ
 > wszystkie one były na poziomie informatyków,a ja jestem zwykłym człowiekiem.
 >
 > ps.z linuxa chyba nie zrezygnuje ale chyba będę zmuszony  zainstalować też  windowsa.

Widze tu post z przed roku, czyli w ciagu tego roku bardzo wiele sie zmienilo, czyli jest juz bardzo duzo instrukcji po polsku, wiekszosc programow jest o dziwo spolszczona w przeciwienstwie do windowsowych, ktore sa tlumaczone na niemiecki, francuski, arabski a nawet chinski, ale o polskim to programisci zapomnieli, wiec pod windowsa wiekszosc oprogramowanie rowniez jest po angielsku i praktycznie nie wazny jest jezyk, bo jak sie pozna obsluge to jezyk nie robi juz znaczenia, bo dziala sie juz odruchowo, a przy okazji mozna sie nauczyc jezyka:D Co do trudnosci obslugi linuksa to tez uleglo wielkiej zmianie, z kazda wersja linux jest na maksa uproszczany, natomiast system, z ktorego korzystam (mandriva 2007) wydaje mi sie latwiejszy w osludze niz obsluga windowsa, chociazby windowsa 98, nad ktorym do dzis nerwy trace jak cos musze onfigurowac, bo wiecznie mu cos nie pasuje. Natomiast instalacja oprogramowani pod linuksem moze i sprawia czasami a nawet czesto trudnosci i tak nie jest taka skomplikowana, jesli sie ma sie system dobrze skonfigurowany, dodane repozytoria, wystarczy jedna magiczna komaenda a wszystko sie instaluje bez przeszkod, majac dostep do internetu wszystko instaluje sie bez prblemu, gdyz nie trzeba juz sie bawic w konsolach a cale oprogramowanie wraz zaleznosciami dociaga sie z neta!

Pisze ten post tylko po to, gdyz to co pisal kolega jest juz nieaktualnie i nie potrzebnie tylko straszy uzytkownikow windowsa, ktorzy chca sprobowac czegos nowego i gdyby ktos chetny znalazl ten post, moglby sie na prawde wystraszyc, i zostalaby debrana przyjemnosc poznania linuksa:D

Nie bujcie sie eksperymentowac z systemami, zawsze mozna powrocic do tego, ktory spelnia wasze oczekiwania!

Pozdrawiam!




xadmi

  • Gość
AverTV Studio 303 (M126)
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-04-08, 19:27:14 »
 > Czy jest gdzieś opis z wyjaśnieniem znaczenia poszczególnych poleceń w czasie instalacji
 > pakietów?
 Jest :
 #urpmi --help
 po polsku
 man urpmi
 po angielsku

MichL

  • Gość
AverTV Studio 303 (M126)
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-04-08, 22:57:27 »
2007-04-08 16:00:28 roobal napisał:

> 2005-12-29 20:22:05 kaza114 napisał:
 >
 > > Witam
 >  > Chciałbym na początek napisać że ci co nie znają języka angielskiego to niech nie myślą
 > o
 >  > linuxie,dlatego że prawie wszystkie programy do niego są w języku angielskim,a przede
 > wszystkim
 >  > to każdy musi dużo wiedzieć o tym systemie, a żeby umieć się nim obsługiwać to trzeba o
 > nim
 >  > czytać,tylko że tak jak pisałem wcześniej trzeba znać angielski.Linux jest dobrym
 > systemem,ale
 >  > nie jest tak prostym jak windows,bo w linuxie chcąc zajnstalować jakiś program to trzeba
 > znać
 >  > bardzo dużo regułek,które muszą być wpisywane w konsole,a i to nie zawsze pomaga bo
 > zawsze są
 >  > jakieś problemy z pobranymi programami,bo to\\"rpm\\"albo\\" gz\\" lub
 >  > \\"bz2\\",programów tych jest mnóstwo ale żadnego nie można zainstalołać ponieważ
 > zawsze
 >  > czegoś brakuje,tak że jeżeli ktoś by chciał zrezygnować z windowsa i przejść na linuxa
 > to
 >  > radziłbym żeby nie robić tego pochopnie,jeżeli ktoś myśli że da sobie rade,bo mu ktoś
 > pomoże to
 >  > się grubo myli,bo w sumie to mało kto zna się tak dobrze na tym systemie.niestety ale
 > jest to
 >  > system bardziej skomplikowany niż windows,a jeżeli ktoś pisze że jest łatwiejszy to się
 >  > myli.Piszę ten post dlatego że jeszcze nikt nie napisał o tym systemie prawdy,a
 > przeczytałem już
 >  > chyba wszystkie informacje o linuxie oczywiście te które były po Polsku,bo angielskiego
 > nie
 >  > znam,jeżeli ktoś by miał do mnie jakieś pytania to podaje swój nr.gg.8118604.Pozdrawiam
 >  > wszystkich i dziękuje za korespondencje ze mną, niestety nic one mi nie pomogły ponieważ
 >  > wszystkie one były na poziomie informatyków,a ja jestem zwykłym człowiekiem.
 >  >
 >  > ps.z linuxa chyba nie zrezygnuje ale chyba będę zmuszony  zainstalować też  windowsa.
 >
 > Widze tu post z przed roku, czyli w ciagu tego roku bardzo wiele sie zmienilo, czyli jest juz
 > bardzo duzo instrukcji po polsku, wiekszosc programow jest o dziwo spolszczona w przeciwienstwie
 > do windowsowych, ktore sa tlumaczone na niemiecki, francuski, arabski a nawet chinski, ale o
 > polskim to programisci zapomnieli, wiec pod windowsa wiekszosc oprogramowanie rowniez jest po
 > angielsku i praktycznie nie wazny jest jezyk, bo jak sie pozna obsluge to jezyk nie robi juz
 > znaczenia, bo dziala sie juz odruchowo, a przy okazji mozna sie nauczyc jezyka:D Co do trudnosci
 > obslugi linuksa to tez uleglo wielkiej zmianie, z kazda wersja linux jest na maksa uproszczany,
 > natomiast system, z ktorego korzystam (mandriva 2007) wydaje mi sie latwiejszy w osludze niz
 > obsluga windowsa, chociazby windowsa 98, nad ktorym do dzis nerwy trace jak cos musze
 > onfigurowac, bo wiecznie mu cos nie pasuje. Natomiast instalacja oprogramowani pod linuksem moze
 > i sprawia czasami a nawet czesto trudnosci i tak nie jest taka skomplikowana, jesli sie ma sie
 > system dobrze skonfigurowany, dodane repozytoria, wystarczy jedna magiczna komaenda a wszystko
 > sie instaluje bez przeszkod, majac dostep do internetu wszystko instaluje sie bez prblemu, gdyz
 > nie trzeba juz sie bawic w konsolach a cale oprogramowanie wraz zaleznosciami dociaga sie z
 > neta!
 >
 > Pisze ten post tylko po to, gdyz to co pisal kolega jest juz nieaktualnie i nie potrzebnie
 > tylko straszy uzytkownikow windowsa, ktorzy chca sprobowac czegos nowego i gdyby ktos chetny
 > znalazl ten post, moglby sie na prawde wystraszyc, i zostalaby debrana przyjemnosc poznania
 > linuksa:D
 >
 > Nie bujcie sie eksperymentowac z systemami, zawsze mozna powrocic do tego, ktory spelnia wasze
 > oczekiwania!
 >
 > Pozdrawiam!
 >
 >
 >
 >

Szanowny Roobalu! Wiesz, że tutaj wrażliwi jesteśmy....  Słownik ortograficzny....???

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
AverTV Studio 303 (M126)
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-04-08, 23:11:15 »
2007-04-08 22:57:27 MichL napisał:

> 2007-04-08 16:00:28 roobal napisał:
 >
 > > 2005-12-29 20:22:05 kaza114 napisał:
 >  >
 >  > > Witam
 >  >  > Chciałbym na początek napisać że ci co nie znają języka angielskiego to niech nie
 > myślą
 >  > o
 >  >  > linuxie,dlatego że prawie wszystkie programy do niego są w języku angielskim,a
 > przede
 >  > wszystkim
 >  >  > to każdy musi dużo wiedzieć o tym systemie, a żeby umieć się nim obsługiwać to
 > trzeba o
 >  > nim
 >  >  > czytać,tylko że tak jak pisałem wcześniej trzeba znać angielski.Linux jest dobrym
 >  > systemem,ale
 >  >  > nie jest tak prostym jak windows,bo w linuxie chcąc zajnstalować jakiś program to
 > trzeba
 >  > znać
 >  >  > bardzo dużo regułek,które muszą być wpisywane w konsole,a i to nie zawsze pomaga
 > bo
 >  > zawsze są
 >  >  > jakieś problemy z pobranymi programami,bo to\\"rpm\\"albo\\" gz\\" lub
 >  >  > \\"bz2\\",programów tych jest mnóstwo ale żadnego nie można zainstalołać
 > ponieważ
 >  > zawsze
 >  >  > czegoś brakuje,tak że jeżeli ktoś by chciał zrezygnować z windowsa i przejść na
 > linuxa
 >  > to
 >  >  > radziłbym żeby nie robić tego pochopnie,jeżeli ktoś myśli że da sobie rade,bo mu
 > ktoś
 >  > pomoże to
 >  >  > się grubo myli,bo w sumie to mało kto zna się tak dobrze na tym systemie.niestety
 > ale
 >  > jest to
 >  >  > system bardziej skomplikowany niż windows,a jeżeli ktoś pisze że jest łatwiejszy to
 > się
 >  >  > myli.Piszę ten post dlatego że jeszcze nikt nie napisał o tym systemie prawdy,a
 >  > przeczytałem już
 >  >  > chyba wszystkie informacje o linuxie oczywiście te które były po Polsku,bo
 > angielskiego
 >  > nie
 >  >  > znam,jeżeli ktoś by miał do mnie jakieś pytania to podaje swój
 > nr.gg.8118604.Pozdrawiam
 >  >  > wszystkich i dziękuje za korespondencje ze mną, niestety nic one mi nie pomogły
 > ponieważ
 >  >  > wszystkie one były na poziomie informatyków,a ja jestem zwykłym człowiekiem.
 >  >  >
 >  >  > ps.z linuxa chyba nie zrezygnuje ale chyba będę zmuszony  zainstalować też
 > windowsa.
 >  >
 >  > Widze tu post z przed roku, czyli w ciagu tego roku bardzo wiele sie zmienilo, czyli jest
 > juz
 >  > bardzo duzo instrukcji po polsku, wiekszosc programow jest o dziwo spolszczona w
 > przeciwienstwie
 >  > do windowsowych, ktore sa tlumaczone na niemiecki, francuski, arabski a nawet chinski,
 > ale o
 >  > polskim to programisci zapomnieli, wiec pod windowsa wiekszosc oprogramowanie rowniez
 > jest po
 >  > angielsku i praktycznie nie wazny jest jezyk, bo jak sie pozna obsluge to jezyk nie robi
 > juz
 >  > znaczenia, bo dziala sie juz odruchowo, a przy okazji mozna sie nauczyc jezyka:D Co do
 > trudnosci
 >  > obslugi linuksa to tez uleglo wielkiej zmianie, z kazda wersja linux jest na maksa
 > uproszczany,
 >  > natomiast system, z ktorego korzystam (mandriva 2007) wydaje mi sie latwiejszy w osludze
 > niz
 >  > obsluga windowsa, chociazby windowsa 98, nad ktorym do dzis nerwy trace jak cos musze
 >  > onfigurowac, bo wiecznie mu cos nie pasuje. Natomiast instalacja oprogramowani pod
 > linuksem moze
 >  > i sprawia czasami a nawet czesto trudnosci i tak nie jest taka skomplikowana, jesli sie
 > ma sie
 >  > system dobrze skonfigurowany, dodane repozytoria, wystarczy jedna magiczna komaenda a
 > wszystko
 >  > sie instaluje bez przeszkod, majac dostep do internetu wszystko instaluje sie bez
 > prblemu, gdyz
 >  > nie trzeba juz sie bawic w konsolach a cale oprogramowanie wraz zaleznosciami dociaga sie
 > z
 >  > neta!
 >  >
 >  > Pisze ten post tylko po to, gdyz to co pisal kolega jest juz nieaktualnie i nie
 > potrzebnie
 >  > tylko straszy uzytkownikow windowsa, ktorzy chca sprobowac czegos nowego i gdyby ktos
 > chetny
 >  > znalazl ten post, moglby sie na prawde wystraszyc, i zostalaby debrana przyjemnosc
 > poznania
 >  > linuksa:D
 >  >
 >  > Nie bujcie sie eksperymentowac z systemami, zawsze mozna powrocic do tego, ktory spelnia
 > wasze
 >  > oczekiwania!
 >  >
 >  > Pozdrawiam!
 >  >
 >  >
 >  >
 >  >
 >
 > Szanowny Roobalu! Wiesz, że tutaj wrażliwi jesteśmy....  Słownik ortograficzny....???

Z ortografia raczej nie mam problemow, ale przyznam sie, ze jestem tylko czlowiek i zdarza mi sie popelnic blad, zwlaszcza, gdy pisze na \\"biegu\\". W koncu \\"bladzic jest rzecza ludzka\\", jestem tylko czlowiekiem i mam prawo popelnic blad:D Przyznam sie, ze tez jestem wrazliwy na to:D Nastepnym razem bede staral sie nie zaliczyc takiej wpadki!

Pozdrawiam!

kmp

  • Gość
AverTV Studio 303 (M126)
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-04-08, 23:50:15 »
2007-04-08 23:11:15 roobal napisał:

 > Z ortografia raczej nie mam problemow, ale przyznam sie, ze jestem tylko czlowiek i zdarza mi
 > sie popelnic blad, zwlaszcza, gdy pisze na \\"biegu\\". W koncu \\"bladzic jest rzecza
 > ludzka\\", jestem tylko czlowiekiem i mam prawo popelnic blad:D Przyznam sie, ze tez jestem
 > wrazliwy na to:D Nastepnym razem bede staral sie nie zaliczyc takiej wpadki!
 >
 > Pozdrawiam!
 >


Do obietnic poprawy proponuję dołączyć jeszcze \\"obiecuję ciąć zbędne cytaty\\"...
To zresztą nagminny błąd na tym ( i nie tylko) forum.




Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
AverTV Studio 303 (M126)
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-04-09, 00:51:48 »
2007-04-08 23:50:15 kmp napisał:
 > Do obietnic poprawy proponuję dołączyć jeszcze \\"obiecuję ciąć zbędne cytaty\\"...
 > To zresztą nagminny błąd na tym ( i nie tylko) forum.
 >
Z ogolnie przyjeta netykieta (nie chodzi mi o regulamin tego forum) nie powinno sie wytykac w postach bledow uzytkownikow, lecz powinno sie upominac o tym na privie. To tak jesli chodzi o zasady.

Poza tym nie odbiegajny juz od tematu, bo tym sposobem lamiemy regulamin tego forum!

Pozdrawiam!

MichL

  • Gość
AverTV Studio 303 (M126)
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-04-09, 00:56:21 »
2007-04-09 00:51:48 roobal napisał:

> 2007-04-08 23:50:15 kmp napisał:
 >  > Do obietnic poprawy proponuję dołączyć jeszcze \\"obiecuję ciąć zbędne
 > cytaty\\"...
 >  > To zresztą nagminny błąd na tym ( i nie tylko) forum.
 >  >
 > Z ogolnie przyjeta netykieta (nie chodzi mi o regulamin tego forum) nie powinno sie wytykac w
 > postach bledow uzytkownikow, lecz powinno sie upominac o tym na privie. To tak jesli chodzi o
 > zasady.
 >
 > Poza tym nie odbiegajny juz od tematu, bo tym sposobem lamiemy regulamin tego forum!
 >
 > Pozdrawiam!
 >

:-) to takie tylko pokazówki wychowawcze ku przestrodze innym również...

Odysseusz

  • Gość
AverTV Studio 303 (M126)
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-04-09, 13:19:58 »
2005-12-29 20:22:05 kaza114 napisał:

> Witam
 > Chciałbym na początek napisać że ci co nie znają języka angielskiego to niech nie myślą o
 > linuxie,dlatego że prawie wszystkie programy do niego są w języku angielskim,a przede wszystkim
 > to każdy musi dużo wiedzieć o tym systemie, a żeby umieć się nim obsługiwać to trzeba o nim
 > czytać,tylko że tak jak pisałem wcześniej trzeba znać angielski.Linux jest dobrym systemem,ale
 > nie jest tak prostym jak windows,bo w linuxie chcąc zajnstalować jakiś program to trzeba znać...
  ... nie pomogły ponieważ
 > wszystkie one były na poziomie informatyków,a ja jestem zwykłym człowiekiem.
 
Hmmm - raczej tu wyżej same bzdury piszesz, programy linuxowe są lepiej spolszczone niż te z Windowsa, o wszystkim trzeba troszkę wiedzieć, więc i o Wizgrozie i o linuxie -  są fora gdzie ludzie bardzo cierpliwie tłumaczą laikom, a do instalacji w linuksie to trzeba głownie... hasła roota ;-))  (np ja ze swoją Mandrivą chcąc zainstalować djmy na to ktorrenta piszę su, potem hasło i potem urpmi ktorrent ... i to już wszystko - jest jeszcze szereg innych możliwości, można to zrobić zupełnie inaczej, jedyne co wspólne to każda wymaga hasła...)
Podsumowując Linux jest dla każdego, ale nie każdy jest dla Linuxa - inaczej jak można by odróżnić inteligentnych od \\"intylegientnych\\"...

Maciek_Rutecki

  • Gość
AverTV Studio 303 (M126)
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-04-09, 13:35:18 »
2007-04-09 00:51:48 roobal napisał:

 > Z ogolnie przyjeta netykieta (nie chodzi mi o regulamin tego forum) nie powinno sie wytykac w
 > postach bledow uzytkownikow, lecz powinno sie upominac o tym na privie. To tak jesli chodzi o
 > zasady.

Co do ortografii; teoretycznie masz rację, ale to nie działa. Niektórym trzeba publicznie je wypomnieć, bo nie widzą powodu, żeby się starać.

 >
 > Poza tym nie odbiegajny juz od tematu, bo tym sposobem lamiemy regulamin tego forum!

E tam :-)

Pozdrawiam

--
Maciek

krzemu

  • Gość
AverTV Studio 303 (M126)
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-12-29, 19:38:30 »
czy ktos posiada n/w karte
http://www.avermedia.com/cgi-bin/products_tvtuner_avertv303.asp?show=1#
jesli tak to jak ją uruchomić najlepiej pod suse 10
ja totalny laik