Nowe posty

Autor Wątek: 2 dyski??  (Przeczytany 2563 razy)

rokki

  • Gość
2 dyski??
« dnia: 2005-11-21, 09:36:06 »
WItam wszystkich!
mam problem z zalogowaniem. nie wiem czemu ale NAGLE(Fedora 4), nie moge sie dostac na moje konto, pojawia sie komunikat \\"Twoja sesja trwala krocej niz 10s. jezeli nie bylo to zwiazane z wlasnorecznym wylogowaniem moze oznaczac problem z instalacja lub brak przestrzeni dyskowej. sprobuj sie zalogowac przy uzyciu sesji awaryjnych i sprawdz czy mozesz usunac problem.\\"

w sesji awaryjnej nie wiem co mam zrobic. problem pojawil sie po tym jak uruchomilem komputer ponownie, nie logujac sie, prosto z okna logowania (\\"uruchom ponownie\\")
nie dziala ani Gnome ani KDE, mozna pracowac tylko z konsoli jak zaloguje si e z konta root.

root loguje sie bez problemu.

jezeli ktos wie co to znaczy i jak to naprawic prosze o pomoc.
z gory dzieki

mrFelek

  • Gość
2 dyski??
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-27, 20:42:09 »
Spróbuj z pod roota  deluser nazwausera  adduser nazwausera .. nie zapomnij skopiować sobie dla bezpieczenstwa katalogu /home/nazwausera bądź też uruchomić deluser z parametrem nieusuwania katalogu domowego.  Powinno pomóc ;]
Jak nie - skasuj usera, wymaż jego katalog domowy i utwórz na nowo.
Wiem ze moja odpowiedz troszke wymija problem ale mam za mało informacji żeby główkować.

POWODZENIA!

netzu

  • Gość
2 dyski??
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-20, 22:42:18 »
Witam
Mam problem ma 2 dyski  na jednym z nich jest Fedora a na drugim jest Windows. Moj problem polega na tym, ze nie moge wyboru systemu musze dokonywac z poziomu bios wybierajac ktory dyk ma byc bootowany jako pierwszy, a chciałbym miec mozliwosc czegos takiego jak to jets w przypadku gdy te 2 systemy bylyby 1 fizycznym dysku.

Błagam o ŁOPATOLOGIE !!!!!!!!


Pozdrawiam

Bees

  • Gość
2 dyski??
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-20, 23:09:29 »
2005-11-20 22:42:18 netzu napisał:

> Witam
 > Mam problem ma 2 dyski  na jednym z nich jest Fedora a na drugim jest Windows. Moj problem
 > polega na tym, ze nie moge wyboru systemu musze dokonywac z poziomu bios wybierajac ktory dyk
 > ma byc bootowany jako pierwszy, a chciałbym miec mozliwosc czegos takiego jak to jets w
 > przypadku gdy te 2 systemy bylyby 1 fizycznym dysku.
 >
 > Błagam o ŁOPATOLOGIE !!!!!!!!
 >
 >
 > Pozdrawiam
Nie bedzie lopatologicznie bo sam poczatkuje :)
Trzeba bylo zainstalowac system przy podpietych obu dyskach. Mam nadzieje ze podobnie jest w Fedorze ;-) osobiscie korzystam z Mandrivy,
wtedy tym tematem zajal by sie bootloader . A tak trzeba samemu stosowne wpisy wykonac w bootloaderze . Ale jak to moze ktos madrzejszy sie odezwie.
Pozdrawiam!
Bees

chmooreck

  • Gość
2 dyski??
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-20, 23:09:36 »
dobra wiadomosc: to da sie zrobic
zla: nie bedzie lopatologii...

poczytaj dokumentacje bootloadera, ktorego uzywasz do odpalania linuksa i odpowiednio go skonfiguruj...

http://rtfm.killfile.pl

Xax79

  • Gość
2 dyski??
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-21, 08:57:56 »
2005-11-20 22:42:18 netzu napisał:

> Witam
 > Mam problem ma 2 dyski  na jednym z nich jest Fedora a na drugim jest Windows. Moj problem
 > polega na tym, ze nie moge wyboru systemu musze dokonywac z poziomu bios wybierajac ktory dyk
 > ma byc bootowany jako pierwszy, a chciałbym miec mozliwosc czegos takiego jak to jets w
 > przypadku gdy te 2 systemy bylyby 1 fizycznym dysku.
 >
 > Błagam o ŁOPATOLOGIE !!!!!!!!
 >
 >
 > Pozdrawiam

W przypadku tak zadanego problemu lopatologia jest niemozliwa. Nie wiadomo na ktorym dysk co masz ani w jaki sposob sa zorganizowane (czytaj: wpiete do komputera) i podzielone (partycje). Tajemnica jest rowniez Twoja dystrybucja (co w tym przypadku nie ma znaczenia, ale milo gdy sie ja podaje) ani jakiego masz bootloadera, co ma kolosalne znaczenie dla kogos kto chcial by poswiecic Ci pare swoich bezcennych minut i napisac gotowca lub przynajmniej nakierowac na rozwiazanie problemu.

Pzdr.

netzu

  • Gość
2 dyski??
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-11-21, 23:34:14 »
Mam Fedore 4 i, na primary slave jest dysk z fedora na primary master dysk z windowsem. Korzystam z gruba.
Ponadto znalazlem stronke na ktorej opisany jest wpis ale nie chce mi on działac.
http://wiki.stemar.com.pl/wiki/?n=Administracja.GRUB
Nierozumiem jeszcze jednej rzeczy. W moim pliku konfiguracyjnym Gruba jest podane ze dysk z ktorego jest bootowany linux to "hda(0,0)" to znaczylo by ze dla windowsa musi to byc dysk hda(1,1)

Ale to nie działa!!!!!!!

Pozdrawiam i wybaczcie brak precyzji:)


Stilgar

  • Gość
2 dyski??
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-11-22, 02:01:56 »
 > ktorego jest bootowany linux to "hda(0,0)" to znaczylo by ze dla windowsa musi to byc
 > dysk hda(1,1)
 >

a nie odpowiednio hd(0,0) i hd(1,0) ?