Nowe posty

Autor Wątek: Szybkość multimediów  (Przeczytany 462 razy)

Dana

  • Gość
Szybkość multimediów
« dnia: 2005-12-07, 20:51:29 »
Cześć.
Mam Mandrake 10.1.
Próbuję zainstalować mój skaner, Plustek OpticPro P12, który jest na LPT i nie mogę sobie poradzić.
Do skanowania używam programu Kooka, który widzi moją kartę TV i z niej chce ściągać obrazy, a nie widzi skanera.
Próbowałam ręcznie dodać skaner, ale nigdzie nie widzę w polu wyboru portu LPT ( chyba, że istnieje linuksowa nazwa tego portu, a ja nie jestem w tych akurat sprawach mocna ).
Bardzo proszę o wskazówki i z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam
Dana

guzzi1

  • Gość
Szybkość multimediów
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-07, 23:52:44 »
na stronie dug.net.pl kolega o ksywie Bodzio miał twój problem

8

  • Gość
Szybkość multimediów
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-17, 14:56:51 »
Polecam instalacje Mandrivy 2006. Wiele problemów ze sprzętem zostało w tej dystrybucjii rozwiązanych, w tym także ze skanerem Plustek P12.

Dana

  • Gość
Szybkość multimediów
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-19, 18:00:24 »
Działa, działa, działa :D
Wszystko sprowadziło się do zainstalowania Xsane i ręcznemu dodaniu skanera z menu graficznego ( System - konfiguracja - konfiguracja komputera - sprzęt - skaner - dodaj skaner - Plustek - Optic Pro P12 - port /dev/sg0.
Działa tylko pod rootem, ale działa spoko. Żaden problem.

Kubuniek.

  • Gość
Szybkość multimediów
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-07, 20:41:28 »
Witam. (Mandriva linux 2006) Co może być nie tak skoro załączam film lub muzyke a w filmie obraz idźwięk się spieszy trochę za bardzo, a jak dam muzyke to głosik leci jakby sie na obiad spieszył. Muzykę odtwarzam z partycji windowsowej. Filmy także. Tylko że jak zgrałem sobie do katalogu domowego to i tak nic to nie zmieniło