Nowe posty

Autor Wątek: Skaner Canon D646U ex - sterowniki  (Przeczytany 2977 razy)

firebird

  • Gość
Skaner Canon D646U ex - sterowniki
« dnia: 2005-11-02, 17:13:10 »
Witam
Zainstalowałem HackedBox\\'a i mam problem z uruchomieniem. Korzystając z opisów Fluxbox\\'a wiem, że należy zedytować plik .xsession, który rzekomo znajduje się w katalogu domowym (używam Mandrake 10 i podczas startowania systemu od razu ładują się X\\'y, nie używam polecenia \\"startx\\" więc nie chodzi mi o wpis w pliku .xinitrc) i dodać do niego wpis
\\"exec scieżka/do/pliku/wykonywalnego/hackedbox\\". Ja natomiast nie mam w katalogu domowym pliku xsession, pliki o podanej nazwie znajdują się u mnie tylko w katalogach:
/etc/X11/xdm/Xsession
/etc/X11/Xsession
/usr/share/config/kdm/Xsession
Zawartość pierwszego z plików:

exec /etc/X11/Xsession $*

Zawartość /etc/X11/Xsession jest bardzo skomplikowana i nie wiem gdzie mógłbym podany wyżej wpis umieścić.
Byłbym wdzięczny jeśli ktoś chciałby mi pomóc.
Pozdrawiam

darvark

  • Gość
Skaner Canon D646U ex - sterowniki
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-03, 13:26:20 »
jezeli startuja ci odrazu xy to musisz miec gdzies na ekranie na ktorym sie logujesz opcje menadzerow x\\'ow. i wubor zainstalowanych czyli np : kade, gnome, fluxbox failsafe xwm. poszukaj musi to gdzies byc

firebird

  • Gość
Skaner Canon D646U ex - sterowniki
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-03, 16:31:43 »
Tak, podczas logowania mam możliwość wybrania kde, gnome ale te środowiska instalowałem podczas instalacji systemu, natomiast hackedbox\\'a zainstalowałem z pakietów, i z godnie z instrukcją dotyczącą fluxbox\\'a (prawdopodobnie są to bardzo podobne środowiska, więc konfiguracja też powinna być podobna :) ) aby mieć możliwość wyboru hackedbox\\'a podczs logowania należy umieścić wpis w pliku .xsession. I tu jest właśnie mój problem - nie mam tego pliku w katalogu domowym, w całym systemie mam 3 pliki o tej nazwie i nie wiem gdzie ten wpis umieścić.

student2005

  • Gość
Skaner Canon D646U ex - sterowniki
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-02, 13:25:56 »
Posiadam skaner Camon D646U ex i niestety jest mały problem ze sterownikami do Mandrake 10.0.  Czy istnieją do tego skanera jakies sterowniki i jak sie je konfiguruje. Czy pod innymi dystrybucjami Linuxa (Fedore, Suse, Debian) istnieja do tego sprzetu sterowniki??
Dzieki za pomoc

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Skaner Canon D646U ex - sterowniki
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-02, 15:13:07 »
2005-11-02 13:25:56 student2005 napisał:

 > Czy istnieją do tego skanera jakies sterowniki i jak sie je konfiguruje. Czy pod innymi
 > dystrybucjami Linuxa (Fedore, Suse, Debian) istnieja do tego sprzetu sterowniki??
 
Chyba nie.
Popatrz sobie tutaj

http://www.sane-project.org/sane-mfgs.html#Z-CANON
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji