Nowe posty

Autor Wątek: xine  (Przeczytany 436 razy)

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
xine
« dnia: 2005-10-21, 08:23:39 »
Gdy próbuję nagrać płytę wielosesyjną programem k3b to dostaję odpowiedź że moja nagrywarka nie obsługuję nagrywania wielosesyjnego DVD. Próbowałem nagrywać w Windowsie programem nero płyty wielosesyjne. Nero też zgłaszało jakieś problemy ale nagrało mi płytę wielosesyjną bez żadnego problemu i później z dogrywaniem nie ma problemu.

Mój sytem operacyjny Mandriva LE 2005
Nagrywarka BENQ DVD DD DW1640

K3b z debugowania wyświetla taką informację

System
-----------------------
K3b Version: 0.12

KDE Version: 3.4.2
QT Version:  3.3.4
Kernel:      2.6.11-6mdk
Devices
-----------------------
BENQ DVD DD DW1640 BSLB (/dev/hdc, ) at /mnt/cdrom [CD-R; CD-RW; CD-ROM; DVD-ROM; DVD-R; DVD-RW; DVD-R dwuwarstwowa; DVD+R; DVD+RW; DVD+R dwuwarstwowa] [DVD-ROM; DVD-R sekwencyjna; DVD-R dwuwarstwowa sekwencyjna; DVD+R dwuwarstwowa; DVD-RW w trybie ograniczonego zastępowania; DVD-RW sekwencyjny; DVD+RW; DVD+R; DVD+R dwuwarstwowa; CD-ROM; CD-R; CD-RW] [Sesja naraz (SAO); TAO; RAW; SAO/R96R; Surowe/R16; Surowe/R96R; Ograniczone zastępowanie; Przeskok warstwy]

HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B 0L15 (/dev/hdd, ) at /mnt/cdrom2 [CD-ROM; DVD-ROM] [DVD-ROM; CD-ROM] [Brak]
Used versions
-----------------------
growisofs: 5.21
mkisofs: 2.1

growisofs
-----------------------
:-( unable to umount /dev/hdc: Permission denied

growisofs command:
-----------------------
/usr/bin/growisofs -Z /dev/hdc -use-the-force-luke=notray -use-the-force-luke=tty -use-the-force-luke=dummy -speed=4 -gui -graft-points -volid K3b data project -volset  -appid K3B THE CD KREATOR (C) 1998-2005 SEBASTIAN TRUEG AND THE K3B TEAM -publisher  -preparer  -sysid LINUX -volset-size 1 -volset-seqno 1 -sort /home/gienek/tmp/kde-gienek/k3b6RI7hb.tmp -rational-rock -hide-list /home/gienek/tmp/kde-gienek/k3bRUtxKb.tmp -joliet -hide-joliet-list /home/gienek/tmp/kde-gienek/k3bkp3vWb.tmp -full-iso9660-filenames -iso-level 2 -path-list /home/gienek/tmp/kde-gienek/k3biPJ8tc.tmp

deluge1

  • Gość
xine
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-21, 10:20:43 »
> :-( unable to umount /dev/hdc: Permission denied

czyzbys zamountowal plyte jako root i nie masz praw odmountowac jej jako user (nagrywajacy w k3b) ?
Odmountuj najpierw płyte

Zagiewa

  • Gość
xine
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-21, 02:34:14 »
Witam. Posiadam odtwarzacz xine ale nie odtwarza mi napisow. Probowalem wpisywac w konsoli xine film.mpg#subtitle:film.txt ale nie dziala :/ nie wiem czemu jezeli ktos wie co robie zle to prosil bym o pomoc. Albo jezeli jecos cos co musze miec zainstalowanego (jakas wtyczna) to rowniez prosil bym o podanie. Pomyslalem ze jezeli xine nie potrafi sam automatycznie czytac plikow txt to moze da sie zrobic tak aby tekst do filmu ktory mam zapisany w formacie txt zamienic na inny format ktory xine sam sobie przeczyta. Jest taka mozliwosc? Z gory dzieki. Pozdrawiam narka