Nowe posty

Autor Wątek: XMMS + wtyczki  (Przeczytany 435 razy)

godzooki

  • Gość
XMMS + wtyczki
« dnia: 2005-10-01, 13:34:21 »
Witam!
Mam na dysku mdk 10.1. Przy uruchamianiu systemu wyswietla mi komunikat cpu freq [NIEUDANE]. Czy ktos wie co to takiego i co zrobic zeby bylo wszystko ok?
Z gory dzinx.

zlykoziorozec

  • Gość
XMMS + wtyczki
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-02, 04:30:27 »
Witam. Napisz może jaki masz procesor i płyte główną.Czy twój BIOS w płycie wykrywa twój procesor normalnie, czy jako \\"nieznany\\" bo jeżeli tak jest to przychodzi mi na myśl aktualizacja BIOS-u w twojej płycie głównej.To tylko moje przypuszczenie, i myśle że warto to sprawdzić i przy okazji i tak zaktualizować BIOS.Nie miałem takiego problemu bo BIOS już dawno wgrałem nowy, a kto wie czy bez tej aktualizacji niemial bym takiego samego problemu;)

godzooki

  • Gość
XMMS + wtyczki
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-02, 11:44:08 »
2005-10-02 04:30:27 zlykoziorozec napisał:

> Witam. Napisz może jaki masz procesor i płyte główną.Czy twój BIOS w płycie wykrywa twój
 > procesor normalnie, czy jako \\"nieznany\\" bo jeżeli tak jest to przychodzi mi na myśl
 > aktualizacja BIOS-u w twojej płycie głównej.To tylko moje przypuszczenie, i myśle że warto to
 > sprawdzić i przy okazji i tak zaktualizować BIOS.Nie miałem takiego problemu bo BIOS już dawno
 > wgrałem nowy, a kto wie czy bez tej aktualizacji niemial bym takiego samego problemu;)

Procka mam durona 1.2 na plycie ecs k7s5a (bez komentarza :) ) procesor widzi normalnie ale bios-u nie aktualizowalem. Moze jednak wgram nowy i to cos pomoze....

xis

  • Gość
XMMS + wtyczki
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-02, 12:07:41 »
Rozumiem, że ten komunikat pojawia się w trakcie uruchamiania usług, tak?
A może po prostu masz w MDK program skalujący częstotliwość procesora (do amd jest np. powernowd), który  - ze względu na to, że Twój duron nie ma profili wydajności - nie obsługuje tej f-cji. Zobacz czy nie masz wśród usług takiej, która odpowiada za dobranie profilu wydajności procesora i po prostu wyłącz ją, bo jest najwyraźniej nieprzydatna :)

grish_pl

  • Gość
XMMS + wtyczki
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-01, 12:14:57 »
Mam pytanie, czy istnieje gdzies pełny opis wtyczek do XMMS w wersji polskiej? NIektóre opisy na stronie oficjalnej nie przemiawiają do mnie niestety. Dokładnie szukam pluginu który wygładza otwarcie jak i zamkniecie jakiegokolwiek pliku dzwiękowego dokładnie tak samo jak to jest z robione w Winampie. Z góry dziękie za pomoc.