Nowe posty

Autor Wątek: Ubuntu i nvidia :/  (Przeczytany 359 razy)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Ubuntu i nvidia :/
« dnia: 2005-09-23, 15:53:54 »
Witam

(SuSE 9.2, KDE 3.3)

Mam takie dwa problemy:

1. Do tej pory zawsze Qinternet wyświetlał mi się w postaci małej ikonki w tray\\'u. (co było i jest dosyć wygodne) Niestety ostatnio musiałem zmodyfikować coś, bo nie łączyło i kiedy od nowa go skonfigurowałem odpala mi się w oknie - jak to zmienić?

2. Nigdy wcześniej nie używałem Kdewallet. postanowiłem spróbować i się przejechałem. Otóż ten portfel zapisał moje hasło do poczty na onecie, ale po kliknięciu na ok pokazuje, że strona się ładuje, lecz to tylko zmyłka, bo po załadowaniu nadal pozostaje ekran logowania. Chciałbym się dowiedzieć, jak wyłączyć na stałe to pseudoułatwienie. (bez używania portfela w firefoxie poczta ładuje się elegancko, jednak nie chciałbym tylko dla jednej strony zamieniać konqerora na inną przeglądarkę).



Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Ubuntu i nvidia :/
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-23, 22:06:30 »
Ad 1.

Co prawda problem już zniknął sam - po restarcie komputera, ale to mnie dalej nie zadowala, bo jednak to ja chciałbym decydowac, w jaki sposób ma się odpalać Qinternet. Po drugie ten program zachowuje się ostatnio bardzo dziwnie - po każdym resytarcie komputera muszę coś zmieniac w konfiguracji, żeby to dziadostwo chciało mnie połączyc z internetem. iiI nie chodzi tu bynajmniej o takie ważne sprawy jak numer telefonu, hasło, czy login, tylko np. tak, jak w tej chcwili musiałem zmienić nazwę połączenia z tp na tepsa. Czy ktoś mi może wytłumaczyć samowolę tego programu, bo rekonfiguracja połączeń z internetem, po każdym odpaleniu kompa jest dosyć irytujące.

Z miejsca dziękuję za życzliwość, cierpliwość i odpowiedź
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

levabul

  • Gość
Ubuntu i nvidia :/
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-23, 15:19:37 »
Zainstalowałem ubuntu 5.04 na moim sprzecie (Duron 1000 mhx, ECS K7S5A, Winfast GeForce 6600), i gdy go uruchamiam zamiast gnome'a widzę tylko multum kolorowych prostokącików :/ Jak zainstalowac poprawnie Ubuntu, lub jak go naprawić aby system normalnie startował :?

Prosze o szybką odpowiedź.