Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu...  (Przeczytany 3378 razy)

Lorenzo

  • Gość
Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu...
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-09-19, 10:26:43 »
2005-09-19 08:57:46 guzzi1 napisał:

> A człowiek wraz nie dostał odpowiedzi. Może mnie tu wyklniecie zaraz ale dam taki przykład.
 > Jakiś USER o ksywie XXX zadaje pytanie \\"Dlaczego w sambie po zalogowaniu 2 userów na jeden
 > zasób baza programu KADRY się wysypuje i zawieszają się końcówki z WIN98\\" No i według
 > waszej teorii inny USER YYY odpowie mu: \\"Nie umiesz czytać, masz manuala, poczytaj
 > książki, masz google, nie zaśmiecaj forum. Nie wiem po co takie LAMY na informe chodzą\\"
 > Tak samo jest z postem tego kolegi który może czasami potrzebuje pomocy  albo czegoś nie wie a
 > może wcale nie jest na informie tylko facet od filozofii ma fioła na punkcie linuxa - tak też
 > bywa. Wcale nie jest miło słuchać takich bezsensownych odpowiedzi i jak naprawde nie umiecie
 > pomóc to się nie odzywajcie bo kiedyśi wy będziecie potrzebować pomocy i nauczycie ludzi na
 > forach \\"odmawiania pomocy\\". Pozdrawiam.

Odpowiedź dostał, znaczy czego i gdzie może poszukać. Musisz znaleźć różnicę między pytaniem z konkretnym, nietypowym problemem, a prośbę o opracowanie następującego tematu... Co do powłok, to odnalezienie informacji jakie są stosowane w *nix\\'ie i jakie są najpopularniejsze zajmuje kilka minut. Wszystkie informacje o danej powłoce, czyli komendy, instrukcje, sposoby deklaracji i wykorzystania zmiennych są opisane w manualu. Potem pozostaje pisanie skryptu. Oczywiście każdy z nas mógłby umieścić w swoim poście gotowy skrypt, ale nikt tego nie zrobi gdyż za takie przysługi się płaci. A skoro człowiek otrzymał do przerobienia temat to musi się go nauczyć i sam go przerobić, inaczej nic nie zyska a może co najwyżej stracić.

Pozdrawiam

P.S. Co do słów \\"po co tacy pchają się na informatykę\\" mam jedną odpowiedź: cała nauka to Fizyka. Reszta to zbieranie znaczków. :P

xis

  • Gość
Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu...
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-09-19, 11:31:13 »
2005-09-19 08:57:46 guzzi1 napisał:

> A człowiek wraz nie dostał odpowiedzi.

Odpowiedź dostał - odmowną. Nie będzie tu nikt za kogoś robił prac domowych. Bulwersujące? Wątpię. Ciekawe co być powiedział jakbyśmy razem z Tobą zrobili tu za kogoś pracę dyplomową, a później ten ktoś na podstawie cudzej pracy podebrałby Ci posadę. Oczywiście wyolbrzymiam, ale na taki problem tak wg. mnie należy patrzeć - długodystansowo.

A jeśli tak bardzo komuś zależy na niemarnowaniu tego topiku, to są jeszcze trzy inne o tej samej treści i tytule :)

guzzi1

  • Gość
Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu...
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-09-19, 13:37:26 »
Wiecie po przemyśleniach przyznaje wam rację i zgadzam się z wami

Maciek_Rutecki

  • Gość
Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu...
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-09-19, 15:21:26 »
Gdyby pojawilo sie pytanie:

\\"mam napisac skrypt robiacy to i to, ponizej przedstawiam wstepne rozwiazanie: [...] Niestety nie dziala mi polecenie x, tak jak bym sobie zyczyl (opis co robi) w manualu jest opisana opcja -foo, jednak nie do konca rozumiem jej dzialania. Jesli mozecie podac pomysl, jaka komendy moge uzyc, badz jaka opcja jest lepsza bylbym wdzieczny[...]\\"

To by spokojnie przeszlo, gdyz swiadczylo to by o checi _samodzielnego_ rozwiazania problemu i pytajacy szuka nie konkretnego rozwiazania, ale jedynie nakierowania  go na nie.

--
Maciek

  • Gość
Prośba o pomoc w napisaniu komendy a może skryptu...
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-09-15, 17:51:26 »
Witajcie. Nie znam się wogóle na Unix`ie a dostałem do opracowania poniższy temat:

W danym katalogu w systemie Unix w dowolnej powłoce zmienić plikom o masce *abc* lub *2ef* oraz zajmujących na dysku ponad 1 MB miejsca, nazwę przez dodanie na końcu ciągu znaków "dobre".