Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Glibc - Error przy kompilacji  (Przeczytany 832 razy)

mat_25

  • Gość
Glibc - Error przy kompilacji
« dnia: 2005-09-02, 19:22:20 »
Witam. Moje pytanie dotyczy konfiguracji sieci pod Debianem - podajac moj IP, maske i brame w /etc/network/interfaces internet nie dziala. Niestety nie da sie spingowac bramy - jak pinguje moj adres IP to jest odpowiedz, jak brame otrzymuje komunikat, ze host jest nieosiagalny. Pod Windowsem wszystko dziala a tu nie niestety (wiem ze wyglada to na zle ustawienia w debianie, ale dziwny jest fakt, ze moj komputer u znajomego po zmienieniu TYLKO adresu bramy i maski w /etc/network/interfaces obsluguje siec bezblednie) polecenie ifconfig zwraca informacje o konfiguracji lacznie z MAC adress\\'em wiec widzi karte sieciowa. Mam jadro 2.6.8 karta sieciowa SUPERCOM EP-320X-R 100/10/M na chipset\\'ie realtek 8139C. Korzystam z sieci LANowskiej na osiedlu, ktora obsluguje firma TVSAT364. Rozmawialem z administratorem tej sieci i on twierdzi ze z ich strony nic nie powinno \\"stac na przeszkodzie\\" zeby net dzialal Z gory dziekuje za pomoc. Maciek

Maciek_Rutecki

  • Gość
Glibc - Error przy kompilacji
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-02, 19:55:54 »
2005-09-02 19:22:20 mat_25 napisał:

> Witam. Moje pytanie dotyczy konfiguracji sieci pod Debianem - podajac moj IP, maske i brame w
 > /etc/network/interfaces internet nie dziala. Niestety nie da sie spingowac bramy - jak pinguje
 > moj adres IP to jest odpowiedz, jak brame otrzymuje komunikat, ze host jest nieosiagalny. Pod
 > Windowsem wszystko dziala a tu nie niestety (wiem ze wyglada to na zle ustawienia w debianie,
 > ale dziwny jest fakt, ze moj komputer u znajomego po zmienieniu TYLKO adresu bramy i maski w
 > /etc/network/interfaces obsluguje siec bezblednie) polecenie ifconfig zwraca informacje o
 > konfiguracji lacznie z MAC adress\\'em wiec widzi karte sieciowa. Mam jadro 2.6.8 karta sieciowa
 > SUPERCOM EP-320X-R 100/10/M na chipset\\'ie realtek 8139C. Korzystam z sieci LANowskiej na
 > osiedlu, ktora obsluguje firma TVSAT364. Rozmawialem z administratorem tej sieci i on twierdzi
 > ze z ich strony nic nie powinno \\"stac na przeszkodzie\\" zeby net dzialal Z gory
 > dziekuje za pomoc. Maciek


Jesli dajesz takie same dane w Debianie jak i w Windowsie, to znaczy ze cos zle wpisales w /etc/network/interfaces

Pokaz co tam masz, lub wersja dla leniwych :):

apt-get install etherconf

a w razie pomylki w konfiguracji:

dpkg-reconfigure etherconf

Prosciej juz byc nie moze :-)

Sam czesto korzystam z tego pakietu, gdy nie mam czasu na konfiguracje.

--
Maciek

PS. Zajrzyj rowniez do /etc/resolv.conf.

Zbooj

  • Gość
Glibc - Error przy kompilacji
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-02, 21:50:50 »
2005-09-02 19:55:54 Maciek_Rutecki napisał:

> 2005-09-02 19:22:20 mat_25 napisał:
 >
 > > Witam. Moje pytanie dotyczy konfiguracji sieci pod Debianem - podajac moj IP, maske i
 > brame w
 >  > /etc/network/interfaces internet nie dziala. Niestety nie da sie spingowac bramy - jak
 > pinguje
 >  > moj adres IP to jest odpowiedz, jak brame otrzymuje komunikat, ze host jest nieosiagalny.
 > Pod
 >  > Windowsem wszystko dziala a tu nie niestety (wiem ze wyglada to na zle ustawienia w
 > debianie,
 >  > ale dziwny jest fakt, ze moj komputer u znajomego po zmienieniu TYLKO adresu bramy i
 > maski w
 >  > /etc/network/interfaces obsluguje siec bezblednie) polecenie ifconfig zwraca informacje
 > o
 >  > konfiguracji lacznie z MAC adress\\'em wiec widzi karte sieciowa. Mam jadro 2.6.8 karta
 > sieciowa
 >  > SUPERCOM EP-320X-R 100/10/M na chipset\\'ie realtek 8139C. Korzystam z sieci LANowskiej na
 >  > osiedlu, ktora obsluguje firma TVSAT364. Rozmawialem z administratorem tej sieci i on
 > twierdzi
 >  > ze z ich strony nic nie powinno \\"stac na przeszkodzie\\" zeby net dzialal Z gory
 >  > dziekuje za pomoc. Maciek
 >
 >
 > Jesli dajesz takie same dane w Debianie jak i w Windowsie, to znaczy ze cos zle wpisales w
 > /etc/network/interfaces
 >
 > Pokaz co tam masz, lub wersja dla leniwych :):
 >
 > apt-get install etherconf
 >
 > a w razie pomylki w konfiguracji:
 >
 > dpkg-reconfigure etherconf
 >
 > Prosciej juz byc nie moze :-)
 >
 > Sam czesto korzystam z tego pakietu, gdy nie mam czasu na konfiguracje.
 >
 > --
 > Maciek
 >
 > PS. Zajrzyj rowniez do /etc/resolv.conf.

modprobe 8139too
potem wpis w /etc/modules.conf
alias eth0 8139too
a reszta etherconf

mat_25

  • Gość
Glibc - Error przy kompilacji
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-03, 23:07:52 »
Bardzo dziekuje za pomoc. Juz wszystko sie wyjasnilo pozyczylem od kumpla inna karte sieciowa i wszystko dziala ale banal nie :)
Teraz mam inny problem :) z karta telewizyjna kupilem niedawno AverMedia Go 007 Plus na chipsecie Philipsa podaje pelna nazwe SAA7131ECE0050S38207TtN05081 i nie moge jej skonfigurowac. Polecenie lspci widzi ja jajko SAA7133, do saa7134 sa informacje ale do mojej nie :( Z gory dziekuje za pomoc. Maciek

difrost

  • Gość
Glibc - Error przy kompilacji
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-02, 12:27:10 »
Witam :)

Nie licze zbytnio na odpowiedz, ale moze ktos sie spotkal juz z tego typu problemem. Mianowicie kompilacja Glibc staje mi i wyrzuca nastepujacy error:
pentium4-slackware-linux-gcc ../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/sem_wait.c -c -std=gnu99 -O3 -Wall -Winline -Wstrict-prototypes -Wwrite-strings -march=pentium4 -pipe -mpreferred-stack-boundary=2 -pg -fexceptions -fasynchronous-unwind-tables   -I../include -I. -I/BETON/tmp/glibc_build/nptl -I.. -I../libio  -I/BETON/tmp/glibc_build -I../sysdeps/i386/elf -I../libidn/sysdeps/unix -I../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/i386 -I../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux -I../nptl/sysdeps/pthread -I../sysdeps/pthread -I../nptl/sysdeps/unix/sysv -I../nptl/sysdeps/unix -I../nptl/sysdeps/i386 -I../sysdeps/unix/sysv/linux/i386 -I../sysdeps/unix/sysv/linux -I../sysdeps/gnu -I../sysdeps/unix/common -I../sysdeps/unix/mman -I../sysdeps/unix/inet -I../sysdeps/unix/sysv/i386 -I../sysdeps/unix/sysv -I../sysdeps/unix/i386 -I../sysdeps/unix -I../sysdeps/posix -I../sysdeps/i386/i786 -I../sysdeps/i386/i686 -I../sysdeps/i386/i486 -I../nptl/sysdeps/i386/i486 -I../nptl/sysdeps/i386/i686 -I../sysdeps/i386/fpu -I../sysdeps/i386 -I../sysdeps/wordsize-32 -I../sysdeps/ieee754/ldbl-96 -I../sysdeps/ieee754/dbl-64 -I../sysdeps/ieee754/flt-32 -I../sysdeps/ieee754 -I../sysdeps/generic/elf -I../sysdeps/generic -nostdinc -isystem /usr/lib/gcc/pentium4-slackware-linux/3.4.4/include -isystem /BETON/tmp/include -D_LIBC_REENTRANT -D_LIBC_REENTRANT -include ../include/libc-symbols.h  -DPROF  -DNOT_IN_libc=1 -DIS_IN_libpthread=1    -o /BETON/tmp/glibc_build/nptl/sem_wait.op -MD -MP -MF /BETON/tmp/glibc_build/nptl/sem_wait.op.dt -MT /BETON/tmp/glibc_build/nptl/sem_wait.op
../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/sem_wait.c: In function `__new_sem_wait':
../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/sem_wait.c:48: error: parse error before "do"
../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/sem_wait.c:48: error: `__ignore' undeclared (first use in this function)
../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/sem_wait.c:48: error: (Each undeclared identifier is reported only once
../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/sem_wait.c:48: error: for each function it appears in.)
../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/sem_wait.c:46: warning: unused variable `oldtype'
../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/sem_wait.c:51: error: `oldtype' undeclared (first use in this function)
../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/sem_wait.c: At top level:
../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/sem_wait.c:53: error: parse error before "while"
../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/sem_wait.c:55: error: parse error before '=' token
make[2]: *** [/BETON/tmp/glibc_build/nptl/sem_wait.op] Błąd 1
make[2]: *** Czekam na niezakończone zadania....
../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/sem_trywait.c: In function `__new_sem_trywait':
../nptl/sysdeps/unix/sysv/linux/sem_trywait.c:38: warning: implicit declaration of function `atomic_decrement_if_positive'
make[2]: Leaving directory `/NORA/BETON/tmp/glibc-2.3.5/nptl'
make[1]: *** [nptl/subdir_lib] Błąd 2
make[1]: Leaving directory `/NORA/BETON/tmp/glibc-2.3.5'
make: *** [all] Błąd 2

Zdecydowanie nie jest problem Glibca. Problem pojawia sie przy kompilacji z Libc-kernel-headres jak i raw kernel headers. Wydaje mi sie,ze to moze byc jakis krzaczor preprocesora lub ogolnie pochodzi od GCC. Aczkolwiek moze to tez byc spowodowane przez binutils, bo jak wiadomo nowe wersje sa nie do konca dopracowane, tj. maja troche glupich bledow.

Ogolnie:
-> GCC 3.4.4
Reading specs from /usr/lib/gcc/pentium4-slackware-linux/3.4.4/specs
Configured with: ../gcc-3.4.4/configure --prefix=/usr --enable-shared --disable-multilib --enable-threads=posix --enable-_cxa-atexit --disable-checking --with-gnu=ld --enable-languages=c,c++,f77 --target=pentium4-slackware-linux --host=pentium4-slackware-linux
Thread model: posix
gcc version 3.4.4

->Binutils w wersji CVS z dnia 2005-08-30, kompilowany z:
configure --prefix=/usr
--enable-shared --enable-64-bit-bfd pentium4-slackware-linux

-> Configure Glibca wyglada tak:
configure --prefix=/usr
--with-headers=/usr/src/linux-2.6.13/include
--enable-kernel=2.6.12 --enable-add-ons=libidn,nptl --with-tls
--with-__thread --without-cvs
pentium4-slackware-linux

I jeszcze jedno. System, to exSlackware. Praktycznie caly jest stworzony dla architektury pentium4.

POZDRAWIAM