Nowe posty

Autor Wątek: złośliwy MPlayer  (Przeczytany 504 razy)

Nasser22

  • Gość
złośliwy MPlayer
« dnia: 2005-08-23, 09:28:37 »
Witam
Pytanie może banalne, ale wiadomo jak to jest będąc amatorem. No więc mam slacka 10.0 i moje pytanko brzmi jak spradwdzic czy mam zainstalowaną daną bibliotekę lub  jak wyświetlić listę bibliotek zainstalowanych w systemie?
Pozdrawiam

Stilgar

  • Gość
złośliwy MPlayer
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-23, 09:34:27 »
2005-08-23 09:28:37 Nasser22 napisał:

> Witam
 > Pytanie może banalne, ale wiadomo jak to jest będąc amatorem. No więc mam slacka 10.0 i moje
 > pytanko brzmi jak spradwdzic czy mam zainstalowaną daną bibliotekę lub  jak wyświetlić listę
 > bibliotek zainstalowanych w systemie?
 > Pozdrawiam

ls /lib
ls /usr/lib
:-)

locate nazwabiblioteki (ale wczesniej updatedb )

Nasser22

  • Gość
złośliwy MPlayer
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-23, 09:42:04 »
2005-08-23 09:34:27 Stilgar napisał:

> 2005-08-23 09:28:37 Nasser22 napisał:
 >
 > > Witam
 >  > Pytanie może banalne, ale wiadomo jak to jest będąc amatorem. No więc mam slacka 10.0 i
 > moje
 >  > pytanko brzmi jak spradwdzic czy mam zainstalowaną daną bibliotekę lub  jak wyświetlić
 > listę
 >  > bibliotek zainstalowanych w systemie?
 >  > Pozdrawiam
 >
 > ls /lib
 > ls /usr/lib
 > :-)
 >
 > locate nazwabiblioteki (ale wczesniej updatedb )

No tak myślałem, że banał, dzieki :-)

CMT

  • Gość
złośliwy MPlayer
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-22, 23:42:11 »
Mam taką nietypową sprawę...

instalowałem, kompilowałem MPlayera. Wielokrotnie i z różnym skutkiem. Raz wybrałem flagę --language=pl i od tej pory mimo kasowania, deinstalacji i czyszczeniu - każdy nowoskompilowany MPlayer uparcie jest w j. polskim (to znaczy graficzna nakładka). NIe przeszkadzałoby mi to, gdyby nie fakt, że wygląda to kaszaniasto ze względu na bardzo niekompletne tłumaczenie. ustawiam teraz ciągle --language=en ale i tak po make install powraca polski.

I tu ciekawostka - uruchamiając gmplayera spod roota - mam wersję anglojęzyczną. Oczywiście próbowałem podmieniać pliki z katalogu ".mplayer" ale nic to nie dało.

Jakieś pomysły? Bo ja już nie mam ;-/

z góry dziękuję