Nowe posty

Autor Wątek: skojarzenia plików  (Przeczytany 365 razy)

  • Gość
skojarzenia plików
« dnia: 2005-08-05, 14:21:09 »
Moj problem polega na tym ze postanowiłem sobie zainstalować dzisiaj ettercapa. Sciągnołem z internetu plik ettercap-NG-0.7.3.tar.gz. Wypakowąłem go i otworzyłem plik INSTALL w którym pisze co trzeba robić.Wpisuje sh configure , czekam az sie zrobi. Następnie komende \\"make\\' i wyskakuje mi taki text \\"No targets specifed and no makefile found. Stop.\\" Dlaczego?? Co mam zrobić by zainstalować?? z innymi programami nie miałem takiego problemu.

jk33

  • Gość
skojarzenia plików
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-05, 14:36:59 »
2005-08-05 14:21:09 l@pis1941 napisał:

> Moj problem polega na tym ze postanowiłem sobie zainstalować dzisiaj ettercapa. Sciągnołem z
 > internetu plik ettercap-NG-0.7.3.tar.gz. Wypakowąłem go i otworzyłem plik INSTALL w którym
 > pisze co trzeba robić.Wpisuje sh configure , czekam az sie zrobi. Następnie komende \\"make\\'
 > i wyskakuje mi taki text \\"No targets specifed and no makefile found. Stop.\\" Dlaczego??
 > Co mam zrobić by zainstalować?? z innymi programami nie miałem takiego problemu.

Czy configure nie wyrzucil jakis
bledow??

mody

  • Gość
skojarzenia plików
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-05, 12:30:46 »
SuSe 9.3 Eval (raiser) + Win XP (ntfs)

1. Skojarzyłem sobie pliki filmowe z MPlayerem. Gdy klikam na plik na dysku Windy otwiera się MPlayer i powinien odtwarzać film. Niestety on rzuca komunikat że nie może znaleźć pliku w katalogu domowym (?!)... dopiero gdy skorzystam z opcji open.. wtedy działa jak trzeba..
Gdy robię to samo logując się jako root chodzi jak trzeba.
2. Instalowałem MPlayera z RPMa a nie ze źródeł. Ze źródeł ciągle pisze mi że nia ma GTK Devel chociaż zainstalowałem najnowsze GTK, Glib, atk. i devele do tego. Czy może być tak że nie działa bo nie zainstalowałem najnowszego pango.. chociaż ten z 9.3 nie jest znów taki najstarszy a najnowszy ma upierdliwe zależności??