Nowe posty

Autor Wątek: Przywracanie sesji SSH  (Przeczytany 1703 razy)

Notorious

  • Gość
Przywracanie sesji SSH
« dnia: 2005-07-28, 17:34:42 »
Dzien Dobry

Mam w firmie dwa komputery z MDK 9.1 i KDE, ktore sa dostepne dla moich klientow gdy CI chca posurfowac po necie.

Oto moj problem.

Poniewaz uzywane jest jedno konto uzytkownika na kazdym ( o nazwie gosc), a ludzie, ktorzy korzystaja komputerow lubia bardzo namieszac w wygladzie ;], posciagac pliki na pulpit, pokasowac ikony, zmienic wyglada paska zadan. Jednym zdaniem robia niezly balagan.

i pytania:
1. Czy mozna jakos \\"jednym poleceniem\\" przywrocic pulpit do wygladu, jaki byl swiezo po instalacji ?

2. Jak zablokowac im mozliwosc wrzucania plikow na pulpit ?

3. Jak zabklokowac mozliwosc zmiany wygladu paska zadan i wogole wygladu KDE ?

4. Czy np. da sie zrobic tak, aby pulpit czyscil sie automatycznie po kazdym restarcie i wracal do stanu o ktory mi chodzi ?

pozdrawiam

maciasz

  • Gość
Przywracanie sesji SSH
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-28, 18:12:29 »
napisac skrypcik, ktory to bedzie robil i wrzucic go do plikow startowych

greg000

  • Gość
Przywracanie sesji SSH
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-28, 19:49:49 »
Wykasowac w katalogu domowym uzytkownika  katalog z ustawieniami KDE i gotowe :)

Maciek_Rutecki

  • Gość
Przywracanie sesji SSH
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-28, 19:56:23 »
2005-07-28 17:34:42 Notorious napisał:

> Dzien Dobry
 >
 > Mam w firmie dwa komputery z MDK 9.1 i KDE, ktore sa dostepne dla moich klientow gdy CI chca
 > posurfowac po necie.
 >
 > Oto moj problem.
 >
 > Poniewaz uzywane jest jedno konto uzytkownika na kazdym ( o nazwie gosc), a ludzie, ktorzy
 > korzystaja komputerow lubia bardzo namieszac w wygladzie ;], posciagac pliki na pulpit,
 > pokasowac ikony, zmienic wyglada paska zadan. Jednym zdaniem robia niezly balagan.
 >
 > i pytania:
 > 1. Czy mozna jakos \\"jednym poleceniem\\" przywrocic pulpit do wygladu, jaki byl swiezo
 > po instalacji ?
 >
 > 2. Jak zablokowac im mozliwosc wrzucania plikow na pulpit ?
 >
 > 3. Jak zabklokowac mozliwosc zmiany wygladu paska zadan i wogole wygladu KDE ?
 >
 > 4. Czy np. da sie zrobic tak, aby pulpit czyscil sie automatycznie po kazdym restarcie i wracal
 > do stanu o ktory mi chodzi ?
 >
 > pozdrawiam
 >


rm -f -R ~/.kde

:D

--
Maciek

tequila

  • Gość
Przywracanie sesji SSH
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-29, 10:49:43 »
Witam ja miałem podobny problem tyle że z młodszym rodzeństwem ;) i rozwiązał go KDE KIOSK http://www.kde.org/areas/sysadmin/, http://www.tldp.org/HOWTO/KDE-Kiosk-Mode/ bardzo prosty w obsłudze i co najważniejsze skuteczny (można poblokować praktycznie wszystko)

  • Gość
Przywracanie sesji SSH
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-28, 14:07:50 »
Witam.
Mam problem, laczac sie z serwerem linuxowym czesto zrywa polaczenia SSH. Sesje sa caly czas aktywne (widac je w /dev/pts/). Czy jest jakas mozliwosc odtworzenia takiej aktywnej sesji?