Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: ndiswrapper  (Przeczytany 1405 razy)

bachcio

  • Gość
ndiswrapper
« dnia: 2005-07-09, 21:35:50 »
Sciagnalem z serwera Mandrive 2005. Chcialbym wiedziec, czy wersja BOX dostepna w mandrivastore.pl jest calkowicie po polsku?? Pytam, bo sciagnieta wersja, jest nie w pelni w spolszczona. Opcje po polsku to miedzy innymi Centrum Sterowania i pare innych rzeczy, a konfiguracja pulpitu i cala masa innych opcji jest po angielsku. Czy jest jakas nakladka spolszczajaca?? Czekam na odpowiedz,z gory dzieki.

kuba_g

  • Gość
ndiswrapper
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-09, 21:38:47 »
zmien język w Centrum Sterowania KDE na polski :)

MichL

  • Gość
ndiswrapper
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-10, 02:05:40 »
2005-07-09 21:35:50 bachcio napisał:

> Sciagnalem z serwera Mandrive 2005. Chcialbym wiedziec, czy wersja BOX dostepna w
 > mandrivastore.pl jest calkowicie po polsku?? Pytam, bo sciagnieta wersja, jest nie w pelni w
 > spolszczona. Opcje po polsku to miedzy innymi Centrum Sterowania i pare innych rzeczy, a
 > konfiguracja pulpitu i cala masa innych opcji jest po angielsku. Czy jest jakas nakladka
 > spolszczajaca?? Czekam na odpowiedz,z gory dzieki.
 >

Mandriva tak jak poprzednie wersje Mandrake jest prawie w 100 % spolszczona, więc pozostaje zaznaczenie jezyka polskiego w Centrum Sterowania (regiony)

MichL

  • Gość
ndiswrapper
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-10, 02:09:55 »
2005-07-09 21:35:50 bachcio napisał:

> Sciagnalem z serwera Mandrive 2005. Chcialbym wiedziec, czy wersja BOX dostepna w
 > mandrivastore.pl jest calkowicie po polsku?? Pytam, bo sciagnieta wersja, jest nie w pelni w
 > spolszczona. Opcje po polsku to miedzy innymi Centrum Sterowania i pare innych rzeczy, a
 > konfiguracja pulpitu i cala masa innych opcji jest po angielsku. Czy jest jakas nakladka
 > spolszczajaca?? Czekam na odpowiedz,z gory dzieki.
 >

Oczywiście wersja download jest także spolszcona, nie ma tu różnicy z wersja płatną :-)

Kirios

  • Gość
ndiswrapper
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-10, 19:45:43 »
2005-07-10 02:05:40 MichL napisał:

> 2005-07-09 21:35:50 bachcio napisał:
 >
 > > Sciagnalem z serwera Mandrive 2005. Chcialbym wiedziec, czy wersja BOX dostepna w
 >  > mandrivastore.pl jest calkowicie po polsku?? Pytam, bo sciagnieta wersja, jest nie w
 > pelni w
 >  > spolszczona. Opcje po polsku to miedzy innymi Centrum Sterowania i pare innych rzeczy, a
 >  > konfiguracja pulpitu i cala masa innych opcji jest po angielsku. Czy jest jakas nakladka
 >  > spolszczajaca?? Czekam na odpowiedz,z gory dzieki.
 >  >
 >
 > Mandriva tak jak poprzednie wersje Mandrake jest prawie w 100 % spolszczona, więc pozostaje
 > zaznaczenie jezyka polskiego w Centrum Sterowania (regiony)


Panowie nie wiem jak uWas ale ja  zaisntalowale z plytki ktora kupilem przy ktoryms z czasopism i zaznaczenie regionu nic nie zmiena w sytuacji tzn Centrum Sterowania jest po polsku ale Pulpit KDE po angielsku. Co wiecej zainstalowanej wersji nie ma ani Kmail ani zadnego archiwizera, Kaffeine i k3b, probowalem doinstalowac ale jak narazie bezskutecznie.
Pozdr

MichL

  • Gość
ndiswrapper
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-10, 22:45:38 »
2005-07-10 19:45:43 Kirios napisał:

> 2005-07-10 02:05:40 MichL napisał:
 >
 > > 2005-07-09 21:35:50 bachcio napisał:
 >  >
 >  > > Sciagnalem z serwera Mandrive 2005. Chcialbym wiedziec, czy wersja BOX dostepna w
 >  >  > mandrivastore.pl jest calkowicie po polsku?? Pytam, bo sciagnieta wersja, jest nie
 > w
 >  > pelni w
 >  >  > spolszczona. Opcje po polsku to miedzy innymi Centrum Sterowania i pare innych
 > rzeczy, a
 >  >  > konfiguracja pulpitu i cala masa innych opcji jest po angielsku. Czy jest jakas
 > nakladka
 >  >  > spolszczajaca?? Czekam na odpowiedz,z gory dzieki.
 >  >  >
 >  >
 >  > Mandriva tak jak poprzednie wersje Mandrake jest prawie w 100 % spolszczona, więc
 > pozostaje
 >  > zaznaczenie jezyka polskiego w Centrum Sterowania (regiony)
 >
 >
 > Panowie nie wiem jak uWas ale ja  zaisntalowale z plytki ktora kupilem przy ktoryms z czasopism
 > i zaznaczenie regionu nic nie zmiena w sytuacji tzn Centrum Sterowania jest po polsku ale Pulpit
 > KDE po angielsku. Co wiecej zainstalowanej wersji nie ma ani Kmail ani zadnego archiwizera,
 > Kaffeine i k3b, probowalem doinstalowac ale jak narazie bezskutecznie.
 > Pozdr

Też do niedawna miałem zainstalowaną Mandrivę LE 2005 z podstawowych płytek, spolszczenie prawie w 100 % również pulpit KDE jak i GNOME. Domyslnie jako stacja robocza instaluja sie tylko podstawowe pakiety, zaznaczamy więc przy instalacji samodzielny wybór pakietów i wszystko co nam potrzebne dodajemy do zestawu zaproponowanego przez system. Wszystko tam jest, k3b, kopete/Kmail, archiwizery, kaffeine itd.... Niesłychanie nieporadnie instalowałeś system, może przy instalacji na samym początku nawet nie wybrałeś polskiego języka (!?)

Kirios

  • Gość
ndiswrapper
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-10, 23:03:46 »
2005-07-10 22:45:38 MichL napisał:

> 2005-07-10 19:45:43 Kirios napisał:
 >
 > > 2005-07-10 02:05:40 MichL napisał:
 >  >
 >  > > 2005-07-09 21:35:50 bachcio napisał:
 >  >  >
 >  >  > > Sciagnalem z serwera Mandrive 2005. Chcialbym wiedziec, czy wersja BOX
 > dostepna w
 >  >  >  > mandrivastore.pl jest calkowicie po polsku?? Pytam, bo sciagnieta wersja,
 > jest nie
 >  > w
 >  >  > pelni w
 >  >  >  > spolszczona. Opcje po polsku to miedzy innymi Centrum Sterowania i pare
 > innych
 >  > rzeczy, a
 >  >  >  > konfiguracja pulpitu i cala masa innych opcji jest po angielsku. Czy jest
 > jakas
 >  > nakladka
 >  >  >  > spolszczajaca?? Czekam na odpowiedz,z gory dzieki.
 >  >  >  >
 >  >  >
 >  >  > Mandriva tak jak poprzednie wersje Mandrake jest prawie w 100 % spolszczona, więc
 >  > pozostaje
 >  >  > zaznaczenie jezyka polskiego w Centrum Sterowania (regiony)
 >  >
 >  >
 >  > Panowie nie wiem jak uWas ale ja  zaisntalowale z plytki ktora kupilem przy ktoryms z
 > czasopism
 >  > i zaznaczenie regionu nic nie zmiena w sytuacji tzn Centrum Sterowania jest po polsku ale
 > Pulpit
 >  > KDE po angielsku. Co wiecej zainstalowanej wersji nie ma ani Kmail ani zadnego
 > archiwizera,
 >  > Kaffeine i k3b, probowalem doinstalowac ale jak narazie bezskutecznie.
 >  > Pozdr
 >
 > Też do niedawna miałem zainstalowaną Mandrivę LE 2005 z podstawowych płytek, spolszczenie
 > prawie w 100 % również pulpit KDE jak i GNOME. Domyslnie jako stacja robocza instaluja sie
 > tylko podstawowe pakiety, zaznaczamy więc przy instalacji samodzielny wybór pakietów i wszystko
 > co nam potrzebne dodajemy do zestawu zaproponowanego przez system. Wszystko tam jest, k3b,
 > kopete/Kmail, archiwizery, kaffeine itd.... Niesłychanie nieporadnie instalowałeś system, może
 > przy instalacji na samym początku nawet nie wybrałeś polskiego języka (!?)

moze faktycznie  nieporadnie, ale wybralem j.polski i nie tylko stacje robocza ale takze wszystkie pozostale opcje za wyjakiem  pakietow do programowania oraz serwera pocztowego.pozdr

MichL

  • Gość
ndiswrapper
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-07-10, 23:18:56 »
2005-07-10 23:03:46 Kirios napisał:

> 2005-07-10 22:45:38 MichL napisał:
 >
 > > 2005-07-10 19:45:43 Kirios napisał:
 >  >
 >  > > 2005-07-10 02:05:40 MichL napisał:
 >  >  >
 >  >  > > 2005-07-09 21:35:50 bachcio napisał:
 >  >  >  >
 >  >  >  > > Sciagnalem z serwera Mandrive 2005. Chcialbym wiedziec, czy wersja BOX
 >  > dostepna w
 >  >  >  >  > mandrivastore.pl jest calkowicie po polsku?? Pytam, bo sciagnieta
 > wersja,
 >  > jest nie
 >  >  > w
 >  >  >  > pelni w
 >  >  >  >  > spolszczona. Opcje po polsku to miedzy innymi Centrum Sterowania i
 > pare
 >  > innych
 >  >  > rzeczy, a
 >  >  >  >  > konfiguracja pulpitu i cala masa innych opcji jest po angielsku. Czy
 > jest
 >  > jakas
 >  >  > nakladka
 >  >  >  >  > spolszczajaca?? Czekam na odpowiedz,z gory dzieki.
 >  >  >  >  >
 >  >  >  >
 >  >  >  > Mandriva tak jak poprzednie wersje Mandrake jest prawie w 100 % spolszczona,
 > więc
 >  >  > pozostaje
 >  >  >  > zaznaczenie jezyka polskiego w Centrum Sterowania (regiony)
 >  >  >
 >  >  >
 >  >  > Panowie nie wiem jak uWas ale ja  zaisntalowale z plytki ktora kupilem przy ktoryms
 > z
 >  > czasopism
 >  >  > i zaznaczenie regionu nic nie zmiena w sytuacji tzn Centrum Sterowania jest po
 > polsku ale
 >  > Pulpit
 >  >  > KDE po angielsku. Co wiecej zainstalowanej wersji nie ma ani Kmail ani zadnego
 >  > archiwizera,
 >  >  > Kaffeine i k3b, probowalem doinstalowac ale jak narazie bezskutecznie.
 >  >  > Pozdr
 >  >
 >  > Też do niedawna miałem zainstalowaną Mandrivę LE 2005 z podstawowych płytek,
 > spolszczenie
 >  > prawie w 100 % również pulpit KDE jak i GNOME. Domyslnie jako stacja robocza instaluja
 > sie
 >  > tylko podstawowe pakiety, zaznaczamy więc przy instalacji samodzielny wybór pakietów i
 > wszystko
 >  > co nam potrzebne dodajemy do zestawu zaproponowanego przez system. Wszystko tam jest,
 > k3b,
 >  > kopete/Kmail, archiwizery, kaffeine itd.... Niesłychanie nieporadnie instalowałeś system,
 > może
 >  > przy instalacji na samym początku nawet nie wybrałeś polskiego języka (!?)
 >
 > moze faktycznie  nieporadnie, ale wybralem j.polski i nie tylko stacje robocza ale takze
 > wszystkie pozostale opcje za wyjakiem  pakietow do programowania oraz serwera pocztowego.pozdr

Owszem ale wtedy system proponuje tylko podstawowe pakiety z danych grup, po zaznaczeniu grup zaznacz tez samodzielny wybór pakietów, wtedy do zaproponowanych przez system w tych grupach pakietów dodajesz dodatkowe z pojawiającej sie dalej listy i tam wszystko znajdziesz. Pozdr.

zajacraf

  • Gość
ndiswrapper
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-07-08, 23:09:29 »
Witam
Instaluje ndiswrapper-1.2 na debianie "sarge". podczas instalacji wywala mi błąd:
make -C driver
make[1]: Entering directory `/usr/src/ndiswrapper-1.2/driver'
Can't find kernel sources in /lib/modules/2.6.8-2-386/build;
  give the path to kernel sources with KSRC= argument to make
make[1]: *** [prereq_check] Bł±d 1
make[1]: Leaving directory `/usr/src/ndiswrapper-1.2/driver'
make: *** [all] Bł±d 2
"
postępuje według zaleceń ze strony:http://ndiswrapper.sourceforge.net/mediawiki/index.php/Installation
Ściagnąłem więc źródła jądra 2.6.8 (sam mam 2.6.8-2-386), rozpakowałem  je w /usr/src/ zrobiłem linka:
ln -s /usr/src/linux-2.6.8 /lib/modules/2.6.8-2-386/build.
Ciągle jeste ten sam błąd.
Zmieniałem też Makefile  w /nidsrwapper-1.2/driver/ i wpisywałem tam na twardo sciżkę do źródeł jadra i nic.
Ciagle ten sam błąd. A mam radiówkę i muszę to zainstalować inaczej nici z netu.
pozdr