Nowe posty

Autor Wątek: Licencje, downloading, wine  (Przeczytany 6854 razy)

johnnypl

  • Gość
Licencje, downloading, wine
« dnia: 2005-06-14, 17:56:31 »
Witam wszystkich :)
Mam wlasnie taki zestawik a karta dzwiekowa to: AC97 zintegrowana z plyta ECS :( I w sumie nie wiem co sie dzieje ale czasem dzwiek jest a czasem tylko trzeszczy :/ jak zaistaluje sterownik od nowa to czasem wraca a czasem nie :P Teraz mam tak ze niby cos trzszczy ale poszczegolne kanaly da sie tak powygluszac a inne wzmocnic ze baaardzo slabo trzszczy ale dzwiek ogolnie jest :) Ale to i tak jest do bani rozwiazanie na dluzsza mete :( Bede wdzieczny za wszelka pomoc :D
pozdrawiam
Johnny

jk33

  • Gość
Licencje, downloading, wine
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-14, 18:18:41 »
2005-06-14 17:56:31 johnnypl napisał:

> Witam wszystkich :)
 > Mam wlasnie taki zestawik a karta dzwiekowa to: AC97 zintegrowana z plyta ECS :( I w sumie nie
 > wiem co sie dzieje ale czasem dzwiek jest a czasem tylko trzeszczy :/ jak zaistaluje sterownik
 > od nowa to czasem wraca a czasem nie :P Teraz mam tak ze niby cos trzszczy ale poszczegolne
 > kanaly da sie tak powygluszac a inne wzmocnic ze baaardzo slabo trzszczy ale dzwiek ogolnie
 > jest :) Ale to i tak jest do bani rozwiazanie na dluzsza mete :( Bede wdzieczny za wszelka
 > pomoc :D
 > pozdrawiam
 > Johnny

Poszukaj w ustawieniach glosnosci
dzwieku cyfrowego(IEC958)
i wylacz

pozdrawiam

johnnypl

  • Gość
Licencje, downloading, wine
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-06-15, 11:28:26 »
 >
 > Poszukaj w ustawieniach glosnosci
 > dzwieku cyfrowego(IEC958)
 > i wylacz
 >
 > pozdrawiam

nie jestem pewien czy dobrze ale gdzies go odlaczalem a nadal mi szumi :( musze wyciszyc kanal sluchawek a VIA DXS dac na maxa zeby bylo cos i jakos slychac :( a moze zle to zrobilem z tym dzwiekiem cyfrowym :/ No nie wiem :( Jeszcze nie za  bardzo sie tu orientuje :(
Ale dzieki bardzo :)
Pozdrawiam

Gela

  • Gość
Licencje, downloading, wine
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-06-14, 17:31:50 »
Jestem troche niedoinformowany co do GNU, download i wine.
mam więc 3 pytania:
      - jak uruchamiam program pod wine to pisze czasem, że brakuje bibliotek. Czy są biblioteki dla wine do ściągnięcia??
      - czy CEDEGA (lub jakoś tak) jest do ściągnięcia w żródłach za free??
      - co do licencji to czy GRY są też w RPM płatne, a w źródłach za free??
      - jeżeli tak to czy może podać mi ktoś adres jekiegoś serwera z grami ( za free) ( szczególnie z NEVERWINTER NIGHTS I Z INNYMI Z TEJ SERII) ??

        Pozdro dla "linux'iarzy i zgóry dziękuje za odpowiedzi

kazikcz

  • Gość
Licencje, downloading, wine
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-06-14, 17:55:11 »
2005-06-14 17:31:50 Gela napisał:

> Jestem troche niedoinformowany co do GNU, download i wine.
 > mam więc 3 pytania:
 >       - jak uruchamiam program pod wine to pisze czasem, że brakuje bibliotek. Czy są
 > biblioteki dla wine do ściągnięcia??
 >       - czy CEDEGA (lub jakoś tak) jest do ściągnięcia w żródłach za free??
 >       - co do licencji to czy GRY są też w RPM płatne, a w źródłach za free??
 >       - jeżeli tak to czy może podać mi ktoś adres jekiegoś serwera z grami ( za free) (
 > szczególnie z NEVERWINTER NIGHTS I Z INNYMI Z TEJ SERII) ??
 >
 >         Pozdro dla "linux'iarzy i zgóry dziękuje za odpowiedzi


Hmm jeżeli chodzi Ci o WiNE i te "brakujące bilbioteki" to może mówisz o VB6 - są do ściągnięcia ze strony m$.
Cedega za free nie jest, natomiast masz możliwość ściągnięcia CVS-u WineX-a (czyli poprzedniej wersji).
A z grami to jest różnie, cześć jest płatna, część nie. Zależy od tego co to tak naprawde jest. To czy to jest RPM czy nie, nie oznacza że coś jest płatne lub nie.
Jeżeli zaś chodzi o gry, to NWN, Q3 czy Doom3 są do ściągnięcia (binarki). Wystarczy zlookać na googlach, czy oficjalnych stronach gier -.-

de_laurent

  • Gość
Licencje, downloading, wine
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-06-14, 19:49:28 »
A najlepiej jakbys zapytal o to na tym forum: http://gry.linux.pl/

Gela

  • Gość
Licencje, downloading, wine
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-06-15, 21:53:46 »
no to w sumie problem prawie rozwiązany tylko powiedz co to za strona m$, bo .... bo nie wiem

Gela

  • Gość
Licencje, downloading, wine
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-06-16, 19:47:05 »
Mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy instaluje wineX na wine to biblioteki się wykluczają. komenda wine wtedy nie chodzi. co mam więc wpisać?? Z góry dziękuje za pomoc!!!

lynczu

  • Gość
Licencje, downloading, wine
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-06-16, 19:55:10 »
2005-06-15 21:53:46 Gela napisał:

> no to w sumie problem prawie rozwiązany tylko powiedz co to za strona m$, bo .... bo nie wiem

jedni nazywaja to microshitem, lecz zwyczajowo mozesz uznac, iz sformulowanie microsoft jest wystarczajace ;-]

Gela

  • Gość
Licencje, downloading, wine
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-06-17, 22:40:06 »
Microshit!!!! hehe !! Chyba najlepszym systemem Microshit'u :) był DOS hehe

Gela

  • Gość
Licencje, downloading, wine
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-06-17, 22:44:06 »
Wielka szkoda ale nie zanlazłem na stronie microsoftu bilioteki VB6

jk33

  • Gość
Licencje, downloading, wine
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-06-18, 10:01:56 »
2005-06-17 22:44:06 Gela napisał:

> Wielka szkoda ale nie zanlazłem na stronie microsoftu bilioteki VB6

Poprostu wpisz w googlu plik.dll

Gela

  • Gość
Licencje, downloading, wine
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-06-18, 11:43:14 »
wszystko pięknie tylko te biblioteki są dla windowsa!!! więc co ja mam z nimi zrobić??