Oprogramowanie > Inne

OOo2beta

(1/2) > >>

Bakus:
Przymierzam się do instalowania na swoim kompie Gentoo Linux i mam kilka związanych z tym pytań.
Po pierwsze ile czasu mi to zajmie na kompie z prockiem AMD Athlon 700 mHz?
A po drugie i ostatnie czy moglibyście mi podać link do jakiejś naprawdę dobrej instrukcji instalacji gentoo (to już nie pierwsza moja instalacja linuxa, instalowalem juz Mandrake, RedHat i slackware, ale słyszałem, że z gentoo są jakieś przekombinowane utrudnienia).

Pozdrawiam BaQs.

maverick44:
Witam! Ja juz instalacje gentoo mam za soba ;) roznierz na takim procku jak twoj,  instalacja lacznie z X i fluxboxem trawala ponad 12 godz, a co do opisu to sa bardzo dobre na stronce www.gentoo.pl.Pozdrawiam!

Bakus:
Mam jeszcze jedno pytanko: skąd można wziąść płytke LiveCD do Gentoo??

Stilgar:
gratuluje wyboru najlepszej z dystrybucji :-)
Mnie koledzy tez straszyli, ze instalacja gentoo jest strasznie trudna :-)
bzdury, nie wierz im :-)

http://www.gentoo.org/doc/pl/handbook/handbook-x86.xml

tu masz najlepszy poradnik, opisane krok po kroku instalacja ze wszystkich trzech stage (najlepiej oczywiscie instalowac z 1, ale to najdluzej trwa)

ja moje gentoo instalowalem spod mdk :-) bardzo dobre jest to ze nie ma instalatora, tylko sie instaluje przez chroot, bo mozna go instalowac nie przerywajac pracy z komputerem, wiec ile czasu ta instalacja by nie trwala to i tak sie dzieje wszystko w tle - tam sa do tego odpowiednie informacjie, a jak tak bedziesz instalowal to od razu mozesz przejsc do punktu 5 lub 6 w tym podreczniku

na moim kompie instalacja WSZYSTKIEGO (czyli kde gnome wiekszosci bibliotek, jakis gier itp) trwala tydzien, ale z czestymi przerwami (bo proces instalacji mozesz przerywac i wznawiac w kazdym momencie) - moj komp to celeron 2.6, 1 GB ram

Stilgar:
2005-06-23 18:05:52 Bakus napisał:

> Mam jeszcze jedno pytanko: skąd można wziąść płytke LiveCD do Gentoo??

na www.gentoo.org są linki do serwerów z płytkami
ale nie instaluj z livecd - szkoda kompa, bo na czas instalacji nie bedziesz mogl nic z nim robic - jak masz innego linuksa, to instaluj spod niego

jak masz pytania, mozesz do mnie pisac na gg: 814151, chetnie pomoge :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej