Nowe posty

Autor Wątek: Audacity  (Przeczytany 548 razy)

tomaszko

  • Gość
Audacity
« dnia: 2005-06-22, 12:55:23 »
Cześć!
Mam pytanie: jak zrobić obraz partycji z linuxem (u mnie FC2) tak żeby zrzucić go na płytę DVD albo na dysk a potem móc z niego odtworzyć system (tak żeby go powtórnie nie instalować po wyczyszczeniu partycji z linuxem). Czy jest takie coś w ogóle możliwe w linuxie? Nie wiem czy się jasno wyraziłem, ale mam nadzieję, że tak.

Tomek

bnm

  • Gość
Audacity
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-22, 13:27:41 »
Kiedyś robiłem coś takiego (ale z inną dystrybucją). Wystarczy skopiować na dvd całą strukturę katalogów z drzewa głównego, ale pomijając /proc (lub chyba /sys, nie wiem bo tego nie używałem i nie używam). Po wyczyszczeniu dysku uruchom komputer z dyskietki startowej lub płyty instalacyjnej, zamontuj dysk twardy i skopiuj na niego zawartość dvd. Następnie chroot\\'uj się w niejsce gdzie zamontowałeś dysk i stwórz katalog /proc (i ew. /sys). Jeśli od czasu zrobienia kopi systemu zostały zmienione partycje na dysku twardym to wyedytuj odpowiednio /etc/fstab i /etc/lilo.conf (jeśli używasz lilo). Na konie uruchom lilo i zrestartuj komputer: powinno działać.

de_laurent

  • Gość
Audacity
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-06-22, 17:34:38 »
mondo, partimage

kopin

  • Gość
Audacity
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-06-22, 00:23:44 »
Witam. W programie audacity nie mogę wybrać menu podręcznego danej ścieżki audio. Inne menu rozwijan wyświetlają się. Co ja robię nie tak?? Dzięki za odp.