System > Inne

Sterowniki nvidia i czarna konsola

(1/4) > >>

erni:
Czesc wszystkim. Mam ochote poznac Linuxa ale nigdy dotad nie miałem z nim zadnego kontaktu mam 15 lat tak ze jak cos tłumaczycie to plis w prostym języku. Oto to czego potrzebuje wiedzieć.

1. Jakiego Linuxa wybrać (do tej pory urzywałem Windowsa i Makintosza)
2. Mój komputer składa się z Karty graficznej ,, GeFource MX 440 64 MB \\" Płyty ,, KT4V \\" (MSI) Modemu neostrady TP ,, Sagem 800 Fast \\" Procesora AMD ,, Athlon 1700 \\" Karty muzycznej wbudowanej w płyte główną ,, VIA AC\\'97 \\" Dysku twardego o pojemnosci 12.6 GB i z 2 kości ramu 1 to DDR 128 333 2 to DDR 256 400. Czy to sprosta systemowi Linux? i gdzie znajde sterowniki? czy nie bende miał z ich instalacja wienkszych problemów?
3. Skad wziac Linuxa. Nikt go niema!
4. Czy moge miec Linuxa i Windowsa Xp na 1 Partycji?

Jak cos to mój e-mail: mateuszuk@tlen.pl

maciasz:
1. najpierw postudiuj sobie slownik ortograficzny
2. pozniej to forum wszystkie odpowiedzi na twoje pytania juz byly

pozdrawiam
Maciasz

CMT:
1. Zacznij od Mandrake. Poza tym Linuxa można uruchomić na 386 i 4MB pamięci RAM

2. ściągnij obrazy i wypal na płytkach

http://www.linuxiso.org

3. możesz

krisp:
2005-05-22 15:36:20 CMT napisał:

> 1. Zacznij od Mandrake. Poza tym Linuxa można uruchomić na 386 i 4MB pamięci RAM
 >
 > 2. ściągnij obrazy i wypal na płytkach
 >
 > http://www.linuxiso.org
 >
 > 3. możesz

Czy odpowiedź 3 to oznacza, że można mieć linuksa i windows na jednej partycji? Ciekawi mnie jak to możliwe skoro linux ma inny system plików.

Prowidłowa odpowiedź to na jednym dysku można mieć windows i linux.

sorry za czepianie.

Korgo:
Witam!!!
Osobiście polecam ci dystrybucję Fedora Core. Mimo iż jest dla średnio zawansowanych to powinieneś sobie z nim poradzić. Jeśli chodzi o Neostrade to na Fedorce nie ma z tym problemów. Też mam modem Sagem Fast 800 i pod linuxem chodzi o 100 razy lepiej niż pod windą.
Wystarczy ściągnąć sterownik z www.eagle-usb.org. Sama instalacja jest bardzo prosta, więc sobie z nią poradzisz.
Ściągnij sobie FC3 z www.fedora.redhat.com .

Aha polecam też forum dyskusyjne www.fedora.pl tam ci odpowiedzą na wszystkie twoje pytania związane z tą dystrybucją:)

Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej