Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Szjakysz ynny  (Przeczytany 15711 razy)

Bosman71

  • Gość
Szjakysz ynny
« dnia: 2005-11-17, 00:42:19 »
Witam,
Ostatnio sie bawilem Superkaramba i slickBar no i w sumie wykasowalo mi sie wszystko z menu tego w pasku narzedzi.

NIe mam juz Internet, adminstracja, rozrywka,...itd. No i teraz troche ciezko mi sie pokapowac co i gdzie.

Czy da sie jakos wrocic do menu takiego jakie bylo po instalacji w KDE???

Pomocy...bo nie wytrzymam.... :)

greg000

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-17, 08:50:01 »
Wykasuj ustwienia KDE w katalogu domowym (albo caly katalog .kde) i powinno wszystko wrocic do normy.

Bosman71

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-17, 11:55:28 »
No niestety to nic nie daje. Nawet wszystko na pulpicie sie nie zmienia :) Oczywiscie resetowal po wykasowaniu kkompa ale nie dziala :| Moze jest to gdzies indziej zapisane. Tzn musi byc :) Tylko gdzie :)

greg000

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-17, 12:55:13 »
Jak wykasujesz katalog \\".kde\\" ( prawdopodobnie taka nawze bedzie maial na dysku i jest on ukryty dlatego ta kropka z przodu)  z twojego katalogu domowego, to KDE startuje tak, jakby bylo pierwszy raz uruchomione.  Ale musisz to zrobic nie bedac w KDE, czyli wyjsc z trybu graficznego, usunac katalog kde i  po tym zabiegu bedziesz mial czyste nowe kde, co wiaze sie z ponownym ustawianiem wszystkiego.


Bosman71

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-17, 16:05:12 »
No tak to teraz moze sie uda.

Bo ja kasowalem kde-nazwausytkownika w katalogu domowym. To nic nie dawalo. Sprawdze to jak bede w domu przy kompie.

Najwazniejsze ze nie musze systemu jeszcze raz instalowac. No i ze programy zostana :)

Bosman71

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-17, 22:10:43 »
No i tak zrobilem i rzeczywiscie srodowisko wrocilo do oryginalnej tapety itp...ale w menu sie nic nie zmienilo...nie wiem czasami czy jednak to co jest w menu nie jest zapisane gdzies indziej ...musze tylko poszukac gdzie.

Xax79

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-11-18, 10:55:09 »
2005-11-17 22:10:43 Bosman71 napisał:

> No i tak zrobilem i rzeczywiscie srodowisko wrocilo do oryginalnej tapety itp...ale w menu sie
 > nic nie zmienilo...nie wiem czasami czy jednak to co jest w menu nie jest zapisane gdzies
 > indziej ...musze tylko poszukac gdzie.
 >

Az taki specem od KDE nie jestem, ale zaryzykuje stwierdzenie ze w kde nie ma czegos takiego jak globalny plik z zawartoscia menu. Podczas pierwszego uruchomienia przez danego uzytkownika kde skanuje katalog /usr/kde/ i na jego podstawie tworzy menu indywidualne, ktore w dalszym etapie uzytkowania jest wykorzystywane. Wszelkie modyfikacje dokonywane przez uzytkownika w menu (min programem kmenuedit) maja zasieg lokalny, czyli tylko dla danego uzytkownika.

To jest oczywiscie tylko teoria i moge sie mylic, ale globalnego pliku z menu kde nie znalazlem. Zastanow sie raczej, czy podczas zabawy, o ktorej wspominasz w pierwszym poscie nie wykasowales / odinstalowales sobie czegos nadmiarowo.
Jednym z mozliwych i najpewniejszych rozwiazan tego problemu jest ponowna instalacja kde.

Pzdr.

zebra

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-11-18, 16:50:59 »
Zaraz, zaraz. Nie wiem jaki masz system. Robiło mi sie podobnie na Mandrake 10.1. Wystarczyło przeładować menu, a było to gdzies menu-> system -> konfiguracja ->konfiguracja pulpitu  a dalej wygląd i zachowanie -> panele -> (zakładka) menu ->modyfikuj menu KDE i po prostu zapisz

Ewentualnie jak zginęło to wejście do konfiguracji to spróbuj kliknąc prawym jakis plik - właściwości i przy typ kliknac ikonke, zmienic cokolwiek (np dodac w kolejce jakis program), zastosuj i ok, wtedy przeładuje menu.

Wszystko to zadziała, o ile nie odinstalowałes przypadkiem jakis funkcji KDE.

zebra

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-11-18, 16:53:20 »
wejście do konfiguracji pulpitu:
kcontrol -caption \\"%c\\" %i %m

Bosman71

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-11-23, 21:01:18 »
System moj to Mandrvia 2006 x86_64bit.

Wreszcie mi sie udalo. W katalogu /home/user byl katalog /.menu no i sie wkurzylem i go dziabnalem :) No i teraz nie ma problemu...wszystko wrocilo do normy. Moge spokojnie wrocic do pisania w Eclipsie :)

Pozdrawiam, i sorki ze tak pozno pisalem....ale teraz dopiero mialem chwile czasu by znowu wrocic do linuxa :)

Dzieki za pomoc.

pjk

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-11-17, 00:13:11 »
Tak się zastanawiam nad pewną rzeczą, a mianowicie nad inną dystrybucją niż ta, z której korzystam teraz.
Od czasu (niedługiego) jak korzystam z linuxa, używałem najpierw Red Hat 9, potem Fedora i tak do dzisiaj. Mam ochotę wyprobować teraz Debiana 3.1 i z tej okazji nasunęło mi się pytanie. Czy pod względem stacji roboczej (html, php, mysql, C, itd.) jest on lepszy, gorszy czy może taki sam jak FC 4? I jak jest z rozpoznawaniem sprzętu przez Sarge'a, bo zawsze jak instaluję Fedorę a przy okazji zmienię sprzęt to mam jakieś kłopoty.
Pozdrawiam

Xax79

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-11-17, 00:19:10 »
2005-11-17 00:13:11 pjk napisał:

> Tak się zastanawiam nad pewną rzeczą, a mianowicie nad inną dystrybucją niż ta, z której
 > korzystam teraz.
 > Od czasu (niedługiego) jak korzystam z linuxa, używałem najpierw Red Hat 9, potem Fedora i tak
 > do dzisiaj. Mam ochotę wyprobować teraz Debiana 3.1 i z tej okazji nasunęło mi się pytanie. Czy
 > pod względem stacji roboczej (html, php, mysql, C, itd.) jest on lepszy, gorszy czy może taki
 > sam jak FC 4? I jak jest z rozpoznawaniem sprzętu przez Sarge'a, bo zawsze jak instaluję Fedorę
 > a przy okazji zmienię sprzęt to mam jakieś kłopoty.
 > Pozdrawiam

Moze nie na temat, ale poprosze o rozszyfrowanie tematu watku. Byc moze dwa debowe, ktore wypilem wplywaja na moje postrzeganie otoczenia, ale za cholere nie moge rozszyfrowac o co chodzi w tym tytule.

A teraz na temat. Jak szukasz czegos wymagajacego to z tych popularniejszych polecma Gentoo Linux (sam uzywam, nie zmienie dopoki bedzie tanszy niz winzgroza) lub Slacka (nigdy nie instalowalem i nie zamierzam, bo moze bardziej mi spasuje niz Gentoo, choc szczerze w to watpie).

pjk

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-11-17, 03:00:08 »
"Szjakysz ynny" to motyw z pewnej starej reklamy. Tak mi się jakoś przypomniało.
Fakt. Gentoo to naprawdę ciekawa propozycja, ale boję się, że za wysokie progi na lisie nogi. Chociaż jest teraz instalator graficzny to może se poradze.
Na razie muszę zlapać kogoś kto mi go spraezentuje.
Dzięki za sugestię.

chmooreck

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-11-17, 08:27:50 »
gentoo wbrew krazacym opiniom wcale nie jest szczegolnie trudne... co do instalacji (mowie o standardowej, bez instalatora)- chociaz dlugotrwala i wszystko trzeba zrobic samemu, to jest bardzo dobrze udokumentowana i bez problemu mozna ja na spokojnie przeprowadzic...

a juz potem jest mniodzio... tzn. zarzadzanie systemem, instalacja oprogramowania sa proste :-)
warunek: przydaloby sie miec lacze do internetu..

Maciek_Rutecki

  • Gość
Szjakysz ynny
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-11-17, 18:15:54 »
Zarówno Debian, Gentoo oraz Slackware nie są trudne, co prawda wymagają ręcznej modyfikacji plików konfiguracyjnych, ale istnieje dobra dokumentacja (także po polsku). Który wybrać, to kwestia intywidualnego wyboru. Ja używam Debiana i dla mnie jest idealny :-) , ale nie uważam innych za gorsze, każdy z nich pozwala naprawdę dobrze poznać systemy oparte na jądrze Linuksa.

--
Maciek