Nowe posty

Autor Wątek: Jak skonfigurować router do Neostrady na Linuxie?  (Przeczytany 2164 razy)

lulu

  • Gość
Jak skonfigurować router do Neostrady na Linuxie?
« dnia: 2005-11-16, 22:06:13 »
Dzien dobry mam 2 lacza i jeden serwer i chcialem wykonac przypisanie konkretnemu urzerowi (ip) konkretna trase na dane lacze ale z zazchowaniem ograniczenia transferu. do tej pory bylo jedno łacze i mark-i w cbq zdawaly swoje zadanie ale przy 2 laczach ponoc urzyc trzeba TOS ale ja o tym pojecia nie mam czy ktos mogl by mi pomoc(urzywam iptables ).
Pozdrawiam

  • Gość
Jak skonfigurować router do Neostrady na Linuxie?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-17, 10:42:10 »
2005-11-16 22:06:13 lulu napisał:

> Dzien dobry mam 2 lacza i jeden serwer i chcialem wykonac przypisanie konkretnemu urzerowi (ip)
 > konkretna trase na dane lacze ale z zazchowaniem ograniczenia transferu. do tej pory bylo jedno
 > łacze i mark-i w cbq zdawaly swoje zadanie ale przy 2 laczach ponoc urzyc trzeba TOS ale ja o
 > tym pojecia nie mam czy ktos mogl by mi pomoc(urzywam iptables ).
 > Pozdrawiam
Odsyłam do Advanced Routing HowTo i życzępowodzenia.

zielix

  • Gość
Jak skonfigurować router do Neostrady na Linuxie?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-16, 21:02:48 »
Mam Auroxa 8.0 i probuje zrobić z niego router do Neostrady który udostępniał by internet w sieci wewnętrznej. Do internetu mam router SpeedTouch 510 który jest podpięty do pierwszej karty sieciowej w komputerze z Auroxem. Druga karta sieciowa z tego komputera podpięta jest do switcha. Porobiłem odpowiednie wpisy dla tych kart sieciowych i zrobiłem masquerade ale komputery w sieci i tak nie mają internetu. Komp z Auroxem pinguje i internet i sieć wewętrzną. Kompy z sieci również pingują kompa z Auroxem. Brak tylko tego najważniejszego - internetu. Szukałem w internecie wszelkich informacji na ten temat i próbowałem już chyba wszystkich ale i tak nic to nie pomogło. Prosze o pomoc bo nie mam już na to żadnego pomysłu.

zielix

  • Gość
Jak skonfigurować router do Neostrady na Linuxie?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-16, 22:56:07 »
2005-11-16 21:02:48 zielix napisał:
Już działa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!