Nowe posty

Autor Wątek: Procesory 3gen z układem graficznym - czy warto, czy i jak działa?  (Przeczytany 26370 razy)

Zagiewa

  • Gość
Witam. Składam komputer i mam pewne wątpliwości co do grafiki. Komp będzie miał procka i3 3 generacji z układem graficznym dodatkowo ma mieć grafikę zewnętrzną NVIDIA. Mam kilka pytań w związku z tym układem APU
Na kompie będzie zainstalowana Fedora 21 najprawdopodobniej - w każdym bądź razie na pewno LINUX

1. Zainstaluje stery NVIDIA dla zewnętrznej grafiki, nie będzie to kolidowało w jakiś sposób z układem graficznym na procku?
2. Czy żeby ta grafika na procku działała potrzebuje zainstalować jakieś specjalne stery? a może system sam ją rozpozna podczas instalacji i sam doinstaluje co trzeba?
3. Jak grafika NVIDIA będzie działać to czy układ graficzny na procku będzie w tle ją w jakiś sposób wspomagał, przyśpieszy to coś?

No i najważniejsze czy jest sens w ogóle kupować taki procek skoro będę miał zewnętrzną NVIDIE?
Pomyślałem, że kupując procek z układem graficznym odciążę pracę procesora. Jeśli macie jakieś doświadczenie z tymi prockami chętnie posłucham

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Procesory 3gen z układem graficznym - czy warto, czy i jak działa?
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-06-13, 16:19:14 »
Ad.1. Nie.

Ad.2. Zgaduje że używa Mesa, więc są domyślnie zainstalowane,
alczkolwiek zawsze możesz przetestować
https://01.org/linuxgraphics/downloads

Ad.3. Nie. Bynajmniej nic o tym nie słyszałem.

Ad.4. Nie ma sensu, aczkolwiek (jeśli) jest w podobnej cenie co bez, lub tanszy to czemu by nie wziąść.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

majtol

  • Gość
Procesory 3gen z układem graficznym - czy warto, czy i jak działa?
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-06-16, 13:44:47 »
Na ostatnie pytanie odpowiadam: Jest sens, i niema się co zastanawiać! Wiesz ile pali taka nvidia? Minimum 200-300 wat!  Poza tym jak w procku grafika chodzi np. jak oglądasz film, badz słuchasz sobie np. radia, i oglądasz :) internet, to twój piecyk nie wyje jak odkurzacz. Ma to naprawdę wielę zalet :) Ja mam i5 2gen z intelhd cośtam, i naprawde jeśli nie gram w nic na Nvidźe, to ta PIECura naprawdę cicha jest. :)

Norbi100

  • Gość
Procesory 3gen z układem graficznym - czy warto, czy i jak działa?
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-06-16, 23:38:48 »
@majtol ma rację. U mnie w lapku mam i7 z kartą Intel HD Graphics 4600 a dodatkowo NVIDIA GeForce GT 845M i spokój bo ...... nie gram. Ale gdyby naszła mnie ochota to Nvidia zacznie pracować pełna parą a temperatura podskoczy - to pewne jak w banku ;)