Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Ubuntu 14.04 zaktualizowany do 14.10 Czarny ekran  (Przeczytany 11281 razy)

kloszuard

  • Gość
Ubuntu 14.04 zaktualizowany do 14.10 Czarny ekran
« dnia: 2015-05-15, 22:37:01 »
Witam ,jako że jestem nowym użytkownikiem Linuxa mało mi wiedzy na temat przywrócenia systemu do poprawnego działania, w moim przypadku do uruchomienia po automatycznej aktualizacji z wersji 14.04 na wersje ubuntu 14.10 ,po prostu wyskoczył komunikat "Czy zaktualizować system Ubuntu do wersji 14.10" długo się nie zastanawiałem i kliknąłem "OK" ,dosyć długo się to wszystko instalowało ściągało ,zakończyło ładnie pięknie jedynie podczas instalacji co jakiś czas wyskakiwał komunikat czy zamienić istniejący bodajże z tego co pamiętam plik rozruchu auto startu (ale stracisz dotychczasowe dane ) zamieniając na nowe i bojąc sie o rozruch klikałem aby dane zostały stare czyli żeby nie zamieniać nowymi plikami rozruchu no i się narobiło że Linux Ubuntu po wyborze systemu w GRUBIE wgrywa linuxa dosyć długo bo prawie aż do momentu gdy ma wyskoczyć już ekran linuxa a w rzeczywistości robi się czarny ekran i miga biała kreseczka w lewym górnym rogu ,doradźcie jak to naprawić aby startowało normalnie o ile jest taka możliwość ,bo myślę że istnieje jakiś sposób aby to naprawić .

Dodam że mam dwa systemy na jednym dysku Win7 i Ubuntu na osobnej partycji ,Win7 wgrywa się bez problemu natomiast Ubuntu tylko moge wgrać w trybie awaryjnym czy jakoś tak po wyborze w GRUBIE ale nei wiem co dalej aby go reanimować nie znam komend jak to ŚWIEŻAK

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • 1709
    • Zobacz profil
Ubuntu 14.04 zaktualizowany do 14.10 Czarny ekran
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-05-15, 23:15:50 »
Dla takich jak ty stworzono graficzne narzedzie
http://www.ubucentrum.net/2011/07/boot-repair-naprawa-bootloadera-kilkoma.html

W linku masz link gdzie masz iso , przenosisz na pendriva czy cd,
a potem uzywasz.
Jak nie pomoze to bedziesz musial na nowo zainstalowac Ubuntu, takze sie przygotuj.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

kloszuard

  • Gość
Ubuntu 14.04 zaktualizowany do 14.10 Czarny ekran
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-05-15, 23:34:14 »
faktycznie takim jak mi to trzeba tlumaczyć ,wiem że za szkołe trzeba płacić ale nie wiem co mam ściągnąć czy mam wpisać te polecenia co w poradniku są

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • 1709
    • Zobacz profil
Ubuntu 14.04 zaktualizowany do 14.10 Czarny ekran
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-05-16, 08:12:28 »
A bo linku nie ma w linkach glebiej, nie wiem czemu.
Aczkolwiek mozesz sprawdzisz te iso
http://sourceforge.net/projects/boot-repair-cd/

Poradnik
http://linuxiarze.pl/boot-repair/
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

kloszuard

  • Gość
Ubuntu 14.04 zaktualizowany do 14.10 Czarny ekran
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-05-16, 13:22:45 »
Po zastosowaniu sie do ostatniego posta nie przyniosło to żadnych rezultatów ,dalej Linux staje w tym samym momencie co przed zastosowaniem zmian z poradnika, doczytałem że mozna wcisnąć klawisze Ctrl+Alt+F2 i po tym wyskakuje mi to co na zdjęciu może to zobrazuje mój problem bardziej ,mówię rozruch jest GRUB sie wgrywa startuje ale przy samym końcu po planszach fioletowych z napisem ubuntu robi sie czarny ekran i mryga znacznik w lewym górnym rogu i na tym koniec ,poniżej zdjęcie po wciśnięciu kombinacji klawiszy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a725380a5f13bb2b.html

kloszuard

  • Gość
Ubuntu 14.04 zaktualizowany do 14.10 Czarny ekran
« Odpowiedź #5 dnia: 2015-05-17, 23:10:49 »
niestety nic nie pozostało innego jak zainstalować na nowo tyle że odrazu Ubuntu 15.04 ,i jest okej oprócz jednej mianowicie rzeczy ,a mianowicie po instalacji komunikatora Tlen 7.0.2.1 nie mam ikonki w Trayu ,czytam czytam latam po forum i nigdzie zbytnio o tym komunikatorze nie pisze ,moze tu uzyskam odpowiedz

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • 1709
    • Zobacz profil
Ubuntu 14.04 zaktualizowany do 14.10 Czarny ekran
« Odpowiedź #6 dnia: 2015-05-17, 23:39:40 »
- Zakladaj nowe tematy do nowych problemow bo moderatorzy sie oto upominaja.
- Generalnie jak jakas mi aplikacja nie dziala to staram sie ( nie zawsze )
  zglosic problem developerowi ktory to napisal.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline

  • Users
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Ubuntu 14.04 zaktualizowany do 14.10 Czarny ekran
« Odpowiedź #7 dnia: 2015-05-18, 19:25:47 »
Kiedyś w takich wypadkach pomagał program alltray. Musisz sam sprawdzić.

majtol

  • Gość
Ubuntu 14.04 zaktualizowany do 14.10 Czarny ekran
« Odpowiedź #8 dnia: 2015-05-20, 09:24:24 »
Witaj kloszuard,
A nie myslales ze murzyn ci tylek przez monitor wystawia? :) (Taki zart)
Z doswiadczenia wiem, ze Ubuntu sie nie aktualizuje, z Ubuntu jak z windowsem, nowa wersja nagrana na CD, format c: i czysta instalacja na dysku.. ehh. Gdy dorosniesz w obsludze ubu, proponuje Ci przesiasc sie na Debiana. Zapytasz czemu? A no wlasnie zeby nie bylo takich czarnych ekranow. Zasadniczo Debian to takie ubuntu bez konfiguratorow. Robisz rzeczy w plikach samemu, a nie klikasz myszka. Poza tym, jak w ubu wszystko zmienia sie z wersji na wersje, o debianie nie mozna tego powiedziec, bo nawet jak na starym forum cos wyczytasz i tak zasadniczo bedzie dzialac..

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Ubuntu 14.04 zaktualizowany do 14.10 Czarny ekran
« Odpowiedź #9 dnia: 2015-05-20, 17:16:26 »
Cytat: majtol
Witaj kloszuard,
A nie myslales ze murzyn ci tylek przez monitor wystawia? :) (Taki zart)
Z doswiadczenia wiem, ze Ubuntu sie nie aktualizuje, z Ubuntu jak z windowsem, nowa wersja nagrana na CD, format c: i czysta instalacja na dysku.. ehh. Gdy dorosniesz w obsludze ubu, proponuje Ci przesiasc sie na Debiana. Zapytasz czemu? A no wlasnie zeby nie bylo takich czarnych ekranow. Zasadniczo Debian to takie ubuntu bez konfiguratorow. Robisz rzeczy w plikach samemu, a nie klikasz myszka. Poza tym, jak w ubu wszystko zmienia sie z wersji na wersje, o debianie nie mozna tego powiedziec, bo nawet jak na starym forum cos wyczytasz i tak zasadniczo bedzie dzialac..
Nie do końca.
Mimo mojej alergii na i do Ubuntu muszę przyznać, że apt-get dist-upgrade działa na Ubuntu.
Pisanie więc o jakiś formatach windowsopodobnych jest raczej nie na miejscu i pozbawione jest sensu.

Dodatkowo powiedzieć należy, że Ubuntu to taki Debian ( a nie odwrotnie ) tyle, że jest to system przeładowany z racji błędnej idei full wypas.
Z wielu też powodów Ubuntu paradoksalnie przestao już przypominać Linuksa, ekipa z Canonical pewnie i w niedalekiej przyszłości zamknie kod źródłowy z tym swoim Unity i trzeba będzie bulić za coś co będzie działać w bardzo podobny sposób do Windowsa i jeśli ma tu być o nim mowa.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

majtol

  • Gość
Ubuntu 14.04 zaktualizowany do 14.10 Czarny ekran
« Odpowiedź #10 dnia: 2015-05-20, 19:08:27 »
Cytat: Lord Darius
Cytat: majtol
Witaj kloszuard,
A nie myslales ze murzyn ci tylek przez monitor wystawia? :) (Taki zart)
Z doswiadczenia wiem, ze Ubuntu sie nie aktualizuje, z Ubuntu jak z windowsem, nowa wersja nagrana na CD, format c: i czysta instalacja na dysku.. ehh. Gdy dorosniesz w obsludze ubu, proponuje Ci przesiasc sie na Debiana. Zapytasz czemu? A no wlasnie zeby nie bylo takich czarnych ekranow. Zasadniczo Debian to takie ubuntu bez konfiguratorow. Robisz rzeczy w plikach samemu, a nie klikasz myszka. Poza tym, jak w ubu wszystko zmienia sie z wersji na wersje, o debianie nie mozna tego powiedziec, bo nawet jak na starym forum cos wyczytasz i tak zasadniczo bedzie dzialac..
Nie do końca.
Mimo mojej alergii na i do Ubuntu muszę przyznać, że apt-get dist-upgrade działa na Ubuntu.
Pisanie więc o jakiś formatach windowsopodobnych jest raczej nie na miejscu i pozbawione jest sensu.

Dodatkowo powiedzieć należy, że Ubuntu to taki Debian ( a nie odwrotnie ) tyle, że jest to system przeładowany z racji błędnej idei full wypas.
Z wielu też powodów Ubuntu paradoksalnie przestao już przypominać Linuksa, ekipa z Canonical pewnie i w niedalekiej przyszłości zamknie kod źródłowy z tym swoim Unity i trzeba będzie bulić za coś co będzie działać w bardzo podobny sposób do Windowsa i jeśli ma tu być o nim mowa.
Sensei.