Nowe posty

Autor Wątek: openSUSE 13.2 WiFi widzi sieć a nie może się z nią połączyć  (Przeczytany 5177 razy)

Xxx12

  • Gość
mam zainstalowany openSUSE 13.2 i windows 7
karta sieciowa gigabyte wifi z chipsetem intel

pod windows 7 nie ma żadnych problemów i wifi zawsze łączy bez problemu

a pod openSUSE jak byłem w jednym miejscu łączyłem się za pierwszym razem przez wicked service poźniej jak nie chciało działać zmieniłem na network manager i wszystko było ok
następnie przeprowadziłem się z komputerem w inne miejsce (inny router WiFi) gdzie od początku w openSUSE przez network manager nie mogłem się połączyć z siecią zmieniałem na wicked service ale też nie da się połączyć tzn. sieci WiFi w zasięgu są widoczne, wybieram moją, wpisuje właściwe hasło i nie łączy się z moją siecią WiFi
Próbowałem zmieniać różne opcje ale ciągle nie chce się połączyć

po połączeniu wszystkie ustawienia powinny się pobrać przez DHCP

Ktoś podpowie jak to naprawić??

Offline

  • Users
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
openSUSE 13.2 WiFi widzi sieć a nie może się z nią połączyć
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-04-27, 08:22:50 »
Próbowałeś restartować router?

R3likt5

  • Gość
openSUSE 13.2 WiFi widzi sieć a nie może się z nią połączyć
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-04-28, 12:03:16 »
najpierw sprawdź czy masz aktulane sterowniki do tej karty sieciowej.Bywa tak ,że starszy sterownik zrywa połączenie podczas autoryzacji. Możliwe jest też, że nowsze sterowniki maja jakiś błąd i trzeba zainstalować starszą wersje. Napisz ja wyszlo j-ak to nie będziemy konfigurować ..../////
Może być też tak że  router ma małą pule adresów DHCP i wywala Ciebie bo ktoś jeszcze korzysta z sieci- łatwo to zmienić w ustawieniach

Xxx12

  • Gość
openSUSE 13.2 WiFi widzi sieć a nie może się z nią połączyć
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-05-05, 18:19:58 »
Próbowałem restartować router. Router ma pule adresów DHCP na pewno 4, a ja próbuję się podłączyć sam.
Do routerów nie zabezpieczonych "Darmowe_Orange_WiFi" i "Orange_FunSpot" bo takie mam w okolicy, mogę się połączyć bez probremu.
A jak próbuję się podłączyć do swojego (WPA2-PSK, 802.11g) przez Network Manager w KDE pojawia się komunikat "Konfigurowanie interfejsu" i tyle, nie połączy się.
W ustawieniach mam: nazwa urządzenia: wlp2s0; i nazwa modułu jądra: iwlwifi
moja karta sieciowa to GIGABYT GC-WB867D-I chipset: intel

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
openSUSE 13.2 WiFi widzi sieć a nie może się z nią połączyć
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-05-06, 20:31:31 »
Spróbuj jeszcze raz skonfigurować wifi wg. poniższego poradnika.
http://susek.info/513/Konfiguracja-WiFi
Czy masz zainstalowany pakiet wpa_supplicant?