Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
Dzisiaj o 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Ściezka dostępu do innej partycji  (Przeczytany 3551 razy)

Offline 920806

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Ściezka dostępu do innej partycji
« dnia: 2015-04-16, 20:47:33 »
Hej ,mam drobny problem :) mam 3 partycje , z czego na jednej jest Windows, na drugiej partycja z danymi i na 3 jest mój linux , i problem leży w tym ze jestem dość nowym użytkownikiem linuxa i nie za wiele potrafię :( ale chce to zmienić ,bo uważam ze sprawia mi o wiele większy fun niż Windows ...wrama do tematu , plik wazy 28 gb , i jest za duży żeby był na partycji z linuxem ,więc jest na partycji z Danymi ,nie wiem jaką ścieżkę wpisać żeby program mi to odczytał ..nie wiem jak to "ugryźć" ...pomocy

Dystrybucja : Kali-linux
Laptop
Steve Wozniak nie wiedział .. ~ ~ https://www.youtube.com/watch?v=FG1AQcGGSec ~~ / "Uparty jak nigdy" /P3@CE , L0\/E & rock'|\|'roII

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Ściezka dostępu do innej partycji
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-04-16, 21:38:22 »
Czy wyście wszyscy pierd*lca dostali z tym Kali? Prawo jazdy robiłeś na 7 litrowym Mustangu? Jako czytankę do angielskiego miałeś Hamleta w oryginalnej pisowni? Pływać się uczyłeś na środku Atlantyku? Pierwsze w życiu zwierzątko to  był grzechotnik?

Zacznij od dystrybucji dla początkujących: Ubuntu, Mint, Suse, Fedora. Na kali niewiele się pouczysz a możesz zrobić sobie albo komuś krzywdę. To, że próbujesz użyć dystrybucji dla profesjonalistów nie robi z Ciebie profesjonalisty.

Co na rany Linusa ma Kali, czego nie mają inne dystrybucje  (poza etykietką "Linux dla H4x10rów")?
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Norbi100

  • Gość
Ściezka dostępu do innej partycji
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-04-17, 00:23:13 »
Zamknijcie ten temat bo to jest żałosne - narobiło się ''hakjerów pryszczatych'' co widać po postach, instalują Kali a nie potrafią nic.

Offline 920806

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Ściezka dostępu do innej partycji
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-04-17, 09:30:43 »
ludzie co z wami ?! co to za określenia "Hakier" pryszczaty ??  Czuję się urazony poziomem tych wypowiedzi , gnojki , zapomniały woły jak cielem były :/ niech was diabli  "ADMINISTRATORZY" wielcy
Steve Wozniak nie wiedział .. ~ ~ https://www.youtube.com/watch?v=FG1AQcGGSec ~~ / "Uparty jak nigdy" /P3@CE , L0\/E & rock'|\|'roII

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Ściezka dostępu do innej partycji
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-04-17, 18:01:28 »
Może w punktach, bo inaczej nie dotrze.

1. "ADMINISTRATORZY" wielcy - w komputerach siedzę od 25 lat. Profesjonalnie od 15. Jestem administratorem i developerem w jednym z dot-gov'ów, w tym systemów mission-critical.

2. Zapomniały woły jak cielem były - rocznie wydaję na książki specjalistyczne między 1000 a 2000 zł z własnej kieszeni, nie licząc książek kupowanych przez pracodawcę. Na naukę nowych rzeczy i pogłębianie wiedzy o starych poświęcam paręnaście godzin tygodniowo. W sumie przeczytanych książek "z branży" mam na półkach z 5-6 metrów plus kilkaset mega ebooków. Po polsku, angielsku, niemiecku.

3. Mam na koncie kilka specjalizowanych wersji Linuksa robionych "od zera" z kodu źródłowego, nie bazując na żadnej istniejącej dystrybucji. W tym jeden mission-critical.

To tyle w sprawie bezpośredniego kontrataku z Twojej strony na mogą osobę. Teraz na temat Twojego pytania.

4. Kali jest specjalizowanym systemem do konkretnego zadania, przeznaczonym wyłącznie dla zaawansowanych specjalistów z dziedziny zabezpieczeń. To nie jest opinia moja, tylko twórców Kali. ("Czy Kali jest dla mnie?" z ich FAQ).

5. Jesteś fąfnastym początkującym zadającym pytania o Kali. Cierpliwość moderatorów skończyła się kilku noobów temu. Zadajesz pytania o używanie Kali, to znaczy że nie jesteś jego grupą docelową. Wszystko co jest w Kali masz w Debianie (na podstawie którego zrobiono Kali). Problemem Kali jest to, że z niego wycięto trochę funkcji, więc wiele rzeczy nie działa albo działa inaczej, niż w systemach ogólnego przeznaczenia. Kali nie jest systemem ogólnego przeznaczenia. Formą zabezpieczenia Kali przez noobami jest to, że niektóre rzeczy w Kali nie działają :)

6. Pytanie, które zadałeś gwałcąc wszelkie reguły gramatyki, ortografii i pisowni świadczy, że nie zadałeś sobie najmniejszego trudu wyszukania rozwiązania samemu. Montowanie i obsługa partycji jest zawsze pierwszym rozdziałem każdego z miliona tutoriali dostępnych w internecie, także po polsku, w tym także na portalu linux.pl. Otrzymałbyś satysfakcjonującą odpowiedź, jakby pytanie brzmiało: "Robiłem według tutoriala na stronach X, Y i Z. Polecenia D, E i F z tych stron nie działają a powinny. Pokazują się błędy M, N i P. Wyczerpałem wszystkie dostępne dokumentacje, pomóżcie". Na takie pytanie dostałbyś pewnie wielostronnicową odpowiedź z przykładami. Ja uczę się bez przerwy od 25 lat niemałym nakładem sił i środków. Więc wybacz, ale żeby dostać wiedzę za darmo, trzeba wykazać się czymś ze swojej strony. A jak ktoś wykaże się własną pracą (choćby w poprawne sformułowanie pytania i przeczytanie FAQ i RTFM), do często dostaje ode mnie wielostronnicowe odpowiedzi (czasami nawet poza listą) z referencjami do dokumentacji.

P.S. A Norbi100 faktycznie trochę przesadził, ale dokładnie takie jest odczucie każdego, kto widzi pytania o rzeczy absolutnie podstawowe do "użytkownika" Kali. Trochę jakbyś się pytał na forum Subaru, jak się otwiera bak w swoim nowiuśkim STi w full opcji...
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Norbi100

  • Gość
Ściezka dostępu do innej partycji
« Odpowiedź #5 dnia: 2015-04-17, 19:59:44 »
Nie, nie przesadziłem. Po prostu napisałem dokładnie to co o czym pomyślałem zaraz po przeczytaniu posta a widzę że takie same odczucia mają też inni.
Powtórzę więc łagodniej - Kali Linux nie jest dla ciebie @920806
I jeszcze długo nie będzie.
Zainstaluj Debiana i po sprawie.

Offline 920806

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Ściezka dostępu do innej partycji
« Odpowiedź #6 dnia: 2015-04-18, 19:59:50 »
Drogi panie, Moderatorze :)
Na samym wsŧępie chcę dodać ze nie obraziłem nikogo w pierwszym poście (a dostałem plaska w twarz ).
Nie można tak wydawać wyroków na nowego użytkownika, bo nie wiecie o mnie nic.
Czy na prawdę lepiej komuś dopiec i od razu go zniechęcić do swojej "społeczności"? w takim razie to zabija  sens tego forum..wrzucając mnie do szufladki pod tytułem "pryszczaty Hakier" . Na szczęście zbyt uparta jednostka ze mnie, szybko się nie poddaję (dłubałem o tym w internecie od 4 dni ,ale nie wiedziałem jak dokładnie sformułować pytanie...takie "zaćmienie") nie mówcie ze czasem i wy czegoś takiego nie macie, chcecie coś ale nie wiecie jak o to zapytać.
Uświadomił mnie pan i zmienię tą dystrybucję, byłem/i nadal jestem w szoku takiego ataku na mnie ,forum jest publiczne a tak wykształceni ludzie jak Wy powinni przewidzieć ze tacy ludzie jak Ja w końcu pękną i odwołają się do takiego miejsca.
Przyznaje ze nie wiedziałem jak się za to wszystko zabrać , ale teraz już wiem i sporo pracy przede mną .
Jedyne i ostatnie pytanie jakie mogę chcieć do was mieć, to jak powinienem się zabrać do całej tematyki by móc usiąść kiedyś przy Kalim :) ? Czy to pytanie tez razi wasze uczucia .. Jeśli tak to skasujcie temat.. Pozdrawiam
Steve Wozniak nie wiedział .. ~ ~ https://www.youtube.com/watch?v=FG1AQcGGSec ~~ / "Uparty jak nigdy" /P3@CE , L0\/E & rock'|\|'roII

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Ściezka dostępu do innej partycji
« Odpowiedź #7 dnia: 2015-04-18, 20:20:50 »
Wtrącę się.
Uważam, ze kolega pkraszewski użył za ostrego słowa, cenzo wulgara, który moim zdaniem nie był potrzebny.
Nasz język często bywa kąśliwy z racji częstego de facto zajmowania się rzeczami, które pozbawiają empatii i sprawiają, że cyfry człowiekowi przysłaniają oczy i mózg.
Jednak słowo te było za ostre.

Kolega norbi100 również jest proszony o to aby pewne opinie na temat innych zachować dla siebie, co pozwoli nam wszystkim uniknąć uzasadnionych protestów typu " dostałem plaska w twarz".
Z czym się zgadzam.

Cytat: 920806
Jedyne i ostatnie pytanie jakie mogę chcieć do was mieć, to jak powinienem się zabrać do całej tematyki by móc usiąść kiedyś przy Kalim :) ? Czy to pytanie tez razi wasze uczucia .. Jeśli tak to skasujcie temat.. Pozdrawiam
Odpowiedź już praktycznie dostałeś.
Debian, a najlepiej Arch + fora + systemowy man.
Zacznij od tego.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Ściezka dostępu do innej partycji
« Odpowiedź #8 dnia: 2015-04-18, 21:56:53 »
Cytat: 920806
jak powinienem się zabrać do całej tematyki by móc usiąść kiedyś przy Kalim :)
Cały czas nie rozumiesz istoty istnienia dystrybucji Kali. Cały czas nie rozumiem całego hype, że wszyscy chcą używać Kali, a chęć jest odwrotnie proporcjonalna do umiejętności.

Kali powstało w jednym celu, i użycie go w innym celu nie ma sensu, co jest wyraźnie napisane w FAQ Kali.

Kali powstał dla zaawansowanych pentesterów jako rodzaj szwajcarskiego scyzoryka - ale takiego, którego ostrza zwykłemu użytkownikowi (ZU) nic nie dają. Dla pentestera jest wygoda, bo ma wszystko w jednym miejscu. Dla ZU system jest dziwnie skonfigurowany, ma dziwne uprawnienia, ma wycięte dużo driverów, ma przerobiony kernel. To trochę jak z wyczynowymi pistoletami sportowymi: zwykły pistolet ma bezpiecznik, solidną sprężynę na spuście, itp. Wyczynówka ma spust delikatny jak piórko i brak zabezpieczeń, które ważą i zmniejszają płynność pracy broni. Osoba nie przeszkolona w najlepszym razie ostrzela sufit, w najgorszym strzeli sobie w stopę.

Z Kali jest tak samo - z defaulta pracujesz na roocie (co jest skrajnie niebezpieczne, zwłaszcza dla początkujących - jedna literówka w komendzie może wysłać całą zawartość dysku w p*zdu). Umieszczone na nim narzędzia mogą poważnie zakłócić pracę sieci w której jesteś połączony (co przy odpowiednio złośliwym zbiegu okoliczności może ci posadzić na karku prokuratora). Ze względu na specyficzne założenia konstrukcyjne uczy złych nawyków (patrz praca na roocie).

To po wuja w ogóle powstało Kali? Jak jesteś osobą zawodowo robiącą testy penetracyjne (oczywiście zamówione), to DVD albo USB z Kali dostarcza ci wszelkich narzędzi do badań w jednym pakiecie. Tylko to i aż to. Jeżeli nie jesteś pentesterem albo administratorem w profilu defense/security, Kali nie ma nic ciekawego do zaoferowania w porównaniu do Debiana, Ubuntu czy jakiegokolwiek innego Linuksa z przyzwoitą bazą pakietów.

@Lord Darius: Krytyka przyjęta, przepraszam użytkownika 920806 za mój pierwszy post. Co nie zmienia faktu, że przydałby się mały quiz na stronie Kali - jak nie odpowiesz na 20 pytań, nie ściągniesz.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline 920806

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Ściezka dostępu do innej partycji
« Odpowiedź #9 dnia: 2015-04-18, 22:15:40 »
powiem tak ... interesuję się tą tematyką i chciał bym wejść w nią głębiej .. dla czego ? bo interesuję mnie bezpieczeństwo,dla tego chciał bym uzyskać jakieś konkretne informację tutaj , w internecie nie raz jest wszystko i nic ..
Steve Wozniak nie wiedział .. ~ ~ https://www.youtube.com/watch?v=FG1AQcGGSec ~~ / "Uparty jak nigdy" /P3@CE , L0\/E & rock'|\|'roII

Norbi100

  • Gość
Ściezka dostępu do innej partycji
« Odpowiedź #10 dnia: 2015-04-19, 07:12:16 »
@pkraszewski - nic dodać, nic ująć.

''Kolega norbi100 również jest proszony o to aby pewne opinie na temat innych zachować dla siebie, co pozwoli nam wszystkim uniknąć uzasadnionych protestów typu " dostałem plaska w twarz".
Z czym się zgadzam.''

Kolega moderator zapomniał że nie jest to forum prywatne tylko publiczne więc można na nim dyskutować jak również opisywać swoje uczucia/odczucia co nie jest ani niezgodne z netykietą ani z ogólnie przyjętymi zasadami dobrego wychowania.

Wracając de sedna dalej polecam instalację jakiegoś innego distro pomimo tego że mam szacunek dla osób upartych i dążących do celu. Nie było moim zamiarem kogokolwiek obrażać ale zrozum człowiecze że fraza typu ''Kali Linux'' i tak banalne pytania u forumowiczów wywołują odruch taki jakiego właśnie doświadczyłeś. To tak jak na forum o Windows jakiś user zadaje idiotyczne pytanie a na końcu pisze że używa Windows 7 Ultimate. Oczywiście pobrany z torrentów. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dążeniu dom celu.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Ściezka dostępu do innej partycji
« Odpowiedź #11 dnia: 2015-04-19, 09:27:16 »
Cytat: Norbi100
@pkraszewski - nic dodać, nic ująć.


Kolega moderator zapomniał że nie jest to forum prywatne tylko publiczne więc można na nim dyskutować jak również opisywać swoje uczucia/odczucia co nie jest ani niezgodne z netykietą ani z ogólnie przyjętymi zasadami dobrego wychowania.
Radzę zastanowić się nad owymi zasadami, nad definicją netykiety też. Żeby nie przeciągać - tylko kilka zdań.
Pamiętaj na przyszłość kolego Norbi100, że po drugiej stronie siedzi użytkownik, często zaczynający swą przygodę z Linuksem i jest to istota z krwi i kości, mająca swoje uczucia, ulegająca emocjom.
Zgadzam się z jego opinią, że dostał w pysk jak to sam określił, a Ty jeszcze dałeś mu kopa, sarkastycznie nazywając pryszczatym hakjerem.

Kolego Norbi100, podkreślam po raz ostatni. Takie opinie proszę zachować na przyszłość dla siebie.
Tutaj obowiązuje zasada niestosowania obraźliwych zwrotów. Tyle w temacie.

Cytat: Norbi100
Zamknijcie ten temat bo to jest żałosne - narobiło się ''hakjerów pryszczatych'' co widać po postach, instalują Kali a nie potrafią nic.
Pozwolisz, że sami zadecydujemy o ew. zamknięciu lub zrobią to Administratorzy
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline 920806

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Ściezka dostępu do innej partycji
« Odpowiedź #12 dnia: 2015-04-19, 10:24:27 »
To forum publiczne ,masz racje . Dla tego bardziej boli ,bo kultura tych wypowiedzi była okropna.. Juz tego nie ciągnijmy ;) Nie pozbędziecie sie mnie już z waszego społeczeństwa :) a Ja sobie zainstaluje debiana i zaczne od początku,choć nie za bardzo rozumiem co tam takiego jest, co waszyn zdaniem sprawia że powinienem zacząć od tej dystrybucji. To znaczy rozumiem, ale tu chodzi o samo poruszanie się w konsoli,i nie wiem co tam takiego jest ,jakiś samouk jak w simsach(takie odnosze wrażenie :p)? bo chyba wątpie ,myśle że raczej powinienem ćwiczyć tę konsole,a przecież kali też ma konsole . Czytałem o plusach i minusach (debiana)itd. Ale nie przemawiają do mnie..wiec czy nie lepiej dłubać choć troszkę w środowisku do którego się dąży? Takie wrzucanie się na głęboką wode to przeciez nie oznaka głupoty ( nie w każdym przypadku) ;p wiem że nic nie wiem :) albo wiem za mało ,ale serio winda przy linuxie to jak golf 4 przy mustangu :D niby fajny ale mustang fajniejszy , nie odstrasza mnie środowisko tekstowe ,wręcz przeciwni sprawia mi to ogromną "frajde:) a to na czym pracuje to router zwyczajnie podłączony do kontaktu z prądem,na czas ćwiczeń wszelkie routery podłaczone do sieci w domu są WYŁĄCZANE ze względów bezpieczeństwa :) własnie dla tego zeby nie zrobić krzywdy sobie i komuś. Znam konsekwencje prawne.. Bo mam tez kilka książek za które sam płace ,właśnie na temat bezpieczeństwa . Troszkę temat juz znam :)
Steve Wozniak nie wiedział .. ~ ~ https://www.youtube.com/watch?v=FG1AQcGGSec ~~ / "Uparty jak nigdy" /P3@CE , L0\/E & rock'|\|'roII

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Ściezka dostępu do innej partycji
« Odpowiedź #13 dnia: 2015-04-19, 22:24:24 »
Cytat: 920806
To forum publiczne ,masz racje . Dla tego bardziej boli ,bo kultura tych wypowiedzi była okropna.. Juz tego nie ciągnijmy ;) Nie pozbędziecie sie mnie już z waszego społeczeństwa :) a Ja sobie zainstaluje debiana i zaczne od początku,choć nie za bardzo rozumiem co tam takiego jest, co waszyn zdaniem sprawia że powinienem zacząć od tej dystrybucji.
Miło z racji  podjętej przez Ciebie decyzji.
Dla lepszego rozumienia treści, następnym razem pisz na tym forum z poszanowaniem zasad poprawnej ortografii i stylistyki.

Wątek zamykam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version