Nowe posty

Autor Wątek: Nowy serwis o tymatyce linux i inne.  (Przeczytany 397 razy)

queju

  • Gość
Nowy serwis o tymatyce linux i inne.
« dnia: 2005-11-16, 11:17:56 »
Witam
Mam problem ze sterownikami NVidia.
Otoz za kazdym razem jak uruchamiam Linuxa.. musze instalowac od nowa sterowniki przez instalator ten ze strony NVidia. Po zainstalowaniu nawet nie musze przekonfigurowywac XOrga bo w nim jest wszystko ok... i X startuja bez problemu.
Ale musze to robic po karzdym restarcie.
Wydaje mi sie ze powodem sa wczesniejsze sterowniki pobierane przez apt. (Na poczatku mialem sterowniki ze strony i wszystko bylo ok... pozniej zainstalowalem te z APT.. bo niestety chcialem cos sprawdzic... i kiedy wrocilem do tych ze strony.. zaczelo sie cos chrzanic)
Sterowniki to  
NVIDIA-Linux-x86-1.0-7676-pkg1.run
jajko 2.6.11.4
Jade na Debianie testing ...
Dzieki za pomoc.

darvark

  • Gość
Nowy serwis o tymatyce linux i inne.
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-16, 12:32:59 »
moze to glupie pytanie a usuwales (lub instalator sam usuwal) sterowniki z apt-get?? a druga sprawa czemu sadzisz ze za kazdym razem musisz na nowo instalowac sterowniki?

queju

  • Gość
Nowy serwis o tymatyce linux i inne.
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-16, 16:10:47 »
2005-11-16 12:32:59 darvark napisał:

> moze to glupie pytanie a usuwales (lub instalator sam usuwal) sterowniki z apt-get?? a druga
 > sprawa czemu sadzisz ze za kazdym razem musisz na nowo instalowac sterowniki?

Instalator usuwa wszystko... (przynajmnie wyswietla cos ze usuwa)... i sam tez usuwalem juz wszystko co jest zwiazane z nVidia przez apt-get remove nvidia*...
Moze inaczej mam to usunac?
A musze instalowac bo gdy startuja Xy.. po restarcie wyswietla sie okinko ze nie moze zaladowac Xow..
Po ponownym uruchomieniu instalatora wszystko jest OK....

gentoo437

  • Gość
Nowy serwis o tymatyce linux i inne.
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-16, 08:48:04 »
Założyłem stronkę będę strał się ją rozbudowywać www.e-linux.prv.pl możecie wpisać się tam do księgi :)