Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: jak zainstalować wtyczke Flash Player na elementary os luna  (Przeczytany 7808 razy)

ambrozykleks

  • Gość
Mam taki kłopot, wyskakuje mi taki komunikat gdy chciałem obejrzec  konferencję online na clickwebinar:

"Ups!
Wygląda na to, że wersja wtyczki Flash Player jest nieaktualna.

Chcesz w pełni korzystać z wszystkich funkcjonalności ClickMeeting? Zainstaluj najnowszą wersję
wtyczki i zacznij już teraz.To proste i zajmie zaledwie kilka chwil. "

Przeszukałem wszystko i teraz zwracam się o pomoc. Czy ktoś wie jak to poprawnie zrobić? Instalowałem ją według różnych wskazówek w internecie i poprostu nic dalej to samo wyskakuje. Żadnych błędów podczas wpisywania poleceń w terminalu nie ma. Ale może robiłem to źle.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3056
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
jak zainstalować wtyczke Flash Player na elementary os luna
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-03-15, 21:38:28 »
Ostatnia wersja Flasha dostępna na Linuksa: 11.2
Cytuj
UWAGA: Program Adobe Flash Player 11.2 będzie ostatnią nową wersją obsługującą platformę Linux. Firma Adobe będzie nadal wprowadzać poprawki dotyczące zabezpieczeń do programu Flash Player 11.2 dla systemu Linux.
Wersja flasha wymagana przez ClickMeeting: 11.3
Cytuj
What are the software requirements to run ClickMeeting?
(...)
Adobe® Flash® Player 11.3 for all users (hosts, presenters, participants, and administrators).
Swój żal i frustrację możesz skierować na następujący adres:
Cytuj
Adobe Systems Incorporated
345 Park Avenue
San Jose, CA 95110-2704
albo na następujący adres:
Cytuj
ClickMeeting Head Office
Ul. Arkońska 6/a3
80-387 Gdańsk
Błąd w żadnym wypadku nie leży po stronie Linuksa. Winne jest oprogramowanie firm trzecich.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
jak zainstalować wtyczke Flash Player na elementary os luna
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-03-15, 21:40:23 »
Nie wiem dlaczego ludzie nie opisują wykonanych przez siebie procedur, związanych założonym wątkiem.
Może należy zadbać tutaj o etat dla wróżbity?

1. Na Debianie przy odpowiednich wpisach w sources.list wystarczyło wklepać

apt-get install flashplugin-nonfree --reinstall
Jeśli to nie pomoże to:

2. Co takiego wykonałeś do tej pory.
3. Wklej tutaj zawartość Twojego sources.list
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

alvaro

  • Gość
jak zainstalować wtyczke Flash Player na elementary os luna
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-03-16, 04:59:00 »
Cytat: ambrozykleks
Mam taki kłopot, wyskakuje mi taki komunikat gdy chciałem obejrzec  konferencję online na clickwebinar:

"Ups!
Wygląda na to, że wersja wtyczki Flash Player jest nieaktualna.

Chcesz w pełni korzystać z wszystkich funkcjonalności ClickMeeting? Zainstaluj najnowszą wersję
wtyczki i zacznij już teraz.To proste i zajmie zaledwie kilka chwil. "

Przeszukałem wszystko i teraz zwracam się o pomoc. Czy ktoś wie jak to poprawnie zrobić? Instalowałem ją według różnych wskazówek w internecie i poprostu nic dalej to samo wyskakuje. Żadnych błędów podczas wpisywania poleceń w terminalu nie ma. Ale może robiłem to źle.
Jak zauważył pkraszewski ClickMeeting wymaga wtyczki Adobe Flash Player w wersji 11.3 lub wyższej.
Niestety, wtyczka Flash Player korzystająca z NPAPI (wykorzystywana przez takie przeglądarki jak Firefox/Iceweasel, SeaMonkey/Iceape czy starą Operę 12.x) dla systemu Linux oferowana bezpośrednio przez Adobe zatrzymała się na wersji 11.2. Dzięki partnerstwu z Google dostępna jest jednak wtyczka Flash Player korzystająca z PPAPI, która jest dołączana do przeglądarki Google Chrome. Można jej używać także w przeglądarkach bazujących na Chromium (Chromium, SRWare Iron, nowa Opera). W Debianie i pochodnych dostępny jest pakiet pepperflashplugin-nonfree ułatwiający instalację tej wtyczki w Chromium.
Dzięki Fresh Player Plugin możliwe jest także wykorzystanie wtyczki PPAPI w przeglądarkach posiadających obsługę wtyczek NPAPI (m.in. Firefox).
Możliwe jest także wykorzystanie wtyczki Adobe Flash Player przeznaczonej dla systemów z rodziny Windows w przeglądarkach wspierających NPAPI dzięki projektowi Pipelight. To rozwiązanie ma jednak szereg wad wynikających z niedopracowania WINE które jest tutaj wykorzystywane.

Podsumowując, oto możliwe rozwiązania:
1. Wykorzystanie przeglądarki Google Chrome.
2. Wykorzystanie przeglądarki opartej na Chromium (Chromium, SRWare Iron, nowa Opera). Należy tutaj pamiętać o posłużeniu się wtyczką Flash z przeglądarki Google Chrome (patrz: pepperflashplugin-nonfree).
3. Wykorzystanie dotychczasowej przeglądarki obsługującej wtyczki NPAPI (Firefox/Iceweasel, SeaMonkey/Iceape czy starej Opery 12.x) i skorzystanie z Fresh Player Plugin.
4. Wykorzystanie dotychczasowej przeglądarki obsługującej wtyczki NPAPI (Firefox/Iceweasel, SeaMonkey/Iceape czy starej Opery 12.x) i skorzystanie z Pipelight.

Cytat: pkraszewski
Ostatnia wersja Flasha dostępna na Linuksa: 11.2
Cytuj
UWAGA: Program Adobe Flash Player 11.2 będzie ostatnią nową wersją obsługującą platformę Linux. Firma Adobe będzie nadal wprowadzać poprawki dotyczące zabezpieczeń do programu Flash Player 11.2 dla systemu Linux.
Wersja flasha wymagana przez ClickMeeting: 11.3
Cytuj
What are the software requirements to run ClickMeeting?
(...)
Adobe® Flash® Player 11.3 for all users (hosts, presenters, participants, and administrators).
Swój żal i frustrację możesz skierować na następujący adres:
Cytuj
Adobe Systems Incorporated
345 Park Avenue
San Jose, CA 95110-2704
albo na następujący adres:
Cytuj
ClickMeeting Head Office
Ul. Arkońska 6/a3
80-387 Gdańsk
Błąd w żadnym wypadku nie leży po stronie Linuksa. Winne jest oprogramowanie firm trzecich.
Proszę wybaczyć, ale zwykłych użytkowników nie obchodzi czyja to wina tylko jak sobie z danym problemem poradzić.

Cytat: Lord Darius
Nie wiem dlaczego ludzie nie opisują wykonanych przez siebie procedur, związanych założonym wątkiem.
Może należy zadbać tutaj o etat dla wróżbity?

1. Na Debianie przy odpowiednich wpisach w sources.list wystarczyło wklepać

apt-get install flashplugin-nonfree --reinstall
Jeśli to nie pomoże to:

2. Co takiego wykonałeś do tej pory.
3. Wklej tutaj zawartość Twojego sources.list
Pakiet flashplugin-nonfree w Debianie i pochodnych odnosi się do wtyczki NPAPI. Przeinstalowanie go nic nie da bo problemem nie dotyczy braku wtyczki tylko jej wersji.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3056
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
jak zainstalować wtyczke Flash Player na elementary os luna
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-03-16, 08:15:59 »
Cytuj
Proszę wybaczyć, ale zwykłych użytkowników nie obchodzi czyja to wina tylko jak sobie z danym problemem poradzić.
A powinno interesować czyja wina. Może jakby "plain userzy" ruszyli du*ę i zaczęli mędzić winowajcom, to producenci oprogramowania i dostarczyciele mediów zaczęliby traktować Linuksa i jego użytkowników poważnie.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
jak zainstalować wtyczke Flash Player na elementary os luna
« Odpowiedź #5 dnia: 2015-03-16, 13:22:38 »
Cytat: ambrozykleks
Chcesz w pełni korzystać z wszystkich funkcjonalności ClickMeeting?
Przepraszam, ale z całego, niewielkiego wpisu jakoś mi to umknęło.
Zwracam honor.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

ambrozykleks

  • Gość
jak zainstalować wtyczke Flash Player na elementary os luna
« Odpowiedź #6 dnia: 2015-03-16, 20:23:32 »
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Niestety coś namieszałem, że teraz nie działa mi nawet youtube pojawia się taki komunikat:

http://zapodaj.net/images/8ebce7c7f1efa.jpg

Co należy zrobić, aby to naprawić?