Nowe posty

Autor Wątek: Konsola - problem z ekranem logowania.  (Przeczytany 1149 razy)

kotlin83

  • Gość
Konsola - problem z ekranem logowania.
« dnia: 2015-02-27, 14:26:54 »
Koledzy mam taki problem.
Na urządzeniu Banana Pi (coś podobnego do Raspberry), zainstalowałem dedykowaną dla niego wersję Debiana - https://www.bananian.org/. System nie posiadał środowiska graficznego więc zainstalowałem LXDE używając

apt-get install task-lxde-desktop.
[Wszystko ładne działało, poza faktem że LXDE startowało automatycznie, podczas gdy ja chciałem je uruchamiać ręcznie tylko wtedy gdy już nie potrafiłbym sobie poradzić w trybie tekstowym.

Szukając informacji jak wyłączyć automatyczne startowanie LXDE natknąłem się na wskazówki aby poszukać w folderach etc/rc2.d, etc/rc3.d, etc/rc4.d, etc/rc5.d pliku który jest za to odpowiedzialny. Znalazłem plik S03lightdm i zmieniłem jego nazwę. Zadziałało poprawnie, system startuje w trybie tekstowym, do uruchomienia LXDE muszę wydać komendę startx, lecz pojawił się inny problem. Zaraz po zbootowaniu gdy pojawia się prompt o login i hasło ekran szybko (ok 1 sek) się ściemnia aż zrobi się całkiem czarny. Jeżeli "na ślepo" wpiszę login i hasło to ekran konsoli się pojawi... Jak zaloguję się i mam już widoczne okno konsoli i przełączę za pomocą alt-F2/F3 to znów się ekran szybko ściemnia aż do czarnego. Po powrocie alt-F1 jest ok.

Od wczoraj szukam w google wskazówek i nie znalazłem nic co naprowadziło by mnie na właściwy trop. Czy ma ktoś może pomysł jak się z tym uporać?? Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.