Nowe posty

Autor Wątek: Czy na mincie ruszy Dark Souls 2 ?  (Przeczytany 2806 razy)

atomicx

  • Gość
Czy na mincie ruszy Dark Souls 2 ?
« dnia: 2015-02-27, 12:42:02 »
Witam tak jak w temacie waham się ciągle między mintem a ubuntu działałem już coś na ubuntu 14.04.2 ale do końca nie jestem przekonany do niego z kolei mint ma lepiej rozwinięte środowisko graficzne i wszyscy znajomi go polecają ale co dalej jaką ma przyszłość mało się o nim mówi w mediach. Reasumując jestem na poziomie przedszkolakach w systemach unixowy lecz to się da nadrobić dlatego też chciałbym o poradę które środowisko wybrać i jak w temacie zależy mi na tym by móc od czasu do czasu zagrać w moją ulubioną grę czyli DS 2 pod steam.
A dodam jeszcze że mam pc z strukturą amd - cpu i ati - gpu. Bardzo mi zależ także na dobrej dokumentacji niezbędnej do uczenia się i pracy z systemem.

JdG

  • Gość
Czy na mincie ruszy Dark Souls 2 ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-02-27, 13:17:52 »
Cytat: atomicx
... waham się ciągle między mintem a ubuntu działałem już coś na ubuntu 14.04.2 ale do końca nie jestem przekonany do niego z kolei mint ma lepiej rozwinięte środowisko graficzne i wszyscy znajomi go polecają ale co dalej jaką ma przyszłość mało się o nim mówi w mediach.
co do przyszłości, to akurat Mint rokuje chyba dobrze - to jest dobry system, klon Ubuntu. Zatem dopókii będzie funkcjowało Ubuntu, to z Mintem nie powinno być problemów.

W mediach w ogóle prawie się o Linuksie nie mówi, więc wyciąganie z tego faktu  jakichś radykalnych wniosków sens ma umiarkowany. Linux w zastosowaniach biurowo-domowych, to jednak nisza (aczkolwiek bardzo przyjemna).

Cytat: atomicx
Reasumując jestem na poziomie przedszkolakach w systemach unixowy lecz to się da nadrobić.
To z czym się praktycznie stykasz pracując na Ubuntu, czy Mincie ze specyfiką systemów uniksowych ma tyle albo niewiele więcej związku niż przy pracy na Windows. Praktycznie jest to tylko kwestia opanowania tzw. GUI i podstawowych narzędzi systemowych (aktualizacje oprogamowania i regulacja sprzętu), które są okienkowe, a logika tego interfejsu jest zgrubsza taka sama jak w Windzie, czy Mac'u. Oczywiście w niektórych sytuacjach pozstaje kwestia, czy użytkownik rozumie, co właściwie robi, np. aktualizując sytem (dotyczy to każdego systemu), ale akurat w linuksach ryzyko jest tu mniejsze, bo nie tylko tylko system, ale i aplikacje pochodzą z tych samych repozytoriów, które są względnie bezpieczniejsze niż inne, zewnętrzne źródła oprogramowania.

Cytat: atomicx
A dodam jeszcze że mam pc z strukturą amd - cpu i ati - gpu. Bardzo mi zależ także na dobrej dokumentacji niezbędnej do uczenia się i pracy z systemem.
Akurat użytek drajwerów ATI pod Linuksem stwarza sporo peoblemów (są raczej kiepskiej jakości, z tego co wiadomo). System ma służyć do grania, więc po prostu trzeba sprawdzić czy firmowy drajwer ATI funkcjonuje poprawnie, bo na drajwerze systemowym, który powinien być raczej pewny, to sobie nie pograsz zbyt ambitnie.

Co do gier to więcej nie mogę pomóc, bo nie używam z braku czasu.

atomicx

  • Gość
Czy na mincie ruszy Dark Souls 2 ?
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-02-27, 13:30:43 »
Rozumiem czyli trzeba przerzucić się na geforce :d cpu może zostać jakie jest bo nie bardzo jestem przy kasie żeby wymieniać wszystkie podzespoły?

JdG

  • Gość
Czy na mincie ruszy Dark Souls 2 ?
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-02-27, 13:59:45 »
Cytat: atomicx
...czyli trzeba przerzucić się na geforce ...
O ile Twój Radeon nie działa tak, jakbyś oczekiwał, to pewnie warto rozważyć taki wariant. Ale tylko jesli nie działa. To, ze fama jest taka, że drajwer jest problematyczny, nie musi znaczyć, że w każdym przypadku, poza tym ciągle jest rozwijany.

CPU od AMD, o ile nie zawiera chipa graficznego (z którym pewnie jak wyżej), nie sprawiają problemów, więcej nawet - w wersji 64 bit to nawet standard (Intel, o ile wiem, licencjonuje to rozwiązanie).

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2765
  • 1709
    • Zobacz profil
Czy na mincie ruszy Dark Souls 2 ?
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-02-27, 16:44:33 »
"Rozumiem czyli trzeba przerzucić się na geforce :d cpu"

 To zalezy od sprzetu, musisz sam przetestowac jak dziala sterownik na Linuxie.
   Uzytkownicy nie polecaja ATI bo maja z nimi czesto problemy.
   - Zakniete sterowniki maja krotkie wsparcie przez ATI
   - Zamkniete sterowniki ATI sa rzadziej aktualizowane niz Nvidia
   - Zamkniete sterowniki sa przekazywane otwartym sterownikom,
     ale one nie sa takie jak zamkniete ze wzgledu na patenty.
   + Niektore otwarte sterowniki sa wydajniejsze niz producenta.

Ochrzanie takze Ubuntu bo w ktorejs wersji tak namieszali, ze czesc
uzytkownikow miala problemy ze sterownikami, oczyscie to bylo dawno i
mnie to nie dotyczylo. Mozliwe ze teraz to wyglada o wiele lepiej.
- Nie jestem pewien, ale chyba ma wsparcie firmy Ati.
- Z drugiej strony kiedys Ubuntu ostrzeglo ze 3D nie bedzie jej piorytetem i nie bedzie wspierac,  ale czasy i podejscie moze sie troche zmienilo.
- Ubuntu takze ostrzegalo ze nie ma na tyle sil by wspierac starszy sprzet,
  wiec jej piorytetem bedzie glownie nowy.

Fedora
 - nie wspiera chyba zamknietych sterownikow wogole
 - to prawda ze ma sterowniki Nvidia, ale to zasluga spolecznosci ktora paczkuje
z kodu ktory jest na stronie producenta.

OpenSuse
- Nie wiem jak z zamknietymi sterownikami,
ale jestem zadowolony ze sa otwarte sterowniki czasami sa instalowane automatycznie i ma takze chyba wsparcie Ati.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

atomicx

  • Gość
Czy na mincie ruszy Dark Souls 2 ?
« Odpowiedź #5 dnia: 2015-03-05, 13:12:37 »
Gra Dark Souls 2 na mincie pod wine1.7.35 ruszył bez problemów aczkolwiek jak w wyższych postach karta Radeon HD6670 to renesans i nie da się grać w trybie online mimo to jednak awaryjność linuxa minta zmusza mnie do powrotu na ubuntu lub kubunt właściwe nie wiem który jeszcze wybiorę ponieważ oba systemy są takie same mają tylko różne środowiska graficzne jeden używa gnoma drugi kde. Jednak kde jest bardziej intuicyjny wizualnie dla gościa który właśnie dopiero wyskoczył z windowsa.  

Co polecacie Kubuntu czy Ubuntu ???

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Czy na mincie ruszy Dark Souls 2 ?
« Odpowiedź #6 dnia: 2015-03-05, 13:40:26 »
@atomicx
Sam sobie odpowiedziałeś na własne pytanie i to w ostatnim Twym wpisie.

Zamykam te masło maślane.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version