Nowe posty

Autor Wątek: Problem przy włączeniu Mandriva  (Przeczytany 1885 razy)

Pepak

  • Gość
Problem przy włączeniu Mandriva
« dnia: 2015-02-14, 11:03:04 »
Witam
Otóż mój problem polega na włączeniu Mandriva. Po włączeniu systemu zamiast okna głównego z ikonami itp pojawia się strona domowa Mandriva. Problem polega na tym że nie ma opcji wyłączenia tego. Jej ramka pokrywa cały obszar pulpitu. Jestem totalnie zielony w sprawach Linuxa więc prosiłbym o szczegółową instrukcję jak to naprawić. Reinstalacja oraz instalacja wersji z innym korektorem graficznym nie pomaga, nadal pojawia się ta strona domowa bez możliwości wyłączenia. Z góry dzięki za pomoc. Mam nadzieję że ktoś połapie się o co chodzi :)

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Problem przy włączeniu Mandriva
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-02-14, 12:28:53 »
Alt-F4 zamyka okno. I na Windows i w Linuksie.

Mandriva zakończyła życie w sierpniu 2011. Jakiś konkretny powód użycia tego antyku?
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Brix

  • Gość
Problem przy włączeniu Mandriva
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-02-16, 00:12:50 »
Jeśli jeszcze tu kiedyś zajrzysz, napisz coś Ty dokładnie ściągnął i skąd, chętnie sam zobaczyłbym ten efekt :)

Ale rzeczywiście, Mandriva była ongiś bardzo popularną w Polsce dystrybucją, ale to już od dawna zimny trup.  Jak chcesz używać czegoś w tym stylu (i naprawdę wiesz czego chcesz), to następcą jest Mageia.

Norbi100

  • Gość
Problem przy włączeniu Mandriva
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-02-16, 18:06:53 »
Oprócz Mageii jest Rosa i OpenMandriva. Z tych trzech zdecydowanie polecam Rosę 2014.1