Nowe posty

Autor Wątek: Pełny obraz dystrybucji w pamięci RAM  (Przeczytany 1595 razy)

mayday1707

  • Gość
Pełny obraz dystrybucji w pamięci RAM
« dnia: 2015-02-05, 23:01:58 »
Witam!
Przeszukiwałem różne fora oraz strony i nie mogę znaleźć rozwiązania do problemu, z którym nie mogę sobie poradzić.
Potrzebuję przygotować pendrive z systemem Linux w taki sposób by cała zawartość pamięci zrzucona była do pamięci RAM. Założyłem sobie przygotowanie dystrybucji Linux Mint 17.1 Rebecca z Cinnamon i kodekami tak by ładować taką dystrybucję w całości do pamięci RAM a pendrive przerzucić do kolejnego kompa.

Dodatkowo chciałbym się zapytać, czy jest jakiś player do filmów i dźwięku na Linuxa, który pozwalałby aby jedna z maszyn była serwerem i streamerem pozwalającego na wyświetlanie obrazu i dźwięku na innych maszynach oraz sterowanie dźwiękiem i obrazem?

Jak to powinno wyglądać w praktyce: Mam dystrybucję Linuxa na penku. Wrzucam ją do wybranego komputera poprzez podłączenie pamięci, załadowanie całego obrazu do RAMu i wyciągnięcie pamięci, uruchomienie kolejnych komputerów w celu wyświetlenia danego materiału na tych urządzeniach.

Czy da się przygotować tak dystrybucję by miała tryb Live oraz normalny, z tym że tryb live powstawałby na bazie trybu normalnego, czyli jeżeli załaduję tam jakieś pliki lub dokumenty to by na czas sesji były widoczne?
Przygotowując sobie penka za pomocą LinuxLive USB Creator jest opcja wyboru uruchomienia w trybie prezystencji i tyrbu live. Co zrobić by to co zostało zmienione w presistence mode było widoczne w trybie live?


Pozdrawiam!