Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Problem z wyszukiwarką  (Przeczytany 4969 razy)

  • Gość
Problem z wyszukiwarką
« dnia: 2005-11-14, 09:25:18 »
Vista utrudni życie... nie tylko piratom
Microsoft zapowiada, że w systemie operacyjnym Windows Vista zostanie zintegrowana cała seria zabezpieczeń uniemożliwiających odtwarzanie pirackich materiałów. Tym samym gigant z Redmond, któremu jak nigdy wcześniej zależy na doskonałych relacjach w Hollywood, może poważnie utrudnić życie użytkownikom - także tym, którym obce są nielegalne multimedia.

Osoby korzystające tylko z legalnych płyt DVD i plików MP3 korzystając z Windows Vista nie powinny mieć żadnych problemów. Microsoft nie przewiduje też nowości w dziedzinie zabezpieczeń płyt CD przed kopiowaniem. Jednak przy obsłudze innych formatów mogą pojawić się kłopoty. W Windows Vista materiały audio i wideo będą bowiem obsługiwane w \\'chronionym środowisku\\'. Wszelkie aplikacje dekodujące będą działać w zamkniętej przestrzeni. Zewnętrzne aplikacje będą wysyłać do niej komunikaty (np. \\'odtwarzaj\\', \\'przewiń\\'), nie zyskując jednak dostępu do właściwych danych, jak ma to miejsce dzisiaj. Dodatkowa warstwa zabezpieczeń będzie sprawdzać, czy efekt pracy dekoderów jest zaszyfrowany. Tylko w takiej postaci sygnał może być wysyłany do wyświetlacza lub innych urządzeń zewnętrznych. Jeśli procedury bezpieczeństwa zostaną naruszone, komputer może odłączyć monitor czy telewizor - wszystko po to, by zapobiec oglądaniu nielegalnych kopii filmów i przeciwdziałać dalszemu ich powielaniu.

Niestety, taka troska o własność intelektualną może rykoszetem odbić się na użytkownikach korzystających np. ze starszych monitorów, podłączonych z komputerów poprzez łącze analogowe. Nie ma bowiem gwarancji, że Vista uzna takie połączenie za bezpieczne

A linux jest podobno trudny ?!

skazi

  • Gość
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-14, 09:42:12 »
2005-11-14 09:25:18 llawicki napisał:

> Vista utrudni życie... nie tylko piratom
 > Microsoft zapowiada, że w systemie operacyjnym Windows Vista zostanie zintegrowana cała seria
 > zabezpieczeń uniemożliwiających odtwarzanie pirackich materiałów. Tym samym gigant z Redmond,
 > któremu jak nigdy wcześniej zależy na doskonałych relacjach w Hollywood, może poważnie utrudnić
 > życie użytkownikom - także tym, którym obce są nielegalne multimedia.
 >
 > Osoby korzystające tylko z legalnych płyt DVD i plików MP3 korzystając z Windows Vista nie
 > powinny mieć żadnych problemów. Microsoft nie przewiduje też nowości w dziedzinie zabezpieczeń
 > płyt CD przed kopiowaniem. Jednak przy obsłudze innych formatów mogą pojawić się kłopoty. W
 > Windows Vista materiały audio i wideo będą bowiem obsługiwane w \\'chronionym środowisku\\'.
 > Wszelkie aplikacje dekodujące będą działać w zamkniętej przestrzeni. Zewnętrzne aplikacje będą
 > wysyłać do niej komunikaty (np. \\'odtwarzaj\\', \\'przewiń\\'), nie zyskując jednak dostępu do
 > właściwych danych, jak ma to miejsce dzisiaj. Dodatkowa warstwa zabezpieczeń będzie sprawdzać,
 > czy efekt pracy dekoderów jest zaszyfrowany. Tylko w takiej postaci sygnał może być wysyłany do
 > wyświetlacza lub innych urządzeń zewnętrznych. Jeśli procedury bezpieczeństwa zostaną naruszone,
 > komputer może odłączyć monitor czy telewizor - wszystko po to, by zapobiec oglądaniu
 > nielegalnych kopii filmów i przeciwdziałać dalszemu ich powielaniu.
 >
 > Niestety, taka troska o własność intelektualną może rykoszetem odbić się na użytkownikach
 > korzystających np. ze starszych monitorów, podłączonych z komputerów poprzez łącze analogowe.
 > Nie ma bowiem gwarancji, że Vista uzna takie połączenie za bezpieczne
 >
 > A linux jest podobno trudny ?!

Reklama????

Ps. Kogo to na tym forum obchodzi ???

de_laurent

  • Gość
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-14, 09:59:09 »
Juz widze radosc wszystkich uzytkownikow nowego Windowsa. Zdaje sie, ze uciekna z powrotem do XP... Moze nawet i do Linuksa. Przynajmniej do czasu kiedy pojawi sie jakis crack, nie kupia nowego monitora, itd... Oczywiscie wlasnosc intelektualna powinna byc chroniona, ale nie za wszelka cene.

Zbooj

  • Gość
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-14, 13:04:58 »
2005-11-14 09:59:09 de_laurent napisał:

> Juz widze radosc wszystkich uzytkownikow nowego Windowsa. Zdaje sie, ze uciekna z powrotem do
 > XP... Moze nawet i do Linuksa. Przynajmniej do czasu kiedy pojawi sie jakis crack, nie kupia
 > nowego monitora, itd... Oczywiscie wlasnosc intelektualna powinna byc chroniona, ale nie za
 > wszelka cene.

A jak taki system bedzie chodził? Bedzie sie wlókł jak 95 na 386 hehehe. Widzieliscie wymagania Visty? To tylko kilka wymogów: do obslugi nowego systemu plików WinFS - Dysk SATA min. 8 mb cache i 7200 obr/min, do obslugi interfejsu graficznego - karta graf min. 64 mb z akceleracja. O procku, plycie i RAMie nawet nie wspominam.

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-14, 15:00:06 »
Stary, może i Visła (się) będzie chodzić na takim sprzęcie ale tylko w trybie tekstowym. Cracki pod Vistę pewnie znowu napisze jakiś zapalony Linuksowiec. Nie chce mi się tego nawet komentowac :)

  • Gość
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-15, 13:20:54 »
To nie reklama tylko wobraźcie sobie taki komunikat :
Windows Vista wykrył nielegalne oprogramowanie : Windows Vista

Neoo

  • Gość
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-11-15, 19:17:07 »
Na początku, to chyba nie będzie problem - poprostu windziarze zostaną przy XP-ku, ale na dłuższą metę... to ileż można siedzieć na starym systemie?

Ja sam dość długo korzystałem z W98SE, ale naszczęście poznałem linuksa ;).

  • Gość
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-11-16, 06:31:31 »
2005-11-15 19:17:07 Neoo napisał:

 > Ja sam dość długo korzystałem z W98SE, ale naszczęście poznałem linuksa ;).

Niech świat pozna Linuxa !!!

gure

  • Gość
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-11-16, 19:58:25 »
>
 > Niech świat pozna Linuxa !!!
 >
niech programisci m$ poznaja linuxa to moze zrobia cos normalnego wreszcie ;]

  • Gość
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-11-17, 00:47:10 »
Wbili sobie nóż w Plecy :P:P:P

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-11-14, 01:36:55 »
Witam
Na wstępie zaznaczam, że sie nie czepiam, ani szukam zaczepki, tylko chcę zgłosic problem

(Firefox/1.0.4)

Problem polega na tym, że jak wklepię część wypowiedzi, która jest użyta w poscie to wyszukiwarka czasami ten post odnajduje, a czasami nie.

Zeby nie być gołosłownym np na stronie
http://www.newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=80270

istnieje mój post w ktorymznajduje się taka kwestia:
"If you know english very good, you can read here:"

I jeżeli wklepie albo nawet wkleje w wyszukiwarkę tekst : If you know, wtedy wyszukiwarka nic nie odnajdyuje
jeżeli zas wklepię very good
to mój post zostaje odnaleziony bez problemu.

Wydaje mi się, że takie wybiórcze zachowanie wyszukiwarki może utrudniać znalezienie pomocy na forum. Być może problem leży po mojej stronie - nie wykluiczam.
Proszę jednak o odpowiedź w tej sprawie.

pozdrawiam
roca
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-11-14, 01:40:13 »
Chodzi oczywiście o wyszukiwarkę na stronie http://www.newbie.linux.pl/?id=forum

P.S. Przepraszam za literówki w poprzednim poście.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-11-14, 15:51:19 »
 Jak by ktoś mógł odpowiedzieć ...
... byłbym bardzo wdzięczny
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Maciek_Rutecki

  • Gość
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-11-14, 22:21:37 »
2005-11-14 15:51:19 roca napisał:

>
 >  Jak by ktoś mógł odpowiedzieć ...
 > ... byłbym bardzo wdzięczny

Faktycznie; parokrotnie wyszukiwarka mnie zaskoczyła odpowiedziami, trochę nie rozumiem jej działania.

Roca: rób tak jak ja, wpisz wyszukiwaną frazę w google.pl, a często wyświetli Ci link do tego forum :-)

--
Maciek

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-11-14, 22:26:40 »
Dzięki Maciek, to zawsze jakaś wskazówka, ale tak naprawdę to oczekuję (i chyba nie tylko ja) uzdrowienia sytuacji. Mam nadzieję, że odpowiednie osoby szybko sobie z tą usterką poradzą

pozdrawiam
roca
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji