Nowe posty

Autor Wątek: Jaki virtualbox dla jessie  (Przeczytany 2405 razy)

Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Jaki virtualbox dla jessie
« dnia: 2015-01-27, 11:02:18 »
Witam,

Uzywam debiana na desktopie.
z racji że mam fioła na punkcie stabilności obrałem taką strategię, że instaluję nowszego debiana (testing) dopiero wtedy gdy [akiety zostaną zamrożone.
Obecnie chciałem na jessie zainstalować virtualbox. Czy instalujecie wersję z repozytorium 4.3.18 czy pobieracie ze strony virtualbox'a najnowszą wersję tj 4.3.20.
Ale na stronie virtualbox'a nie ma oczywiście dla jessie lecz dla wheezy. Czy lepiej pobrać nowszą dla wheezy czy odrobinę starszą z repozytorium? Czy generalnie jak uzywacie testing to instalujecie virtualboxa z repo czy najnowszego ze strony ale przeznaczonego dla stable?

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Jaki virtualbox dla jessie
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-01-27, 20:23:08 »
Ja używam testinga i korzystam z najnowszej wersji od Oracle. Mam wpis w /etc/apt/sources.list  + trzeba dodać klucz publiczny
Cytuj
## virtualbox
deb http://download.virtualbox.org/virtualbox/debian/ wheezy contrib
I w Twoim przypadku takie  rozwiązanie będzie chyba najlepsze. Chyba, że nie masz zaufania do Oracle.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Jaki virtualbox dla jessie
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-01-28, 07:09:45 »
@Andrew_66 VirtualBox jest wydawany od którejś wersji na licencji GPL, więc nie ma znaczenia czy z repo, czy od Oracle, bo to jest to samo. Jedynie dodatki od Oracle są na licencji PUEL i można z nich korzystać za darmo tylko w celach niekomercyjnych, ale ten dodatek w warunkach domowych jest zbędny.
Cytuj
Czy instalujecie wersję z repozytorium 4.3.18 czy pobieracie ze strony virtualbox'a najnowszą wersję tj 4.3.20.
Ja pobieram pakiet ze strony, a w sumie to pobierałem i obecnie dodaje repozytorium podane wyżej przez kolegę.