Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: problem z filmami na youtube  (Przeczytany 2900 razy)

desspo

  • Gość
problem z filmami na youtube
« dnia: 2015-01-28, 12:34:06 »
witam
posiadam lubuntu 14.10
mam taki problem że filmy na youtube nie chodzą tzn włącza się film leci z 2 sekundy następnie wyskakuje komunikat: an error occurred, please try again later.
problem jest tylko na mozilli na chromium chodzą dobrze lecz chromium nie widzi flasha który jest zainstalowany (zainstalowałem pakiet pepperflashplugin to wyrzuca problem z wtyczką flash shockwave)
czy coś można z tym poradzić?
a drugi mój problem ...

/ciach/


---edit Lord Darius
Jeden problem = jeden wątek na forum.
Wniosek jest taki, iż drugi problem proszę opisać w osobnym wątku.

bogus122

  • Gość
problem z filmami na youtube
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-01-28, 13:38:21 »
Chrome/chromium ma flasha wbudowanego z tego co kojarzę.
Zainstaluj normalnie adobe flash player a nie jakieś dziwne wynalazki, ich idea była słuszna, ale działają tragicznie.

desspo

  • Gość
problem z filmami na youtube
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-01-28, 14:07:04 »
przepraszam nie wiedziałem wiec nowy temat założe z drugim problemem
zainstalowałem flasha poleceniem:
sudo apt-get install flashplugin-nonfree
na mozilli chodzi flash itd a na chromium w ogóle flasha nie było (tzn przęgladarka wyświetlała komunikat że nie jest zainstalowany)
jak zainstalowałem chrome to wywało że wtyczka shockwave flash przestała działać i nic się nie właczało
na jakimś portalu przeczytałem że do chromium trzeba wgrać pepperflashplugin gdy wgrałem to przestał wyskakiwać komunikat że brak zainstalowanego flasha i zaczął się wyświetlać ten sam komunikat co na chromie
a youtube działa na chromium bez problemu a na mozilli nie działa

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
problem z filmami na youtube
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-01-28, 15:21:45 »
1. Firefox i kuzyni mają wtyczkę flash w formacie NPAPI - jest to zainstalowany przez Ciebie  flashplugin-nonfree.

2. Chrome i Chromium mają wtyczki w innym formacie (Pepper API) i od kilku wersji mają całkiem wyciętą obsługę NPAPI. Dlatego do żadnej z nich nie podłączy się flashplugin-nonfree.

3. Do Chrome i Chromium wtyczka flash to wspomniany pepperflash. Różnica jest taka, że w Chrome ta wtyczka jest wbudowana/preinstalowana, a w Chromium nie i trzeba ją doinstalować (pepperflashplugin-nonfree i ewentualnie potem sudo update-pepperflashplugin-nonfree --install).

4. Wklejaj dokładne komunikaty błędów a nie ich swobodną interpretację.

5. Ostatnio na Youtube filmy w Chrome i Chromium odtwarzane są przez HTML5 i w ogóle nie korzystają z Flasha. W Firefoksie odtwarzacz HTML5 możesz włączyć tutaj.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • 1709
    • Zobacz profil
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

desspo

  • Gość
problem z filmami na youtube
« Odpowiedź #5 dnia: 2015-01-28, 20:31:43 »
po zainstalowaniu pepperflashplugin przestaje wyskakiwać komunikat o braku flasha (ten w oknie otwarzacza) ale za to wyskakuje komunikat shockowave flash has crashed (żółty pasek nad otwarta stroną)
jeśli mi powiecie jak tutaj dodać screena to wkleje by było wszystko jasne o co mi chodzi
to wiem ze youtube używa html5 jako otwarzacz ale pierwsze słysze że trzeba go włączyć
ok właczyłem i faktycznie chodzi
lecz dalej jest sprawa z chromium by chodził tam flash

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji