Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Skype- problem z urzadzeniem dzwiękowym  (Przeczytany 3449 razy)

strzemo

  • Gość
Skype- problem z urzadzeniem dzwiękowym
« dnia: 2005-11-14, 01:33:47 »
Zainstalowalem sobie Pam na slackware
no i niby jest ok ...moge sie przelogowac na innego usera...ale po przelogowaniu sie obaj user\\'zy traca mozliwosc wynonywania komend

np :startx command not found albo
reboot: error while loading shared libraries: libwnck-1.so.16: cannot open shared objectfile: No such file or directory
libwnck-1.so.16 jest napewno w /usr/lib64

Co jest nie chalo moze ktos juz z tym walczyl?
dzieki

Michal123

  • Gość
Skype- problem z urzadzeniem dzwiękowym
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-14, 00:16:41 »
Czesc mam problem z skypem a mianowicie taki ze nie umie wykonac zadneko poloczenia bo caly czas wywala mi ''problem z urzadzeniem dzwiękowym" Mam Mandrive 2006 prosze o pomoc

de_laurent

  • Gość
Skype- problem z urzadzeniem dzwiękowym
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-14, 01:22:10 »
Pochwal sie, uzywasz KDE? Moze GNOMa? Jezeli to pierwsze: wejdz do kcontrol, dzwiek i multimedia, system dzwiekowy i wybierz wylacz system dzwieku. Od teraz powinienes uzywac ALSY. Jezeli brakuje ci jej, to doinstaluj.
Teraz, z racji tego, ze Skype jest nie najlepiej napisane (przynajmniej jesli chodzi o obsluge dzwieku w linuksie ;) ), wypadaloby wykonac modprobe snd-pcm-oss jako root. Mozesz juz uruchomic Skype. Powinno dzialac... Jak dziala i jest ok, mozesz dodac ta komende do np. /etc/modules

Jezeli bardzo zalezy ci na korzystaniu z arts, to zanim odpalisz Skype, wylacz po prostu arts, albo poczekaj nie uzywajac zadnego odtwarzacza dzwieku przez minute...

Jezeli nadal nie dziala, to napisz cos wiecej, czy masz dzwiek w innych progsach, jakiej wtyczki uzywasz np. w xmms albo amaroku, itd... jakie masz okna.
wszystko inne niz KDE jak na razie not supported... sorry.

Michal123

  • Gość
Skype- problem z urzadzeniem dzwiękowym
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-14, 11:08:18 »
Czesc  mam KDE. wylaczylem system dzwiekowy. Uzywam ALSY. No i jeszcze gorzej nie mam wogule dzwieku nawet w amaroku :(
Chcialem dodac ze z linuxem to ja dopiero tydzien sie zapoznaje i juz klopoty.
a wpisalem to modprobe w konsoli i wyskoczylo :
[root@localhost michla]# modprobe
Usage: modprobe [-v] [-V] [-C config-file] [-n] [-i] [-q] [-o ] [parameters...]
modprobe -r [-n] [-i] [-v] ...
modprobe -l -t [ -a ...]
[root@localhost michla]#


nie wiem czy to dobrze czy zle, nawet nie wiem czy mialem to wpisac. Ale jedno wiem prosze pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

de_laurent

  • Gość
Skype- problem z urzadzeniem dzwiękowym
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-14, 12:55:28 »
Na poczatek odprez sie. Poloz sie wygodnie na kanapie z nogami uniesionymi nieco do gory (mozesz polozyc je na poduszce) i oddychaj gleboko, raz - wdech, dwa - wydech. Niech nie przeszkadza ci muzyka, ani sasiad z wiertarka! Powoli, wdychaj nosem, wydychaj ustami... Niezaluj sobie powietrza (poki darmowe). Wyobraz sobie, ze unosisz sie w powietrzu, jest ci blogo, wiatr delikatnie smaga cie po twarzy, oddychaj! odprezasz sie, czujesz sie silny, wiesz ze dasz rade stawicz czola wszystkim problemom, teraz moglbys przestawiac nawet gory. Kontynuuj oddychanie! Taraz powoli wracasz ze swojej podniebnej wycieczki z powrotem na kanapke. Powoli otwierasz oczy, uczucie sily pozostaje i wypelnia cie. Udajesz sie teraz do klawiatury.

Otwierasz terminal, przelaczas sie na roota wpisujac:
su root
(tutaj podajesz haslo roota)
Jezeli to przebieglo pomyslnie, wpisujesz:
modprobe snd-pcm-oss
(jedno za drugim, a nie tylko modprobe!)
teraz wpisujesz:
ls /dev/dsp
jezeli pokaze
to jest niezle...
Sprobuj teraz uruchomic skype (oczywiscie NIE jako root).

W amaroKu musisz wybrac odp. wtyczke. Z menu wybierasz konfiguracja amaroK... / Modul / wtyczka: Xine. Jezli takiej nie masz, to doinstaluj pakiet: amarok-xine. Jezeli nadal nie masz dzwieku i w innych programach tez go nie ma, to przeszukaj to forum. Problemy z dzwiekiem byly tu poruszane tyle razy, ze kazdy uzytkownik tego forum moglby zostac ekspertem.

Zycze wszystkim milej kontynuacji dnia

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Skype- problem z urzadzeniem dzwiękowym
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-14, 22:57:19 »
Może nie ścisle w temacie, ale ta informacja może byc ważna dla uzytkowników skype'a

http://hacking.pl/5586
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji