Nowe posty

Autor Wątek: Niekończące się wczytywanie  (Przeczytany 1929 razy)

driver333

  • Gość
Niekończące się wczytywanie
« dnia: 2015-06-08, 12:01:30 »
Witam,
więc jest tak:
- na komputerze stacjonarnym (Pentium Dual Core CPU E5200 2,5 GHZ, 1.20 GHZ, 2 GB RAM) nie mam problemu z instalacją Ubuntu i Lubuntu z napędu DVD
Problem pojawia się na laptopie ACER TRAVELMATE 2400 (Intel Celeron M procesor 370 1,5 GHZ, 400 Mhz FSB 1 MB L2 cache 2 GB RAM)
– po wyborze języka pojawia się główne menu instalacyjne, gdzie mogę wybrać instalację systemu lub sprawdzanie dysku lub pamięci RAM. Po wyborze "instaluj" pojawia się pasek postępu (kropeczki) i nic się dalej nie zmienia.

proszę o pomoc

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3068
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Niekończące się wczytywanie
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-06-08, 14:43:52 »
Jak w menu bootowania wciśniesz F6, to pojawiają się dodatkowe opcje. Pobaw się nimi, w szczególności nomodeset.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Niekończące się wczytywanie
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-06-08, 21:50:39 »
Ja mogę polecić opcję ACPI=OFF, która kiedyś była koniecznością na starym laptopie Acer Travelmate 4100.
Objawy były dokładnie takie jak piszesz.
Być może nadal sprzęt Acera kuleje nawet z nowymi dystrybucjami Linuksa.

driver333

  • Gość
Niekończące się wczytywanie
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-06-10, 09:07:16 »
Pobawiłem się trochę tymi opcjami. Wszystkich kombinacji jeszcze nie przeszedłem ale generalnie przy wybraniu którejkolwiek - wczytywanie zawsze kończy się w tym samym momencie. Można powiedzieć, że  znam na pamięć rytm świecenia diody napędu.
Jedyna różnica to wygląd ekranu: raz jest napis "lubuntu" na czarnym tle a  raz na niebieskim