Nowe posty

Autor Wątek: Nie mogę zainstalować Ubuntu z pendrive  (Przeczytany 5548 razy)

  • Gość
Nie mogę zainstalować Ubuntu z pendrive
« dnia: 2014-12-26, 11:39:19 »
Proszę o pomoc!
Zgrałem Ubuntu Mate na pendrive ale nie umiem zainstalować. W moim komputerze są różne USB ale USB pendrive nie ma. A na USB HDD czy coś innego nie chce ruszyć. Co mam robić? Nie mam płyt DVD, tylko CD.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Nie mogę zainstalować Ubuntu z pendrive
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-12-26, 12:32:14 »
Yumi
http://www.pendrivelinux.com/

Jak zobaczysz jakies menu, to znaczy ze pendrive bootuje i masz dobrze skonfigurowane menu.
( Ubuntu lub jego menu sie pokaze dopiero po wybraniu ktorejs opcji z menu yumi)

- Z CD mozesz zainstalowac Debiana, pod warunkiem ze nie musisz konfigurowac internetu ( wpisywac loginu , hasla , meczyc sie ze sterownikami )
bo pobierze z internetu pakiety a potem zainstaluje.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3067
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Nie mogę zainstalować Ubuntu z pendrive
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-12-26, 15:12:51 »
Powinien ruszyć właśnie jako USB-HDD. W jaki sposób nagrałeś obraz na pendrive?
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

  • Gość
Nie mogę zainstalować Ubuntu z pendrive
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-12-27, 20:13:24 »
Cytat: pkraszewski
Powinien ruszyć właśnie jako USB-HDD. W jaki sposób nagrałeś obraz na pendrive?
Nagrałem jakimś polecanym do tego programem z internetu, nazwy nie pamiętam, ale była instrukcja krok po kroku. Ja myślę że może w BIOSie mam coś nie pokolei, choć i tak używam Boot Menu, więc nie powinno mieć to znaczenia.
Dodam jeszcze że np. na Windows pendrive jest niewidoczny. Nie mogę go nawet sformatować...
No właśnie! Pomóżcie mi go sformatować!
Jak sie formatuje niewidzialne pendrivy???

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3067
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Nie mogę zainstalować Ubuntu z pendrive
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-12-27, 23:55:07 »
Za "Nagrałem jakimś polecanym do tego programem z internetu" powinien jakiś pręgierz być, czy cóś.

Dla Ubuntu instrukcja tworzenia Pendrive pod Windows umieszczona jest na... stronie Ubuntu. OMFG! Impossible!

Ewentualnie dla obrazów hybrydowych (a Ubunu ma hybrydowe ISO) możesz nagrać to na pendrive programem WinImage, zmieniając rozszerzenie pliku z ISO na IMG.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

  • Gość
Nie mogę zainstalować Ubuntu z pendrive
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-12-28, 01:40:46 »
UNetbootin. Tym programem nagrywałem. Przepraszam za nie precyzyjne wyrażenie się! Tylko mnie nie banujcie! Błagam Was!
Dodam że kolega poradził mi zainstalować Linuxa, a nie Windows, ponieważ Windows nigdy nie zobaczy sformatowanego przez pingwina pendriva.
Windows, próbowałem po raz kolejny polubić, ale kilkugodzinna instalacja od zera do ostatniego programu zawsze mnie odraża...
Tylko mnie zastanawia dlaczego nie mogłem zainstalować z penka...
Jak teraz go sformatować i jakiego systemu plików użyć? Pendrive ma 16 GB Pomożecie?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Nie mogę zainstalować Ubuntu z pendrive
« Odpowiedź #7 dnia: 2014-12-28, 03:32:05 »
Cytat: ono
Dodam że kolega poradził mi zainstalować Linuxa, a nie Windows, ponieważ Windows nigdy nie zobaczy sformatowanego przez pingwina pendriva.
Powiedz koledze, że opowiada bzdury. Windows nie rozpozna linuksowego systemu plików, ale rozpozna urządzenie i rozpozna system plików jako nieznany. Pendrive formatujesz normalnie na FAT lub NTFS. Unetbootin nie zmienia systemu plików, rozpakowuje Linuksa na FAT i z niego uruchamia, tylko tyle i aż tyle. Jeśli Windows nie rozpoznaje urządzenia, to jest ono uszkodzone, co tłumaczy brak wykrywania go na etapie BIOS. Zmień pendrive i dopiero wtedy próbuj szczęścia.

Ja też mam dwa zajechane pendrajwy, które nie działają i nie wykrywa ich ani system, ani BIOS.

  • Gość
Nie mogę zainstalować Ubuntu z pendrive
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-12-28, 07:21:07 »
Sformatowałem penka jak umiałem, ale teraz nie wyświetla ładnej ikony i nazwy pecdriva, pisze tylko:
USB DISK 2.0: Wolumin o rozmiarze 16 GB
Czy spartoliłem coś? :(

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Nie mogę zainstalować Ubuntu z pendrive
« Odpowiedź #9 dnia: 2014-12-28, 14:40:20 »
Nazwa jest nie istotna, wazne zeby dzialal jak trzeba.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

tomagon

  • Gość
Nie mogę zainstalować Ubuntu z pendrive
« Odpowiedź #10 dnia: 2015-06-08, 11:19:27 »
roobal.
Nie pisz bzdur. Niestety w Windows bootowalnego pena z Linuksem nie sformatujesz. Możesz w np. GPARTED usunąć partycje i założyć na nowo jako FAT32, NTFS lub w konsoli. Inaczej się nie da. Spróbuj sam. Dlaczego? Dlatego że windows nie widzi plików ani partycji Linuxa.

tomagon

  • Gość
Nie mogę zainstalować Ubuntu z pendrive
« Odpowiedź #11 dnia: 2015-06-08, 11:21:53 »
ono.
Podczas formatowania musisz podać nazwę pena i wtedy po podpięciu go do kompa będzie widoczna nazwa.